Wyśledzone na portalach aukcyjnych itp.

Zaczęty przez GregWatson, Maj 29, 2014, 14:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: dino w Styczeń 06, 2020, 15:44680PLN za mocowanie
Co to jest to mocowanie?
Masz jakieś zdjęcie? Rysunek?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kazan

Cytat: dino w Styczeń 06, 2020, 15:44Co ciekawe papiery mam z RCM
Mojego gramiaka też mam od nich , tak jak i papiery z RCM 🙂 . Złego słowa nie powiem , miła obsługa , ceny jak to u nas ... Premier pomoże ?!
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

Kangie

#3427
Cytat: vasa w Styczeń 06, 2020, 16:51Co to jest to mocowanie?
Masz jakieś zdjęcie? Rysunek?
Coś takiego znalazłem. Któryś z armboardów pewnie podpasuje do Oracla...

Cytat: dino w Styczeń 06, 2020, 15:44W każdym razie dokładając 680PLN za mocowanie cena niezła.
Ale wykonanie ładne. Cieszy moje oko. Za to trzeba płacić ;)


vasa

Cytat: Kangie w Styczeń 07, 2020, 08:33Któryś z armboardów pewnie podpasuje do Oracla...
Czyli za kółko z dziurą (wiem, wiem - otwór ;D) trzeba zapłacić 700zł?
To już chyba bym wolał kupić 5 płyt Cheta Bakera na ccd :-\
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Kangie

Utrzymać tych wszystkich panów w garniturach, te panie w żakiecikach, reklama, dystrybucja, plakaty, wystawy audio. Za to wszystko klient zapłaci. Wiadomo, to produkcja CNC lepiej zoptymalizowana kosztowo od jednostkowej produkcji na maszynach tradycyjnych, przy których stoi starszej daty tokarz czy frezer. Im też trzeba zapłacić, a ci panowie stanowią dużą wartość dodaną do tych części. Zresztą nie muszę tego pisać, wielu z Was kuma o co biega w handlu.

Czy płacić tyle? Trzeba. Będzie wyglądało i do tego jeśli zagra z jajem, to warte każdej złotówki wg mnie.

vasa

Cytat: Kangie w Styczeń 07, 2020, 11:35Utrzymać tych wszystkich panów w garniturach, te panie w żakiecikach, reklama, dystrybucja, plakaty, wystawy audio.
Ewidentnie nie nadaję się na nabywcę dóbr luksusowych :(
Zbyt religijny jestem.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Takie cuś. Z regulacją VTA.
Teoretycznie można zrobić mając dostęp do CNC.
Nie wiem czy wyjdzie taniej.
Jak ktoś ma ochotę to zlecę  :D

vasa

Cytat: dino w Styczeń 07, 2020, 22:45Jak ktoś ma ochotę to zlecę 
Boguś. Nie zlatuj. Potłuczesz się :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Kangie

 ;D

Humor rodem z "Za Chwilę Dalszy Ciąg Programu" Manna i Materny - jak dla mnie rewelacja w porównaniu z niektórymi dzisiejszymi kabaratami, które poza wulgarnością i seksem niewiele inteligentnego mogą zaoferować. Nowe pokolenia to łykają, bo nie wiedzą, że można inaczej.

Cytat: dino w Styczeń 07, 2020, 22:45Takie cuś. Z regulacją VTA.
Teoretycznie można zrobić mając dostęp do CNC.
Nie wiem czy wyjdzie taniej.
Jak ktoś ma ochotę to zlecę 

Niestety tej części nie mam możliwości dorobić. Natomiast zlecając dostawcy zewnętrznemu płacącemu podatki wyjdzie niewiele taniej i kupa problemów po drodze typu dokładne wymiary albo chociaż dostępność oryginalnej części do zdjęcia wymiarów. Niby wygląda prościej niż tarcza hamulcowa do Fiata Pandy czy Skody Favorit, ale też trzeba pogłówkować by taką część przyzwoicie wykonać dbając o współosiowość otworów lub/i równoległość powierzchni.

dino

Cytat: vasa w Styczeń 07, 2020, 22:56Boguś. Nie zlatuj. Potłuczesz się
Lece bo chce ... ;D ;D ;D
Dawniej bym pewnie kombinował i jak napisał Łukasz po długich i ciężkich ....wyszło by być może na to samo.
Zamówiłem w RCM  i szczekam.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

#3436
Blisko mnie, ale to nie moje  :o

Audio hi-end tunning: specjalny proces wygrzewania kabli za pomocą dedykowanego urządzenia do kabli zasilających, interkonektów (xlr), kabli głośnikowych itp. nowych a zwłaszcza używanych!.

https://www.olx.pl/oferta/audio-hi-end-tuning-CID99-IDCZlxd.html

CytatJesli masz kable ktore uzywasz dlugi czas w swoim systemie, to tylko Ci sie wydaje ze sa wygrzane;-)!
Po wygrzaniu dzwiek jest otwarty, rozdzielczy, nie napompowany, naturalniejszy, homogeniczny (dot. systemow transparentnych). Wysokie tony przechodza metamorfoze i sa mniej szkliste, mniej sztuczne sa bardziej REALNE!. Srednica bogatsza w "parzyste harmoniczne" z glebia, rozdzielczoscia, naturalnoscia zblizona do instrumentow z tego zakresu czestotliwosciowego. Bas jest glebszy z pomrukiem i wieksza paleta od wyzszego do niskiego.

Mój komentarz: może zamiast dobrego nietaniego SETa, warto wygrzać druciska?

wiki

Cytat: Kangie w Styczeń 31, 2020, 18:08Mój komentarz: może zamiast dobrego nietaniego SETa, warto wygrzać druciska?
O tak!!!
...............
Ale najpierw Loża dżentelmenów.... bez niej nie usłyszysz nic  ;)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

vasa



Cytat: wiki w Styczeń 31, 2020, 21:00
Ale najpierw Loża dżentelmenów.... bez niej nie usłyszysz nic  ;)
[emoji3][emoji106]


[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.


Pboczek

Jestem ciekawy na co wymienia się takie Tannoye? Na czym będzie słuchał?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Kangie

Pewnie zostawił sobie któreś z trzech par widocznych na zdjęciach.

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Kangie

Albo podstawkowe ProAc. Nie mam pojęcia, bo nie utrzymujemy już kontaktu.

Pboczek

Wszystko odległe od Tannoy światy.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

GregWatson

#3445
Micro Seiki DD-1

https://allegro.pl/oferta/micro-seiki-dd-1-audio-technica-at-vm3-top-stan-9095537100
Bardzo dobry gramofon na dłuższy czas. Polecam

PS.
Potarguj się jeszcze.
Trochę tego i trochę tamtego też.


GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

EmilioE

ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

GregWatson

Micro Seiki MR-211

Niby nic ciekawego ale... No właśnie.

https://m.olx.pl/oferta/gramofon-micro-seiki-mr-211-CID99-IDEl4cj.html#position=2&page=1

Cena. Ktoś powie no taka sobie.

Ale najdroższym elementem w tej zabawce  jest.... ramię oczywiście.

To jest ramię MA77 mkII, które jest warte..... więcej niż ten gramofon. Taki tam paradoks.

Ktoś kto to weźmie myślę że będzie zadowolony.

Trochę tego i trochę tamtego też.