Gramofony w filmach

Zaczęty przez paul_67, Czerwiec 12, 2014, 20:41

Poprzedni wątek - Następny wątek

nosferartur

Wygląda jak hybrydowy Pathos.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

Piterski

Właśnie nie jestem pewien ale to może być Pathos bo rekwizyty organizował nasz forumowy kolega.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Bartolo

Cytat: nosferartur w Lipiec 10, 2022, 14:09Wygląda jak hybrydowy Pathos.
i nawet nim jest.. ;) A raczej był. i DAC m2tech Young.. ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

GB

Tak czy siak, zagrał nieźle.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

dyletant

#129
Coś dla miłośników Transformers... Nawet gramofon się jakoś wpisuje w konwencje bynajmniej nazwa marki ..

dyletant

Barbie 2023

dyletant

Dla odmiany John Wick4

dyletant

Mniej znana obsada, w mniej kasowym filmie Nobody ale znalazł się kącik melomana...

Old Man Kensey

Czy na tym ostatnim zdjęciu powyżej to iskry lecą? Ale czad! 😁
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

tomcio

A potem było jedno wielkie bum.....

dyletant

Nobody to klasyka gatunku   >:D.

jjacek

MICHELL Transcription Reference Hydraulic z filmu "MECHANICZNA POMARAŃCZA"(1971) - Stanley Kubrick

Barteg

#137
"Gorączka Sobotniej Nocy" - tutaj w teledysku promującym soundtrack tego filmu.

Akcja tego filmu dzieje się w dużej części w dyskotece (era disco itd)
Wydawać by się mogło, że grano wtedy w dyskotekach na gramofonach Technics SL-1200 MK2
Nie grano. Plotka głosi, że pomysł na dyskotekowy model 1200 MK2 wpadł do głowy jednemu z inżynierów firmy po obejrzeniu tego filmu i zobaczeniu, na czym min gra się w dyskotekach.
"Dyskotekowy" Lenco L-75 (około 1:11)

https://www.youtube.com/watch?v=YxvBPH4sArQ

Barteg

#138
Tutaj warto jeszcze wspomnieć, że model 1200 MK2 miał na zewnątrz obudowę z grubej gumy a wewnątrz dodatkowe wytłumnienie.
Model 1200G ma obudowę z materiału zbliżonego do tego który był wewnątrz 1200 MK2, a w środku nie ma żadnego wytłumienia.
Model 1200MK7 ma obudowę z materiału zbliżonego do plastiku wzmocnionego włóknem szklanym, aby gramofon nie był zbyt lekki do dolnej obudowy przykręcony jest kawałek grubej blachy.
1200G, to dolna obudowa z grubej gumy, dodatkowe wytłumienie wewnątrz z materiału z którego wykonana jest obudowa modelu 1200GR, górna obudowa to dwie warstwy aluminium (w modelu 1200GR górna obudowa to tylko jedna, cienka, warstwa z aluminium )   

wiki

Zgubiłem się z tymi różnymi materiałami w odmianach gramofonów..... :(
.
.
.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

kefas

Cytat: wiki w Październik 13, 2023, 18:44Zgubiłem się z tymi różnymi materiałami w odmianach gramofonów..... :(

Ja też ale w końcu zaskoczyłem, że w filmie to Lenco

wiki

Cytat: kefas w Październik 13, 2023, 19:01
Cytat: wiki w Październik 13, 2023, 18:44Zgubiłem się z tymi różnymi materiałami w odmianach gramofonów..... :(

Ja też ale w końcu zaskoczyłem, że w filmie to Lenco

A to także zajarzyłem.....😀😀😀
Mimo, że mało znam się na gramofonach, to wiedza z Forum pozwala co nieco rozpoznawać.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

jjacek

#142
MICRO SEIKI DD-1 w filmie : "Szczescia chodza parami"

rudy-102

Cytat: dyletant w Lipiec 08, 2023, 21:04Coś dla miłośników Transformers... Nawet gramofon się jakoś wpisuje w konwencje bynajmniej nazwa marki ..
Za takie trzymanie płyt jak ta pani należy się 10 batów.

dyletant

Z tymi batami to już byłby inny rodzaj filmu😉.

Ale pełna zgoda brak szacunku dla nośnik a i artysty.

jjacek

Kraj świętych i grzeszników / In the Land of Saints and Sinners

jjacek

#146
Zostaw świat za sobą.
Gramofon hmm..McIntosh MT2  wzmacniacz McIntosh 275.

jjacek

Ten sam film  ..i kilka plyt

GB

Cytat: jjacek w Grudzień 10, 2023, 20:56Ten sam film  ..i kilka plyt
Właśnie oglądam, zrobiłem foty i miałem wrzucić.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz