Electro Voice Interface D

Zaczęty przez miniabyr, Marzec 15, 2016, 05:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomasz_pianista

Kiedyś prawie zostałem właścicielem modelu JVC Zero 10, ale w końcu wyszło inaczej. Jedne z ładniejszych kolumn z tej epoki i z tej półki.

Bardzo ciekawy ten stary katalog!
Grupa ratowania poziomu.

wiki

Też miałem zamiar kiedyś kupić te zero 10..... Ale kasy nie miałem....  :(
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Bacek

Był Victor to jeszcze do kompletu Trio i już więcej tu nie śmiecę.

wiki

Znaczy się Kenwood na rynek Japoński..... czyli Trio....

Nawet mam jeden odtwarzacz CD od Trio..... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Bacek

Z tą rynkowością to różnie było. Np Kenwood L-07D na całym świecie sprzedawany był jako Kenwood a jako Trio w UK. Nazwa podobno wzięła się z logo drzewa w okręgu czyli Tree O

Pboczek

Zdaje się że Kenwood Trio wzięło się od trzech wspólników z nazwiskiem Kenwood.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Bacek

Trio może i od trzech, tego nie słyszałem ale na pewno nie Kenwoodów. Kenwood to była nazwa na początku wymyślona dla wyłącznego importera Trio do Stanów. A że potem ludzie bardziej kojarzyli to nazwę to Trio ich kupiło i całość przemianowało na Kenwood.

Pboczek

Musiałem coś pokręcić.  8)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Bacek

#2408
Trzeba by kogoś ze sporą łopatą żeby dojść. Ten oddział z USA faktycznie trzech gości zakładało, ale czy oni wcześniej mieli wpływ na nazwę firmy matki to nie wiem.

I tak jako ciekawostka Kenwood od blenderów i kuchennych spraw to zupełnie osobna firma (Kenwood Limited), nijak nie powiązana z Japońską założona w 1947 przez pana  Kennetha Maynard Wood'a w UK i z taką nazwą od początku. Teraz są własnością De'Longhi.

A miśki nawet loga mają bliźniaczo podobne.

Japońce nazwę na początku, od 63r, stosowali w stanach a potem innych krajach świata a dopiero koło 1986 całość przemianowali na Kenwood. W między czasie były rynki gdzie te same modele były dostępne w sprzedaży pod obydwoma nazwami.

goky

Kozak75
Planuję niebawem złożyć budżetową wersję Delt na bazie swojej pierwszej obudowy, w całości wykonana z MDF.
Budżetową nie znaczy gorszą a bardziej inną [emoji854]

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka


frywolny trucht

Spodziewany pułap cenowy? Jakieś widełki.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

goky

~5000 ,- tak celuję

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka


goky

Przypomniały mi się oryginały u mnie [emoji1783]
Już w takich sauté czuć było olbrzymi potencjał. Materiał w oryginale to jest zwykłą sklejka czy wirówka, a płyta meblowa która jest miksem tych dwóch typów [emoji56]

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka


kozak75

Cytat: goky w Maj 05, 2023, 15:23
Kozak75
Planuję niebawem złożyć budżetową wersję Delt na bazie swojej pierwszej obudowy, w całości wykonana z MDF.
Budżetową nie znaczy gorszą a bardziej inną [emoji854]


Wiem - śledzę kanał :-)

miniabyr

A tu były fajne fotki ? A gdzie się podziały ?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

michał_flaga

Dzień dobry,

będę miał do zaoferowania moje EV Delta. W zasadzie zależy mi na pilne sprzedaży, więc zaproponowana przeze mnie cena nie podlega negocjacji. Są to oryginały 100%, bez modyfikacji, ze zaprojektowaną i zbudowaną p. Ondreja zewnętrzną zwrotnicą. Kolumny posiadają dedykowane standy, zwrotnica w dopasowanej do standu skrzynce. Oryginalne maskownice w komplecie. Wtyki CMC, okablowanie wewn. (jeśli dobrze pamiętam) niebieski Jantzen. Zdjęcia i dyskusja w wątku handlowym...

Uznaję, że to ważna część opowieści o Deltach więc pozwalam sobie tu na małe, osobiste wynurzenie. Dla większości właścicieli zakup tych zestawów to decyzja na dłuższe słuchanie. Mnie towarzyszyły one chyba 5, a może nawet 6 lub 7 lat. Po zakupie zazwyczaj nadchodzi czas refleksji nad zwrotnicą, miejscem w pokoju i wzmacniaczem. Zachwyty nad dźwiękiem, wizyty kolegów oraz poprawki są tak oczywiste, że pomijanie ich w tej historii jest conajmniej niegrzeczne. Są ciemne strony Delt, ale o tym tu nie piszemy...Osobnym wątkiem jest odpowiedni wzmacniacz, źródło oraz kable - ale o tym też nie będę pisał... każdy ma tutaj swoją krętą ścieżkę i ja przez wszystkie te meandry przeciskałem się wraz z kolegami z forum - za co bardzo im dziękuję. Mój egzemplarz grał w zasadzie od zawsze z 2 Watową końcówka mocy, której sercem jest stopień mocy z kuchennego radia Telefunken Concerto 2500. Nadszedł jednak czas zmian, ograniczania oczekiwań, ilości urządzeń, czasu poświęconego na krytykę, drastyczne oceny i narzekanie. Odrobinę wygody zapewnia mi pół-automatyczny gramofon, streaming oraz telefon jako źródło coraz bardziej "losowo" słuchanej muzyki. Chyba nadszedł czas, aby ktoś inny je kochał, patrzył na nie z pożądaniem i dbał o nie, jak o najważniejszy element - dopieszczonego do audiofilskich granic - toru audio. (tak, stoję na stanowisku, że zestawy głośnikowe a odpowiedzialne w 80% za brzmienie systemu). Wszystkie informacje i zdjęcia umieszczę wkrótce na wątku handlowym.

Następcą będą niewiele młodsze zestawy Sonus faber... Równie zachwycające, równie wiekowe i powodujące nieco zagrażające zdrowemu rozsądkowi - przyspieszone bicie serca.

michał_flaga

Takie coś znalazłem w sieci....

Piterski

No już bardziej nierównego starcia to nie widziałem. Inna sprawa jaki trzeba mieć piec by napędzić te Wilson Audio.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.