Ignorant kupuje szpulaka.

Zaczęty przez frywolny trucht, Grudzień 17, 2015, 20:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

merlin1973

Mój juz w sobotę wrócił z serwisu  ;D
Z braku czasu nagrałem kilka minut i jest super  ;)
Nie wiem kiedy zrobie testy, zamówiłem kilka róznych taśm i na nie czekam.
Ponagrywamy i posłuchamy taka zabawa z przed 35lat  ;D
Pozdrawiam S.CH.

nikhil

Cytat: merlin1973 w Styczeń 19, 2020, 00:07
Cytat: nikhil w Grudzień 27, 2019, 22:58Pewne rzeczy jak wymiana kondensatorów mogę zrobić sam. Jeśli zdecyduje sie na kalibrację to być może zawiozę do tego Pana.
Serwisowałeś już swoją maszynę? :)
Wymieniłam elektrolity na "głównej" płytce. Chcę wymienić także te w zasilaczu niestety jest bardzo nie fajne dojście. Pasek wymieniony. Nagrywałem przeż tą przystawkę DBX i jest super. Nie do porównania z dbxem w kaseciaku.
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

merlin1973

Zamówiłem szpule na próbe. Jest nagrana na Revoxie A77/76  w dolby B  :o
Pozdrawiam S.CH.

nikhil

Były takie wersje.
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

merlin1973

Powoli zaczyna się zabawa w nagrywanie  :)
4 nowe szpule , cena kosmiczna ale czego sie nie robi dal przyjemności  ;)
By dozować przyjemność dziś nagrywanie bedzie w prędkości 9,5cm/sek.
Pozdrawiam S.CH.

Kangie

Sławek, szalejesz bracie!  :np:

merlin1973

Musze lekko zahamować  ;) z tymi szaleństwami  :D
Pozdrawiam S.CH.

GregWatson

Znalezione na fejsie.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

Fajoskie!!! Zara zapodam  >:D

GregWatson

I takie coś jeszcze.
Trochę tego i trochę tamtego też.

nikhil

Większość elektrolitów w części zasilającej wymieniona, efekt....nie ten sam magnetofon :D Jestem zadowolony i to bardzo. Kalibracja raczej nie będzie potrzebna. Kupię jeszcze te dwie pojemności których mi zabrakło i będzie rewelacja.
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

merlin1973

Już sobie wyobrażam jak gra  ;D  taka zajebista maszyna  :o
Ja się zastanawiam nad kupnem takich alu-szpul Maxell, fajnie wyglądają  :) i fajnie kosztują  :'(
Pozdrawiam S.CH.

merlin1973

Dzisiejszy zakup szpul   :)  to już koniec na obecną chwilę  ;)
Pozdrawiam S.CH.

Kangie

LPR? Sławek, nie poznaję kolegi ;)

merlin1973

Raz się żyje  ;)  22 szpulki  kupiłem ,teraz tylko nagrywać.
Ale nie ma tak dobrze  :'(  czeka mnie w marcu przeprowadzka a w maju Komunia syna, że kasy i czasu nie bede miał  :( na nic .
Pozdrawiam S.CH.

frywolny trucht

Pytanie czy Japończyk gada z europejską taśmą  ::)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

merlin1973

Cytat: frywolny trucht w Luty 20, 2020, 22:19Pytanie czy Japończyk gada z europejską taśmą 
Sprawdzę w niedziele :)  ten gadał i to jak  :o
Pozdrawiam S.CH.

GregWatson

Chłopaki i dziewczyny mam prośbę. Jak wiecie mój Revox A77 Professional został deczko przerobiony i mam trochę problem aby coś na nim nagrać. Z czasem sobie dam z tym radę ale szukam kogoś kto jest mi w stanie nagrać ze 3-4 taśmy bym mógł cieszyć się zakupem. Mój model ma dwie prędkości 7 1/2 oraz 15  i do tego dwa kanały. Czas tu nie gra roli może być za tydzień może być za miesiąc. Oczywiście coś tam z mojej winnicy w ramach podziękowania będzie.
Wysłałem podobną prośbę do kolegi paul_67 ale jakoś go nie widzę na forum. Mam nadzieję że wszystko jest ok.

Trochę tego i trochę tamtego też.

miniabyr

Greg jak znajdę jakąś wolną plastikową  szpulkę, to na moją Helg nagram ci coś z płyt SACD  z Luxman D06 . Niestety nie będzie to jakaś taśma ekstra jakości . Jak reflektujesz to daj znać
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

GregWatson

Dzięki. Ja Ci podeślę pakiet taśm z których sobie wybierzesz te które w miarę są dobre. Jest na nich nagrana muzyka ale na zupełnie innych (wolniejszych) prędkościach. Proszę podaj tylko namiary na PW lub maila. To już sobie pogadamy na spokojnie.

Trochę tego i trochę tamtego też.

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

paul_67


GregWatson

Dzięki chłopaki. Już odpowiedziałem.
Trochę tego i trochę tamtego też.

jjacek

Ignorant byl na zakupach.
I po co ci to... :-\

wiki

Piękne wychylowe wskaźniki pomarańczowe..... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka