Jazz, tylko jazz

Zaczęty przez LampowY, Listopad 13, 2018, 09:28

Poprzedni wątek - Następny wątek

malg

Cytat: Jakub w Listopad 26, 2018, 20:37
O jak ładnie:

https://www.ecmrecords.com/catalogue/1534925560/lebroba-andrew-cyrille-wadada-leo-smith-bill-frisell


włsnie dzis nabyłem, bede słuchał
ciekawostka, producentem nie jest Manfred  tylko Sun Chung (jeszcze nie wiem kto to, trzeba będzie poczytać)


malg

ale najpierw to, podwójny LP z ECM-a

Piterski

Grzesiu to jakieś nowe tłoczenie czy stare?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Jest taka strona na której badają kompresję dynamiki na różnych płytach.
Jak sobie posortowałem od najlepszych to w sumie tylko jazz.
Macie któreś z tych płyt? Możecie potwierdzić/zaprzeczyć że jest to jakiś wyznacznik jakości nagrania?
http://dr.loudness-war.info/album/list/dr-min/desc
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

LampowY

Polecam tą serię. Wspominałem o niej jakiś czas temu. Muzyka fantastyczna a i jakość nagrań bardzo porządna.
Ja w każdym razie zdecydowałem się zakupić dalsze płyty z tej serii. To kawał historii światowego i polskiego jazzu. Za grosze  :o
Mnóstwo nagranych koncertów dawnych Jazz Jmboree. 




LampowY

Słucham Seiferta... Co za muzyka  ::)
Nigdy wcześniej faceta nie słyszałem  :-[

miniabyr

#131
Cytat: LampowY w Grudzień 02, 2018, 17:46
Słucham Seiferta... Co za muzyka  ::)
Nigdy wcześniej faceta nie słyszałem  :-[
Bo jest mało nagrań . A te które są niekoniecznie pokazuja jego wielkość . A wielkim był jak mało który . Maciek polecam tobie jak i wszystkim jego solowy ,zarejestrowany koncert "Solo Violin " Trudny ,ale mam wrażenie ,że obcuje z geniuszem!!!!  Pozostało niewiele nagrań ,bo Seifert zmarł młodo na raka kości . Jak przeczytacie wkładke do tej płyty to będziecie wiedzieli jakim talentem był Seifert.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

LampowY

Paweł, dobrze mieć na forum taką muzyczna encyklopedie jak Ty

LampowY


LampowY

Jeszcze na TIDALu coś znalazłem


miniabyr

Cytat: LampowY w Grudzień 02, 2018, 18:16
Paweł, dobrze mieć na forum taką muzyczna encyklopedie jak Ty
E tam akurat wiedziałem o nim ,bo interesuję się tym co pozostało . Niestety to co nagrał dla CBS jest takie sobie . Seiferta  jako osobowość muzyczną przyrównywali do Parkera . Naprawdę jest wielki . Na polskich winylach ukazał się koncert . To ostatnie jego nagrania . Kilimanjaro vol1 i Kilimanjaro vol2 . Zapewne teraz będą się ukazywać materiały archiwalne na co bardzo liczę .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

LampowY

I jeszcze to z GADa

Świetna muza!


Jakub

Cytat: LampowY w Grudzień 02, 2018, 17:46Nigdy wcześniej faceta nie słyszałem

Z kwintetem Stańki nagrał trzy albumy. "Music for K" na pewno masz.

LampowY

Cytat: Jakub w Grudzień 02, 2018, 18:32"Music for K" na pewno masz.
Faktycznie mam tylko nazwisko nic mi nie mówiło.
Wiem, wstyd... 

miniabyr

Cytat: Jakub w Grudzień 02, 2018, 18:32
Cytat: LampowY w Grudzień 02, 2018, 17:46Nigdy wcześniej faceta nie słyszałem

Z kwintetem Stańki nagrał trzy albumy. "Music for K" na pewno masz.

Tak tam gra i na kilku innych płytach też ! Ale gra na saksofonie altowym ,bo to był jego drugi instrument . Pierwsze były skrzypce
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Tu pdf z dyskografią Seiferta.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Jakub

Cytat: miniabyr w Grudzień 02, 2018, 18:36
Tak tam gra i na kilku innych płytach też ! Ale gra na saksofonie altowym ,bo to był jego drugi instrument . Pierwsze były skrzypce

Też racja :)

Cytat: LampowY w Grudzień 02, 2018, 18:35Wiem, wstyd... 

Ja się często łapię na tym, że jak mi się spodoba czyjeś granie, to się potem okazuje, że mam już z danym jegomościem kilka płyt na półce.

MarkN

Bardziej pasuje mi Seifert do drzewa coltraneowskiego niż do Charlie Parkera - ale to niuans  :) Warto zapoznać się z filmem 'Passion', który reżyserowała amerykanka Erin Harper i który to film nakręcano w dużej części w Polsce.
A dlaczego Erin Harper? Znam historię powstania filmu i inspiracje. Kiedyś, dawno temu pisałem o tym, w każdym razie film jak najbardziej polecam.

miniabyr

Cytat: MarkN w Grudzień 03, 2018, 03:32Bardziej pasuje mi Seifert do drzewa coltraneowskiego niż do Charlie Parkera - ale to niuans
Mój błąd i chodziło o Coltrane'a . Nie wiem skąd miałem takie skojarzenie z Parkerem ? Te kwartowe pochody bardziej przypominają frazy Coltrane. A tu wywiad z Seifertem  . Bardzo ciekawie mówi o "biznesie " w jazzie .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MarkN

Pomysł nakręcenia filmu, to była właściwie idea Zach'a Brock'a - obecnie nowojorskiego skrzypka, które miał swój czas i rodowód na jazzowych scenach chicagowskich. Znają go wszyscy, bo jest to niesamowity skrzypek jazzowy i w ogóle znakomity muzyk. Przychodził na gigi mojego przyjaciela i grał z Grażyną Auguścik. Zach Brock odkrył muzykę Seiferta i się w niej zakochał - miłość była do tego stopnia silna, że poleciał do Polski szukać śladów i dokumentów na temat Seiferta.

Narzeczona Zacha Brocka, a właściwie wtedy jeszcze jego dziewczyna, to właśnie Erin Harper, która zaangażowała się w projekt. Warto zwrócić uwagę na live album Grażyny Auguścik z Green Mill - 'Live Sounds Live'. Grał tam wtedy z nią m.in Zach Brock, zresztą jego płyty też jak najbardziej są świetne - i można na nich zawsze odnależć kompozycje Seiferta. Polecam i 'Live Sounds Live' i płyty Brocka i film 'Passion'.

LampowY

W jakiej to człowiek czarnej dupie żyje... Cudze chwalicie a swego ni w ząb nie znacie  :-[

Kolejne moje "odkrycie". Andrzej Jagodziński Trio...
Kto ma ochotę na swingującego Chopina niech sam posłucha. Dla mnie kolejna bajka  :np:




elem

Pan Andrzej nagrał już kilka płyt z muzyką Chopina. Mam tę z Polonia Records, z 2005 r.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe


MarkN

Pan Andrzej, to tak chyba już od od 'stu lat' nic innego nie robi, tylko szopenuje  :) Z Auguścik też szopenował pewnie z milion razy  :)

Alexander

Cytat: elem w Grudzień 03, 2018, 18:50Pan Andrzej nagrał już kilka płyt z muzyką Chopina. Mam tę z Polonia Records, z 2005 r.
Ja mam taką - też szopenowanie