Teraz słucham

Zaczęty przez gratefullde, Maj 30, 2014, 12:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

Hubertrs

Ostatnio mocno mnie zafascynowal ten koles

Hubertrs

Po tym jak ktos mi podeslal link do jego piosenek, udalo mi sie kupic bilety na koncert, a obecnie czekam na trzy vinyle.

Hubertrs

Cytat: rudy-102 w Październik 26, 2018, 21:38
Kto nie zna to polecam.


Rudy dzieki, mam fajny wieczor

rudy-102


Eternal Seeker

Dzisiaj jestem uziemiony w domu ,nici ze spaceru z psem czy grzybobrania więc od rana poszedł w ruch mój OTL z Alecami ,na talerzu płyty Princa .
Pierwsza tak mnie wciągnęła ,że kończę słuchać trzeciej
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

amati74

Dziś zakupiłem takie cudo i będę słuchał

Moriarty

O, mamo! Co tu się dzieje!  :o
Trafiłem na tę wersję "Czterech pór roku" przypadkiem, ktoś ją zarekomendował na forum muzyków - sami eksperci od smyczków - jako swą ulubioną, ktoś inny go poparł; sprawdziłem z ciekawości, co ich tak poruszyło.
Słodki jeżu, jest moc!
https://www.youtube.com/watch?v=I-mKf4RRVsI&list=PL17BE633890D6B557&index=4
Zamówiłem i już przebieram łapkami.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

frywolny trucht

27 wyświetleń. W tym jedno moje. Ciekawe jaką siłę ma nasze forum...

https://www.youtube.com/watch?v=Z6kSHrpfMUQ
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Moriarty

Dołożyłem swoje - 28!  :np:
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

frywolny trucht

Doopa. Wygląda na zblokowane na 27. Czyli też nie dołożyłem, było 27 zanim wszedłem  :o To się nazywa iść pod prąd karierze :) Tak to tylko bydgoszczaki potrafią.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Cytat: Moriarty w Listopad 01, 2018, 11:58
O, mamo! Co tu się dzieje!  :o
Trafiłem na tę wersję "Czterech pór roku" przypadkiem, [...] Zamówiłem i już przebieram łapkami.

Daj link do tej płyty co jak co ale czterech pór roku nigdy za wiele  ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Moriarty

YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501



Moriarty

Właśnie odkryłem i mam ciarki. Smutna, przeszywająca muzyka. Trochę przywodzi na myśl III Symfonię Góreckiego.
https://www.youtube.com/watch?v=BGMwNe9WWmE
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Piterski

Moriarty, który ty jesteś rocznik jeśli to nie tajemnica?

Pytam, bo czyżby to było możliwe że nie znasz filmu Olivera Stone "Pluton" z roku 1986 ???
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Moriarty

Cytat: Piterski w Listopad 03, 2018, 23:38
Moriarty, który ty jesteś rocznik jeśli to nie tajemnica?

Pytam, bo czyżby to było możliwe że nie znasz filmu Olivera Stone "Pluton" z roku 1986 ???

Dziękuję, że nie spytałeś, jak to możliwe, że nie znam najsłynniejszej kompozycji jednego z najwybitniejszych amerykańskich kompozytorów XX wieku - to bardzo uprzejme z Twojej strony! :)

Jestem znacznie starszy niż "Pluton". Sądząc po zdjęciu, jestem też znacznie starszy od Ciebie ;P. No ale widzisz, człowiek nie zawsze kojarzy muzykę, którą już kiedyś słyszał.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

wiki

Nawet sobie kiedyś kupiłem płytę z muzyką z filmu dla tego kawałka. Wyśmienity.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Piterski

#4868
Cytat: Moriarty w Listopad 03, 2018, 23:51Dziękuję, że nie spytałeś, jak to możliwe, że nie znam najsłynniejszej kompozycji jednego z najwybitniejszych amerykańskich kompozytorów XX wieku

Akurat nie o to spytałem tylko o sam film, bo zawsze to adagio kojarzy mi się z tym obrazem.
Długo też nie wiedziałem, że to adagio Barbera. Jest wiele takich pięknych, a czasem i wzruszających utworów, które pamiętam tylko ze słuchu.

Co do wieku to mógłbyś się zdziwić ;D 

Cytat: wiki w Listopad 04, 2018, 00:04Nawet sobie kiedyś kupiłem płytę z muzyką z filmu dla tego kawałka. Wyśmienity.

Terlac wydał całą płytę i są tam co najmniej dwie wersje tego adagio, polecam.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Hubertrs

#4869
Ja jak zwykle dotarlem do tego utworu od dupy strony, jeszcze jak latalem po imprezowniach to niejaki Tiesto przerobil ten utwor, na tamte czasy bardzo mi sie podobal, tak dotarlem do S.Barbera

wiki

Cytat: Piterski w Listopad 04, 2018, 09:38Terlac wydał całą płytę i są tam co najmniej dwie wersje tego adagio, polecam.
Dzięki za info. Poszukam i może sobie kupię. :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Piterski

#4872
Miałem na myśli tę:

https://www.discogs.com/Samuel-Barber-The-Best-Of-Barber/release/2118591


Jest na niej wspomniane Adagio na skrzypce i bardzo ładne Agnus Dei na bazie tego adagio.

PS. Teraz zauważyłem, że oba te utwory są na płycie wskazanej przez Tomka.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

elem

Fakt, na obu płytach są dwie wersje adagio :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Piterski

Zaraz sobie ją puszczę  ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.