Ortofon Rohmann

Zaczęty przez MAC, Wrzesień 03, 2017, 19:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

malg

kupiłeś headshell - ORG i chcesz go zrobić DIY ?

Walasek

Te testy, zajefajne są, tylko, że to jest taka beletrystyka. Bo gramofon który posłużył do testów Rohmana i Candenzy, to nijak nie przystaje klasą do tych dwóch wkładek gramofonowych. To jest gramofon klasy, wtedy, do 50-60 tys yenów, taka midlle class. Dobre gramofony, wtedy, takiej klasy jak te wkładki gramofonowe to kosztowały x3.

ps: bez urazy, z szacunkiem dla testującego, bo to trochę zabawy z tym jest :)

 

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Cytat: Walasek w Czerwiec 28, 2018, 21:44
Te testy, zajefajne są, tylko, że to jest taka beletrystyka. Bo gramofon który posłużył do testów Rohmana i Candenzy, to nijak nie przystaje klasą do tych dwóch wkładek gramofonowych. To jest gramofon klasy, wtedy, do 50-60 tys yenów, taka midlle class. Dobre gramofony, wtedy, takiej klasy jak te wkładki gramofonowe to kosztowały x3.

ps: bez urazy, z szacunkiem dla testującego, bo to trochę zabawy z tym jest :)

I to piszę człowiek i zawodowy handlarz podzespołami z rozebranych gramofonów,który w innym miejscu napisał coś zgoła odmiennego.
Wytłuściłem stosowne cytaty i proszę sobie to porównać z komentarzem do moich testów.

Cytat: Szubiraj w Czerwiec 29, 2018, 18:28
Cytat: THRaKeD w Czerwiec 29, 2018, 14:41
Obserwowany jest ten:
https://allegro.pl/technics-sl-1410-mk2-quartz-komis-w-wa-i7422451121.html
Jeżeli uda się go nabyć w tej cenie to mamy pozamiatane.

To nie jest zły model ten Technics, solidny przeciętaniak.
Tylko w tym zestawieniu, z wkładką za przyłowiową stówkę, to taki zestaw bedzie grał, tak jak gra wkładka za przysłowiową stówkę. Kiepsko.
Wydawanie 1550 złotych, aby coś grało w lidze za 100 złotych, to zły wybór.
Do tej wkładki to wystarczyłby taki model technicsa za 300- 500 złotych, różnica będzie pomijalna.

Aby to ładnie dynamicznie, selektwynie, grało to trzeba by kupić porządną wkładkę, albo kupić porządną igłę do tej wkładki - np Ortofon 30 - około 1000 złotych, lub lepiej Ortofon 40 - około 1300 złotych, albo coś z podobnej półki
Wtedy to będzie grało..........   



No to jak to z tym jest panie Gerwazy? 



Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Nie karmić trola :(

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomekkk1

Cytat: vasa w Lipiec 01, 2018, 14:58
Nie karmić trola :(

[emoji485][emoji377]



To nie karmienie trola - to niedopuszczenie do jego kreowania własnej reputacji. Internet nie zapomina...

gratefullde

Dlatego wszystkie jego teksty powinny iść od razu w kosmos.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

tomekkk1

Cytat: gratefullde w Lipiec 01, 2018, 16:20
Dlatego wszystkie jego teksty powinny iść od razu w kosmos.

No nareszcie ktoś rozumie istotę problemu!!!  :np:
Mijają miesiące odkąd o tym wspominałem. I nic... :(

cdt

A uj tam z nim  ;D . Po co się przejmować co on tam pisze .

Piterski

#359
Cytat: cdt w Lipiec 01, 2018, 16:52
A uj tam z nim  ;D . Po co się przejmować co on tam pisze .
Darku my to wiemy, ale osoba postronna pomyśli, że on może wie o czym pisze i dlatego pokazałem jego dwa oblicza.
W audio nie ma jednoznacznych odpowiedzi są tylko różne szkoły, drogi i upodobania.

No ale przejdę do sedna. Mam w domu z powrotem mój preamp Luxmana, jak ja się za nim stęskniłem. Ta bestia przez uszkodzony scalak wyjścia słuchawkowego nie chciała się uruchamiać. Wygląda na to, że po kilku miesiącach czekania problemy zostały usunięte.

Dodatkowo w ukłonie dla właściciela Candenza Black, czyli Krzysztofa, który udostępnił mi ją do testów. Pozostałe odsłuchy odbywać się będą za pośrednictwem SUT-a, który mi kiedyś podesłał bo miał z nim problem techniczny.

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

tomekkk1

Cytat: cdt w Lipiec 01, 2018, 16:52
A uj tam z nim  ;D . Po co się przejmować co on tam pisze .

Gdyż dyrdymały przezeń pozostawione bez komentarza po jakimś czasie staną się wyszukiwanymi opiniami - co bez słów weryfikujących będzie utwierdzać innych w przekonaniu, że tak jest. A stąd się biorą wszelkiej maści mity, legendy i bzdury w sieci i kolejni rozczarowani audiofilią...

Michał

Cytat: tomekkk1 w Lipiec 01, 2018, 18:03
Cytat: cdt w Lipiec 01, 2018, 16:52
A uj tam z nim  ;D . Po co się przejmować co on tam pisze .

Gdyż dyrdymały przezeń pozostawione bez komentarza po jakimś czasie staną się wyszukiwanymi opiniami - co bez słów weryfikujących będzie utwierdzać innych w przekonaniu, że tak jest. A stąd się biorą wszelkiej maści mity, legendy i bzdury w sieci i kolejni rozczarowani audiofilią...
+1

Piterski

Cytat: tomekkk1 w Lipiec 01, 2018, 18:03Gdyż dyrdymały przezeń pozostawione bez komentarza po jakimś czasie staną się wyszukiwanymi opiniami - co bez słów weryfikujących będzie utwierdzać innych w przekonaniu, że tak jest. A stąd się biorą wszelkiej maści mity, legendy i bzdury w sieci i kolejni rozczarowani audiofilią...

Już wiem jakie jest podłoże tych idiotycznych zarzutów ze strony Gerwazego.
To on był bowiem tą osobą, która pierwsza zalicytowała na aukcji Rohmana, którego ostatecznie ja kupiłem.
Zalicytował, a potem szukał sposobu jak tu nakłonić właściciela wkładki do obniżenia ceny.
Był nawet tak bezczelny, że nie chciał serwisowi allegro potwierdzić iż wycofał się z transakcji.

I to już koniec dygresji jednak jak słusznie koledzy zauważyli należy takie rzeczy piętnować i prostować.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

tomekkk1

Czyli nawet przypadkowe obcowanie poza forum z tym człowiekiem kończy się niepotrzebną nerwówką. Chory psychicznie człowiek, zaiste chory człowiek...

Piterski

Podczas słynnych forumowych testów Husarii słuchałem u Malg-a poniższej płyty.
Friday Night in San Francisco. Mam wydanie CBS z 1981, a pisze o tym bo brzmi zupełnie inaczej niż tłoczenie Pilipsa, które słyszałem u Bartolo.

Skupiłem się głównie na pierwszej stronie i utworach Mediterranean Sundance/Rio Ancho oraz Short Tales Of The Black Forest.
Rohman z grubsza biorąc gra tak jak bym słuchał wydania Philipsa. Jest akustycznie i klimatycznie z ładną przestrzenią.
Wybrzmienia strun są jak gdyby dłuższe. Te z dolnych rejestrów mają więcej pogłosu jaki jak mniemam dokłada do siebie pudło gitary.
Nigdy na gitarze nie grałem więc moje porównania są moją imaginacją jak sobie to wyobrażam w rzeczywistości.
Odnoszę wrażenie, że generalnie jest to takie granie bardziej akustyczne bo struny są jak gdyby słabiej napięte i nie wibrują tak wysoko nie wydobywają z siebie nadmiernie przenikliwych tonów. Taka bardziej barokowa gitara z ładną barwą z rozdzielczością pozwalającą śledzić frazy melodyczne. Różnego rodzaju uderzenia w pudlu są donośne i głębokie. Obecność nagranej publiczności jest na drugim planie. Generalnie mi się to granie podobało.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

malg

Cytat: Piterski w Lipiec 02, 2018, 00:09
Podczas słynnych forumowych testów Husarii słuchałem u Malg-a poniższej płyty.
Friday Night in San Francisco. Mam wydanie CBS z 1981, a pisze o tym bo brzmi zupełnie inaczej niż tłoczenie Pilipsa, które słyszałem u Bartolo.
....
Obecność nagranej publiczności jest na drugim planie.
I to w tym nagraniu jest nienaturalne, bo
z perspektywy słuchacza to wygląda tak jakby przed nim grali muzycy a za nimi była widownia
czy to oznacza że muzycy są odwróceni tyłem  do słuchacza ? ;D (bo grają dla widowni)
czy grają dla słuchacza a widownia jest tylko  - no nie wiem czym

No ale rozumiem ze to ciężki orzech dla realizatora,
może jedynie w Quadro (np CD4) mozna to jakoś rozwiązać, np umieścic słuchacza w tłumie widowni ?

rudy-102

Ta płyta brzmi różnie w różnych tłoczeniach. Holenderskie i niemieckie jest tak jak opisane wyżej. Enerdowska Amiga to takie słuchanie jak z radia, natomiast w japońskim tłoczeniu zrobili z tego mistrzostwo. Słuchając mam wrażenie, że siedzę w sali koncertowej, gdzieś u góry i po środku. Muzyka dobiega jakby z dołu. Zaskakujące wrażenie, ale fascynujące. Brzmienia zachowań publiczności nie pamiętam. Muszę posłucha. Może wieczorem. Niestety "Japończyk" jest mniej szczegółowy. Pod tym względem najlepsze jest wydanie holenderskie.

malg

Cytat: rudy-102 w Lipiec 02, 2018, 14:18
Ta płyta brzmi różnie w różnych tłoczeniach. Holenderskie i niemieckie jest tak jak opisane wyżej. Enerdowska Amiga to takie słuchanie jak z radia, natomiast w japońskim tłoczeniu zrobili z tego mistrzostwo. Słuchając mam wrażenie, że siedzę w sali koncertowej, gdzieś u góry i po środku. Muzyka dobiega jakby z dołu. Zaskakujące wrażenie, ale fascynujące. Brzmienia zachowań publiczności nie pamiętam. Muszę posłucha. Może wieczorem. Niestety "Japończyk" jest mniej szczegółowy.
Nie zgadzam się tylko z dyskryminacją wersji AMIGA brzmi bardzo podobnie ja Holenderskie (u mnie)

Cytat: rudy-102 w Lipiec 02, 2018, 14:18
Pod tym względem najlepsze jest wydanie holenderskie.
nie słuchałem wszystkich ale tak, u mnie tez holender wygrywa, bardzo szczegółowy, naturalny przekaz, brzmienie esencjonalne.
Tylko ta publicznoSC z tyłu muzyków mnie trochę drażni, ale to niezależnie od wersji

rudy-102

Cytat: malg w Lipiec 02, 2018, 14:45Nie zgadzam się tylko z dyskryminacją wersji AMIGA brzmi bardzo podobnie ja Holenderskie (u mnie)
Najbardziej matowe brzmienie z lekkich zacięciem w górę.
Cytat: malg w Lipiec 02, 2018, 14:45Tylko ta publicznoSC z tyłu muzyków mnie trochę drażni, ale to niezależnie od wersji
Wieczorem pożongluję trochę płytami to sprawdzę bo szczerze nie pamiętam. Dawno już nie słuchałem. Mam jeszcze CD, ale będzie pewnie tak jak piszecie.

cdt

Dzięki Piotrek  ;D . Polecam zanabycie bo to zajefajna wkładeczka .

Piterski

#370
Kiedyś próbowałem słuchać Dynavectora z trafem. Trochę mi to nie pasowało, a te dwa Ortofonki się bardzo fajnie z trafem dogadują.
Te Lundale które mi pożyczyłeś robią dobrą robotę  :D.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Bartolo

#371
na "gościnnych występach"... ;) I wraca potem człowiek do domu i nuci "where is my sound"...  >:D
https://www.youtube.com/watch?v=5iC0YXspJRM
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Piterski

Bardzo mi się te fotki podobają nie będę już mieszał w wyglądzie tego headshella.
Na twoich zdjęciach ten Rohman prezentuje się bajecznie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

#373
Tym razem zmieniłem repertuar i posłuchałem trochę innej muzyki.
Na talerzu znalazł się i Thriller Michaela Jacksona jak i Promise Sade i najsłabiej zrealizowana płyta Faith Georga Michaela.
Tak przez sentyment do lat młodzieńczych, kiedy słuchałem jej z moją siostrą na Altusach .
Najbardziej jednak chciałbym dziś polecić płytę Basi Trzetrzelewskiej Basia Time and Tide

Na tej płycie właśnie zacząłem się zastanawiać, że chyba nie zawsze stricte audiofilskie podejście do dźwięku jest tym, które daje najwięcej emocji ze słuchania muzyki.
Nie chodzi mi tu o toby zrobić z liniowego wzorca jakaś karykaturę w stylu uśmiech dyskoteki. Przyjmijmy założenie, że takim wzorcem jest Candenza Black. Więc czym się różni Rohman?
On nadal gra wzorowo z tym, że bas jest bardziej mięsisty, a średnica dosycona lecz trochę bardziej gęsta. Przestrzeń jest na obu kładkach bardzo dobra, może nawet na Candenzie ciut lepsza ale inaczej ją odbieramy.
W moim systemie skutkuje to tym, że instrumenty akustyczne zyskują dłuższy i pełniejszy pogłos, bardziej dosyconą barwę, a głos Basi Trzetrzelewskiej był ciepły i energetyczny.
Taki sposób prezentacji zdecydowanie bardziej mi się podobał i dla mnie pomimo że pewnie jest słodkim kłamstewkiem to gładkim do przełknięcia.
Słuchałem jej i towarzyszących jej muzyków nie z dystansem badacza ale zaangażowanego emocjonalnie słuchacza. Ocieplenie brzmienia nie odbiło się na detaliczności i energetyce, nic nie uległo zamuleniu czy spowolnieniu. Góra pasma nie ucierpiała na tym ani trochę a wszelkiego rodzaju blachy miotełki tylko zostały pozłocone i ocieplone przy zachowaniu pełnego pakietu informacji i mikro detaliczności.
Rohman wkładka jubileuszowa nie jest takim przysłowiowy drutem ze wzmocnieniem. I bardzo dobrze bo muzyka musi nieść jeszcze emocje.
Mógłbym ten odsłuch podsumować słowami Basia prawdę Ci powie ;D   .... a jak nawet nie, to słodko słucha się tych kłamstewek :-*.

CDN...
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: Piterski w Lipiec 05, 2018, 19:38zacząłem się zastanawiać, że chyba nie zawsze stricte audiofilskie podejście do dźwięku jest tym, które daje najwięcej emocji ze słuchania muzyki.
Cytat: vasa w Lipiec 05, 2018, 10:14wzmacniacz który zrobił na mnie największe wrażenie to NAZCA LAR'a na 845 ale też doskonale sobie zdaję sprawę że on, po prostu, przepięknie łgał 
Param pam pam ... :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.