Revox G36 . Mój Dziadek.

Zaczęty przez miniabyr, Grudzień 20, 2015, 19:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

Hmm  nie wiem. Ale czy jesteś pewien ,że twoje lampy są w odpowiednim miejscu? W G36 jest ich sporo czy na pewno nie pomyliłeść miejsc? Pytam serio .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wojtek41


wojtek41

Trochę dziwna sprawa z tym przesterem. W sumie jest delikatny i to nie zawsze. Zauważyłem, że dziadek dość mocno się grzał w okolicy głowic. Zdjąłem osłonę, poszperałem kablami i chyba na razie jest dobrze. Niech trochę pogra. Właśnie...Chyba tego mu najbardziej brak...) Do przeglądu jest jeszcze trochę czasu.

wojtek41

Zdjęcie zrobione przed czyszczeniem. Ale głowice...chyba do wymiany... :o


cdt

Twoje głowice nie są wcale strasznie zjechane . Są do uratowania . Ja kupiłem nowe ale nie zalożyłem . Marek przeszlifował mi stare . Nowe trzymam na czarną godzinę . Utraty w dźwięku po szlifowaniu nie usłyszałem . Jest skalibrowany studyjnie .
ps. Nowe głowice są jeszcze na ebay i w sumie warto je kupić 

wojtek41

Umiesz mnie pocieszyć  :)  Twoje wyglądały podobnie ? Przeglądam różne zdjęcia z głowicami modelu 36 i widzę różne stany. Nawet gorsze... :o
Mam zapisaną aukcję na ebayu i pewnie zrobię zapas.  ;)

cdt

Ciągnie mi się ostatni etap upiększania jak krew z nosa . Czekam już miesiąc na grawerowanie napisów na nowej płycie czołowej . Zrobiłem 5 szyldzików  ;) czyli 4 na zapas  ;) . Stan na dziś .

wojtek41


cdt

Cytat: wojtek41 w Październik 03, 2017, 22:19Twoje wyglądały podobnie ?
Coś w podobie . Nagrywająca zawsze jest bardziej wytarta . Nie przejmował bym się tym zbytnio . Ma iść do spa to odmłodnieją . A jak teraz nagrywa ? Bo ne zawsze mają tendencje do głośniejszego nagrywania jednego kanału . Taki feler fabryczny . Ale też do poprawki ;) .

cdt

Możesz sobie na zaś kupić i nową rolkę na wypadek jak by Marek pierwszą żle przyszlifował  ;D . Do 38 poza nowym wałkiem potrzebna jest też mniejsza rolka . Masz Wojtek farta . Na moim Marek się uczył Twojego pewnie zrobi lepiej  :P . Tylko swoje bedziesz musiał odczekać pewnie . Bo nowy wałek
to loteria jest . U mnie udał się chyba 3ci .

cdt

Żyłem sobie spokojnie słuchając dziada . Wpadł kolega posłuchał fortepianu który mu zadrgał i spokój został zmącony  :o . Rolkę mam bardzo wiekową więc po konsultacji ze specjalistą z Wrocławia (cytuje  nie zaszkodzi a może pomóc ) zakupiłem takową na ebay pl. Nową nie NOS !!! . NOSa zakupił jakiś czas temu Ondrej i byla tak samo twarda jak ta którą ma założoną .
Teraz muszę sobie skombinować taśmę z jednostajnym sygnałem . Po wymianie rolki można się jeszcze bawić ustawianiem elektromagnesu i hamulców . Będzie zabawa  >:(

Piterski

Któremu to u Ciebie zadrżał fortepian?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

cdt


miniabyr

Jak to Darek stwierdził cytuję "przez ciebie mam same wydatki". Cały ja.  ;)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

cdt

Bez przesady  :) . Rolkę i tak miałem wymienić . A dziadek to tak jak stary idler ma swoje ograniczenia . Przyjemność słuchania jest taka że wszystko przykrywa . On nie był projektowany do takich prędkości . Nie był też projektowany do taśm 35 . Miał grać w szkołach bajki dzieciom z ciekich tasiemek . To że daje się go unowocześnić świadczy że to ponadczasowe urządzenie .
,, The best  grandfather ,,

cdt

A jak się nie sprawdzi to mu O2 wyłącze  ;D
Wiatrak się sprawdza . Jest cichszy od silników a starowinka lepiej się czuje  :) . Zasilanie jest doprowadzone od światełek z potencjometrów

cdt

Rzeczone podłączenie . Oryginalnie jest tam za niskie napięcie . Konieczny był prostwniczek .

cdt

Ostatnio robiłem też porównanie prędkości . A77 i G-36 . Fabrycznie jest pewna tolerancja .
Taśma na dużej szpuli . Różnica wyniosła około 10-20 setnych sekundy przy całej szpuli . Błąd włączeniowy stopera możliwy . Do kopletu zdjęć lepsiejsze gniazda .


cdt

Prawie skończone . Jeszcze czarne talerzyki i nowe śrubki + z mechaniki nowa rolka .

MAC

Do tej pory Ondrej miał najładniejszą dziadygę ale teraz... ten będzie wyglądał co najmniej tak  ::)


cdt

Dzięki za dobre słowo . To fajna zabawa jest z dziadkiem . Tak to sobie tłumaczę  :o

cdt

Zrobiłem więcej tych szyldzików . Dla szaleńców jak by chcieli  ;) . Tyle że wszysytkie są takie

cdt

#372
Kolejny dzień walki z dziadkiem za mną . Pół dnia regulacji hamowania . W końcu pomogła zamiana sprężynek . W g36 lewy silnik odpowiedzialny jest za naciąg taśmy . Jest tam pewna regulacja . Cała zabawa polega na tym żeby hamował z odpowiednią siłą . Przy okazji dotarła rolka z Niemiec . Na FB mnie od razu pocieszyli że rolki od tego sprzedawcy wytrzymują miesiąc  :o . No nic przekonam się sam jak z nią będzie . Na razie jest słyszalna poprawa ,, fortepianu  ;D ,, Teraz czekam na taśmę testową od Marka , dynamometr i sprężynki od drugiego częściowego dziadka  . Na dziś 01:22 jestem zadowolony choć pobawię się jeszcze rano prawym silnikiem . W celu eliminacji drgań przy przewijaniu . Fotki

cdt

Finisz . A jeszcze rok temu z obsługi znałem się tylko na czyszczeniu głowic . Dziadek rozwija .

MAC

Ktoś miał kuna łeb żeby taki magnetofon wymyślić  :)
Jak pacze ile potencjalnie tam rzeczy może klęknąć tak się wyleczyłem ze śpulaków  :o

To jak posiadanie Land Rovera. Wieczny serwis  ;D