Wznowienia na winylu

Zaczęty przez gratefullde, Maj 28, 2014, 06:57

Poprzedni wątek - Następny wątek

Waluch

Pojawiło się wznowienie z gatunku italo disco Savage albumu Tonight
Side A
1.Radio
2.A Love Again
3.Fugitive
4.Tonight
5.Olny You

Side B
6.Turn Around
7.Don't Sry Tonight
8.Computerzed Love
9.Time
10.Love Is Death
11.Celebrate


Czesław Niemen - Czy Mnie Jeszcze Pamiętasz

do kupienia od 2014-08-15


Klasyk - Roger Waters - Amused To Death
do kupienia od  2014-09-23

Vader - The Ultimate Incantation

do kupienia od  2014-09-02



wojtek41

#51
Mam takie malutkie pytanko...Jak jest z jakoscia tloczen takich firm jak Jazz Wax Records, Wax Time czy DOL...? Dla przykladu wznowienia Cheta Baker'a.
Zastanawiam sie nad kupnem i stad moje zapytanie.

Waluch

Cytat: wojtek41 w Sierpień 27, 2014, 17:05Jazz Wax Records

te wydania są bardzo niskiej jakości, podobno tłoczone z CD
jest nawet o tym wątek na Steve Hoffman forum
http://forums.stevehoffman.tv/threads/jazz-wax-records.229664/

kangie

Cytat: wojtek41 w Sierpień 27, 2014, 17:05Wax Time
Mam płytę tej wytwórni: Miles Davis & Milt Jackson Quintet/Quartet MONO. Brzmi rewelacyjnie! Lepiej niż stereo innej wytwórni. Stwierdziliśmy to w kilka osób, zatem ściemy tutaj nie ma.

https://www.youtube.com/watch?v=s_tuky7pjjg

andrzejdobry

Trochę trwało , kolega mnie zwodził , pożyczyłem śliwkową II Zepsów z płowy lat 70-tych i przesłuchałem trzy płytki:
porównania moje na moim sprzęcie są być może zaskakujące:
- ŚLIWKA  brzmi dość przeciętnie średnica jest rozmydlona , bałagan na scenie,matryca A6,B4
- REMASTER 2014 - bardzo mocno podbity w górę , wszystkie stopy na granicy przesteru (charczenie), jedyny + to wyraźny i czysty dźwięk ogólnie dobre dla cd nie dla analogu
-wznowienie SR INTERNATIONAL (oryginał jest drogi!!!) zabrzmiało najbardziej analogowo.
Wszystkie płytki przesłuchane na takim samym ustawieniu sprzętu w obecności świadka czyli właściciela śliwki i 2014 i wspólnie doszliśmy do wniosku że wersja 2014 na analogu jest be!!!!

Jakub

Cytat: andrzejdobry w Sierpień 30, 2014, 08:25wspólnie doszliśmy do wniosku że wersja 2014 na analogu jest be!!!!

Wasz wniosek jest jednak dosyć odosobniony.
U mnie nic nie charczy. Jest tylko jazda bez trzymanki.

Waluch

andrzejdobry, na jakim zestawie graliście ?
(wkładka, gramofon  i pre)


elem

#58
Chyba jakiś błąd w opisie aukcji : "Made in EU 2013" ?

Z tego co można wyczytać w sieci, to były klubowe, licencyjne tłoczenia niemieckie i austriackie.
Wątpie, aby licencja była odnowiona w 2013. W Atlantic już na pewno wtedy planowali re 2014 i nie sądzę, aby zgodzili sie na kontynuowanie licencji dla tego starego wydania.

Albo błąd albo...pirat? Albo po prostu ja się mylę i było wznowienie tego wydania w 2013.

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Waluch

to coś z aukcji to zwykła podróbka, sprzedawca nie raz wystawiał tego typu wydania

andrzejdobry

Ja nie chcę sprzedać Zepsa z SR Int. Stwierdzam com usłyszał , a usłyszałem b. głośne granie i sprzężenia w momentach taktowania stopą przez śp.Jasona oczywiście na wydaniu 2014. Sprzęt nie ma nic do rzeczy, spędziłem kilka godzin na słuchaniu wszystkich 3 wersji. Jak się komuś podoba nowy remaster to mu chwała i przyjemnego słuchania, i tyle!!!!

andrzejdobry


Jakub

Cytat: andrzejdobry w Sierpień 30, 2014, 14:33to jest to co mam

Przecież to pirat, tłoczony nie wiadomo z czego.

Waluch

Unofficial Release , którego źródłem zapewne jest CD
Cytat
Sprzęt nie ma nic do rzeczy,
niestety ma, dlatego pytam ... oczywiście nie było w moim pytaniu ani grama złośliwości

Jakub

Aż sobie zgrałem jeden kawałek z tej reedycji 2014, ale nie zaobserwowałem żadnego charczenia.
Może u was będzie charczeć na lepszym sprzęcie. Sprawdźcie.

http://1drv.ms/1lnQSD5

frywolny trucht

Cóż ja mogę dodać?

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=93.msg1238#msg1238

Mnie nie charczy, ale to może trzeba patrzeć w drugą stronę? Że słaby sprzęt mam/ mamy?

andrzejdobry

Koledzy może niefortunnie napisałem z początku :
więc napiszę to jeszcze raz o remasterze 2014
- głośniej jest co najmniej o trzy podziałki na skali mojego wzmaka,
- taktowanie stopą jest na progu sprzężeń (charczenie było nadinterpretacją)
- dźwięk ogólnie jest zbyt sterylny jak na analog ( ale pewnie już tak będzie ze wszystkimi nowościami/starociami).
Remaster I i III brzmią o wiele lepiej
Wydanie RS 2013 jest piratem? co nie zmienia faktu że przynajmniej dla mojego ucha brzmi lepiej , ( a kupiłem go ze względu na okładkę!)
No i na koniec sprzęt nie ma nic do rzeczy!!!!

frywolny trucht

Co to znaczy, że sprzęt nie ma nic do rzeczy?

andrzejdobry

Jeżeli słucham kilkanaście płyt i wszystko jest ok to czy gdy jedna płytka nie brzmi tak jak trzeba to od razu sprzęt musi być be!!!!
Nie popadajmy w paranoję.

frywolny trucht

Ano tak. Teraz chyba wszystko jasne. Acz mnie remaster dwójki bardziej przypadł do gustu niż jedynka i trójka.
Tyle, że nie jestem fachowcem od starego rocka, nie przerzuciłem dziesiątek tłoczeń i mogę się zwyczajnie nie znać jak prawidłowo być powinno.

andrzejdobry

Może i bym zostawił II Zepsów w spokoju ale moje dwa ulubione ich kawałki
- THE LEMON SONG
- BRING IT ON HOME
brzmią wg mojej subiektywnej opinii (z którą można się zgodzić lub nie)bardzo kiepsko na remastersie z 2014.

miniabyr

Cytat: andrzejdobry w Sierpień 31, 2014, 13:36
Koledzy może niefortunnie napisałem z początku :
więc napiszę to jeszcze raz o remasterze 2014
- głośniej jest co najmniej o trzy podziałki na skali mojego wzmaka,
- taktowanie stopą jest na progu sprzężeń (charczenie było nadinterpretacją)
- dźwięk ogólnie jest zbyt sterylny jak na analog ( ale pewnie już tak będzie ze wszystkimi nowościami/starociami).
Remaster I i III brzmią o wiele lepiej
Wydanie RS 2013 jest piratem? co nie zmienia faktu że przynajmniej dla mojego ucha brzmi lepiej , ( a kupiłem go ze względu na okładkę!)
No i na koniec sprzęt nie ma nic do rzeczy!!!!
Tak u mnie też występuje przesterowany dźwięk. On był przesterowany ,bo tak zostało to nagrane.Master tylko to uwypuklił. Mastering nie jest antidotum na błędy realizatorskie.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

andrzejdobry

No to może dojdziemy do wspólnego wniosku że oryginał też nie był najlepiej zrealizowany. Jakoś nikt nie doczepił się (bez obrazy) do mojej opinii o wydaniu śliwkowym z matrycami a6/b4.
A teraz z innej beczki wczoraj otrzymałem RUSH-SAME  na 40 rocznicę wydania płytki.
Co za potęga dźwięków , wybrzmienia , słuchać można b. głośno!!!!
Płyta zrobiona cicho przy normalnym słuchaniu (40 db na skali głośności potencjometra mojego wzmaka) było cichawo gdy podkręciłem na 22 db to była orgia dźwięków i wszystkie trzy instrumenty brzmiały zajebiście.
Jedyny problem mam z pudełkiem i gadżetami które dla mnie są zbędne i chyba pójdą w lepsze ręce oczywiście bez płytki.
A tak opluwając świętości DLA MNIE po debiucie RUSH  przestał istnieć!

il cattivo

Dziś trafiłem przypadkiem na informację o wznowieniu dwóch pozycji z dyskografii Mike Oldfielda.
Będą to albumy "Tubular Bells II" oraz "The Songs of Distant Earth", dodam nieśmiało, że moje ulubione :)
Wydania mają być dwupłytowe, wydane przez WEA. Premiera 17 października tego roku. Więcej szczegółów nie znalazłem.
Myślę, że Kolega Merlin też może być tym zainteresowany. Oryginalne tłoczenia są bardzo trudno dostępne.

jajacek1410

TIDES FROM NEBULA - EARTHSHINE  - Dobre bo polskie!
Na cd wyszło w 2011, teraz ukazało się wznowienie na winylu. Cena ludzka - 63 zł, zwłaszcza, że do LP mamy dołączone CD. Na razie się waham z zakupem, bo ciągle mam wątpliwości czy w LP znajdę jakaś wartość dodaną w stosunku do CD. Trochę się naciąłem z Tenebris - LP i CD grają tak samo (dobrze grają, żeby nie było wątpliwości :) )

http://www.mystic.pl/aktualnosci,tides_from_nebula_earthshine_na_vinylu_i_trasa_koncertowa,1569.htm
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek