Magnetofony kasetowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

wiki

Jak dojdzie, opisuj jak wrażenia...
Choć u Ciebie z tyloma kasetami oryginalnymi to pewnie same pozytywne wrażenia... będą... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

LampowY

7:50 paka zapukała do drzwi  :o

gratefullde

Wow! Coś w tym kraju jednak działa [emoji3]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

paul_67


LampowY

 Działa. Bawie się.
W porównaniu z DR2 jest wielki  :o

GB

Cytat: LampowY w Lipiec 27, 2019, 09:47
Działa. Bawie się.
W porównaniu z DR2 jest wielki  :o
Kształt?

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Hubertrs

Maciek buduje napiecie

LampowY

Gabarytowo i wagowo jest dwa razy większy od dra.
Pilot bezcenny  ;D
Kalibracja dział świetnie. Basfy, które nie chciały współpracować z nakiem tu działają świetnie.
Brzmieniowo znaczących różnic nie ma. Jeden i drugi grają kozacko jak na ten format.

Hubertrs

tzn, jest pan zadowolony?
Ktory idzie na handel?

LampowY

Ja przeważnie jestem zadowolony  ;D
:np:

Nakamichi idzie na sprzedaż.

Hubertrs

Cytat: LampowY w Lipiec 27, 2019, 11:06
Ja przeważnie jestem zadowolony  ;D
:np:

Nakamichi idzie na sprzedaż.
Cieszy mnie to bardzo,
Wiercilo mnie ostatnio bardzo, aby pogonic akajca i zanabyc nakamiszona, tak z ciekawosci,


LampowY

Jak naka to dragona żeby miał wszystkie te ficzery do kalibracji. Niżej moim zdaniem nie ma sensu.
A za dragona kupisz około 10 akajcw  ;D

Hubertrs

Tak sobie wlasnie wykminilem, w zwiazku z tym akajec zostaje  :np:

LampowY

Jadą kolejne do kolekcji  8) :)


cdt

Z cyklu naprawiam prali lodówki i magnetofony jestem Polskim technikiem debeściakiem .
Generalizować nie zamierzam ale to co pisał o serwisie Dragona Tomek Gaca potwierdza się w 100% . Właśnie dostałem maila od Toma van der Hoffa odnośnie mojego smoka . Wychodzi na to że specjalista z Krakowa który mojego Naca servisował dla poprzednich właścicieli poszedł po najmniejszej lini oporu . Do tego sprzedawał mi głodne kawałki o mosiądzu i gumie . Popisał się też z systemem NAC . Odłączył go :D . Szok .

cdt

Ło takie se cudo wymyślił Lutek z Krakowa

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

zencooler

Widzę, że od dłuższego czasu tutaj cisza... ;)
A ja w tzw. międzyczasie pokochałem znowu kasety i odnalazłem to forum innych audiomaniaków więc dołączam do grona! :)
Mam sporo kaset nagrywanych w latach 80-tych i wczesnych 90-tych na dobrym sprzęcie, ale wiadomo czas potem poszedł do przodu i pozbyłem się sprzętu a kasety zostały. Trzymałem je pieczołowicie w pudełkach, wszystkie ładnie opisane na jakim decku były nagrywane, z jakimi systemami Dolby itd. Większość to dobre chromówki i metalówki nagrywane w Dolby C z HX-PRO.
No i kilka miesięcy temu wpadłem na pomysł, że trzeba do tego wrócić bo dobra muzyka się nie starzeje, a dzisiejsze serwisy streamingowe są jakieś ogłupiające. Wszędzie łatwy dostęp do wszystkiego itd. Ale gdzie dusza? Albo gdzie slow live? Żeby od deski do deski przesłuchiwać całe nagranie bez robienia "skip" jak coś komuś się nie podoba... itd. itp. ;)
I to jest właśnie to. Spokojnie, bez zbędnego skakania po utworach i z duszą, bo jak się okazuje jakość mnie totalnie zaskoczyła. Myślałem, że po tych niemal trzydziestu latach będę zniesmaczony niską jakością nagrań. W końcu kasety przeleżały, a wiadomo, że różne zjawiska elektromagnetyczne wpływają na jakość (chociażby przekopiowywanie się ścieżek ze zwoju na zwój pod wpływem "uleżenia"). Ku mojemu zaskoczeniu jakość bardzo dobra i brzmienie rozwala!
Napaliłem się i kupiłem Sony TS-KA6ES i nie żałuję. Brzmienie miodzio! Słucham teraz muzykę z tych kaset i powoli dociera do mnie, że to ma sens... 👍

vasa



Cytat: zencooler w Październik 21, 2019, 13:57
No i kilka miesięcy temu wpadłem na pomysł, że trzeba do tego wrócić bo dobra muzyka się nie starzeje, a dzisiejsze serwisy streamingowe są jakieś ogłupiające. Wszędzie łatwy dostęp do wszystkiego itd. Ale gdzie dusza? Albo gdzie slow live? Żeby od deski do deski przesłuchiwać całe nagranie bez robienia "skip" jak coś komuś się nie podoba... itd. itp. ;)

Oj. Jak ja Ciebie rozumiem [emoji3526]
Streaming to jest obżarstwo.
Czuję jak się gruby od tego robię [emoji54]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Kangie

Witaj zencooler! Dobrze, że tutaj wpadłeś. Ja swojego Akajca raz w roku odpalam na kilka dni, co by mu smary nie zgęstniały po remoncie kapitalnym, który miał miejsce dobre 5-6 lat temu. Ładnie gra, ładnie wygląda.

frywolny trucht

Coś takiego kupiłem sobie w UK. 280 zł z przesyłką. Z premedytacją tam, bo większa szansa na zadbany egzemplarz niż u nas. I się sprawdziło. Super stan po wymianie pasków, przesmarowaniu potencjometrów, nic nie trzeszczy. Skąd pomysł? W starym mieszkaniu żony i jej rodzeństwa został spory kosz kaset z ich młodości. Wszyscy knuli co z tym zrobić. Wyrzucić? Ależ nie!  Kupić magnetofon i zrobić sylwestra w stylu lat 80- początek 90- tych :) Zza oceanu płynie coś nieco bardziej wyszukanego i to zostanie u mnie :) Taka faza :) Super ten Sharp pomiata. Remizę by napędził na spokoju :) Kiedyś śliniłem się do tej serii przez szybę w PEWEX-ie. Oto jest.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

A to płynie z USA. No ciekawe, co to będzie... nie wygląda może, ale droższy od wielu decków, także mojego GX 75 ( dochodzą koszty transportu, opłaty celne).
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Kangie

Taki chodzi mi po głowie.

Piterski

To może bardzo dobrze zagrać, miałem kiedyś odczynienia z podobnym radiomagnetofonem.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Dziwny kierunek obrał świat. Choć rozumiem, że wygoda first. Stoją leszcze w kapturach przy trzepaku i puszczają sobie muzę z komórki. Żeby cokolwiek dłubnąć w korekcji dźwięku, trzeba przebrnąć przez stos zakładek w systemie operacyjnym, a efekt i tak żenujący. To prawda, taki magnetofon jest nieporęczny, ale dźwięk jest niebywały  :o :o Korektor to suwaczki na obudowie. Dostęp do funkcji jakby bezpośredni.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93