Wznowienia na winylu

Zaczęty przez gratefullde, Maj 28, 2014, 06:57

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Dotarł wczoraj John Coltrane, Offering. Dwu płytowy album, pieknie wydany. Bardzo gruba koperta typu gatefold, insert 2 kartkowy oraz zestaw zdjec w formie widokowek, 6 szt, chyba.
To bootleg, dobrej jakości.  Generalnie dla fanow Johna, słychać jego odloty, każde odejście spontaniczne od mikrofonu i powrót.  Gra tak jak by chciał wyrzucić całe zło tego świata przez ustnik saxofonu. Płyta trudna, kompozycje takie jak Naima czy My Favorite Thing nabierają zupełnie innego wymiaru. Kilka tygodni później John'a już nie było wśród żywych.  Piękny koncert, brzmienie Coltran'a dzikie i nieokielznane, genialny Pharoah i żona Alice.... polecam.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

Cytat: miniabyr w Wrzesień 01, 2014, 15:46Tak u mnie też występuje przesterowany dźwięk. On był przesterowany ,bo tak zostało to nagrane.Master tylko to uwypuklił. Mastering nie jest antidotum na błędy realizatorskie.

Wracam jeszcze raz do przesterów na II . To musiało zostać spaprane w finalnym mixie w studio. Na wersjach z bonusowej płyty (rough mix) tego nie ma.

Już niebawem IV i HotH :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

elem

#77
Jerzy Milian - Bazaar . GAD Records LP 003.  70 zł w sklepie wydawcy www.kultowenagrania.pl

Na zdjęciu wersja kolorowa, limitowana do 111 sztuk. Ale czarna brzmi lepiej i wciąż mozna ją kupic :).

Dobry remaster, bliski brzmieniu z epoki. Okładki wersji red i black niczym się nie różnią. Tłoczone chyba w GZ - Czechy.

Matryce 122991E1/A , 122991E2/A, takie same na kolorowym i czarnym winylu.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

zobaczcie jak sobie wyceniło tę wersję dwóch "handlowców" z Polski:

http://www.discogs.com/sell/release/6174743?ev=rb
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

Bazaar słucham już od kilku dni. Nie wiem jak brzmiał oryginał ,ale ta wersja kolorowa nie ma się czego wstydzić.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elem

Kolorowa brzmi troszkę jaśniej, nowocześniej. Brzmienie czarnej jest delikatniejsze. Może być tak u mnie , bo DV-XX2MkII to bardzo dokładna i dynamiczna wkładka. Myślę, że na wkładkach np. Benza wersja  kolorowa może miec przewage nad czarną. No, dobra, róznice są ale nie odrywają od słuchania :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

elem

#80
Jak mnie to wkrewia -  tony tzw. "unofficial relesaes" wydawanych jako wznowienia rzadkich płyt przez nie wiadomo kogo i nie wiadomo z czego  >:(  I ludziska dają sie nabierać, nawet ci wydawałoby się obeznani z tematem. Czytam sobie AS, a tam re Cave'a, pirat jak nic, opisywane, że po raz pierwszy na LP. No, kwakwa, nie dajmy się tym ruskim ( chyba ) naciągaczom !

edit: już sam nie wiem o jakie wydanie chodziło Rudemu, zedytowałem też swój post na AS, żeby nie było niepotrzebnych nieporozumień.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Jakub

Ale swoją drogą mają być oficjalne wznowienia chyba całego katalogu Cave'a na winylach.

http://nickcave.com/news/nick-cave-bad-seeds-re-issue-vinyls/

elem

te są/będą ok, i pewnie będą mieć  oryginalne koperty i wkładke z tekstami, i tłoczona okładkę itp.

Ale nie to np.

http://www.discogs.com/Nick-Cave-The-Bad-Seeds-Abattoir-Blues-The-Lyre-Of-Orpheus/release/5801605
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Jakub

No te piraty to jest dramat.

vasa

Kolorowa jest z innego materiału.
Czy masz wrażenie że nastąpiło lekkie przesunięcie całego obrazu w lewo lub prawo?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

Cytat: vasa w Październik 19, 2014, 13:38Czy masz wrażenie że nastąpiło lekkie przesunięcie całego obrazu w lewo lub prawo?

Można odnieść takie wrażenie, bo perka, a zwłaszcza talerze są umiejscowione z lewej strony sceny - troche w glębi, tak na 0,7- 0,8 L. Odwrotnie z kontrabasem - 0,7-0,9 P. Ewa Wanat raczej zawsze w środku. Wibrafon, a właszcza wyższe rejestry też są przesunięte w lewą stronę, ale nie tak ewidentnie jak talerze. Ale wrażenia przesunięcia sceny w lewo, wynikajacego z jakiegoś błędu, nie mam. Prawa strona cały czas ma jakieś tło, pogłos, nawet jak mniej się tam w danym momencie dzieje muzycznie. Tak to juz pewnie było zarejestrowane.

Co do róznic w brzmieniu czarnej i kolorowej - już nie jestem taki pewny jak wczoraj, co mi się bardziej podoba :) Kolor lepiej definiuje bas, ale winyl ma delikatnie większy szum miedzy utworami.

Badania zakończyłem na wadze kuchennej - kolor (z kopertą) 212 g, czarna - 198 g.
Dla porównania - Garbarek/Johnsen - Aftenland, test pressing z 1980 - 140 g.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Jeżeli kolorowa jest z innego materiału to może mieć inny współczynnik tarcia niż klasyczny winyl.
W efekcie siła skatingu może się zmienić i stąd efekt przesunięcia.
Ciekawe czy korygując antyskating można zbalansować obraz stereo?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

#87
Mam obydwie wersje, scena jest identyczna przy obydwu materiałach. Zmiana współczynnika tarcia jest chyba zbyt mała, aby miała wpływ na skating.

Kolorowa jest grubsza, zmienia sie minimalnie VTA, może stąd delikatne zmiany w barwie.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe


frywolny trucht


jajacek1410

#90
 Wiadomości od SWANS.
Na początku listopada ukaże się zremasterowana winylowa edycja debiutanckiego studyjnego albumu grupy zatytułowanego ,,Filth". Oryginalna premiera ,,Filth" miała miejsce w 1983 roku. Winylowa wersja będzie zwierała reprodukcje dwóch koncertowych plakatów. Będzie to pierwsza płyta z serii zremasterowanych albumów SWANS.

info za Mystic Prod.
http://www.mystic.pl/aktualnosci,swans_wydaja_ep_oxygen,1582.htm

Niestety, boję się słówka "zremasterowane". Na ogół oznacza to podgłośnienie i zawężenie dynamiki. Poczekamy, zobaczymy.

KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

elem

hmm, juz w oryginale nie jest dobrze, też się obawiam mega hałasu  :-\
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

A co tam ciekawego w Music on Vinyl?
A na przykład wznowienie Blues Brothers z 1978 roku:
http://www.musiconvinyl.com/catalog/blues-brothers/briefcase-full-of-blues#.VFNvFfmG-So


miniabyr

A ja dziś drapię po Niemen Enigmatic. Nie muszę przypominać ,że to ikona polskiej kultury. Oczywiście z reedycji ,która brzmi bardzo dobrze .Czasem mam wrażenie ,że słucham the beatles ? ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

GregWatson

Bardzo dobra płyta, jedna z lepszych Niemena mam wcześniejsze wydania włącznie z tą z serii:"Z archiwum polskiego beatu" - to chyba największa chała jaka mogła być.
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Ja sobie kręcę taką. Ma pod światło dziwne, drobne jakby kratery po śrucie, ale tego nie słychać. Gra bardzo dobrze.
Mam też ferst presa ( w garażu niestety), w wolnej chwili porównam.

miniabyr

No to podziel się wrażeniami. Ja niestety nie mam takiej mozliwości  porównać z wersją z epoki.Mam bardzo złe zdanie o większości reedycji muzyki na winylach i w ogóle masteringu i wiecznym poprawianiu,ale te wersje Niemena są bardzo uczciwie przygotowane mimo ,że słychać na estetykę już z naszych ,współczesnych czasów.Jestem ciekawy  czy gdyby taką muzykę wytłoczyć na dobrej jakości plastyku  i bez współczesnego masteringu, to efekt nie był by równie dobry.Parę miesięcy temu był u mnie z wizyta basista Perfectu i puściłem mu biały album Perfectu w wersji pierwotnej ale z gównianego plastyku i tej nowej ,wymuskanej na grubym winylu. Zgadnijcie która mu sie bardziej podobała?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elem

Wysłany przez: miniabyr
« dnia: Listopad 01, 2014, 18:12:57

"puściłem mu biały album Perfectu w wersji pierwotnej ale z gównianego plastyku i tej nowej ,wymuskanej na grubym winylu. Zgadnijcie która mu sie bardziej podobała?"

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nowa ma więcej mięsa, ale mniej życia. Wolę starą wersję, plastik wcale nie jest taki gówniany, prosty placek i nie trzeszczy.


PS. Cytowanie selektywne, pliz !
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe


frywolny trucht

Mój Blues Brothers m jakąś inną okładkę...
Zdziś