ROCK

Zaczęty przez frywolny trucht, Czerwiec 08, 2014, 15:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Zapraszam do dzielenia się swoimi zasobami w sposób nieco bardziej usystematyzowany gatunkowo.
Można tu wrzucać nowości, wznowienia, ale także pierwsze i kolejne tłoczenia.
Poproszę by wzmianka  składała się przynajmniej ze:

- zdjęcia okładki (może być z netu) ,
- opisu wydania, z czego się składa wydanie, numer katalogowy,
- wrażeń odsłuchowych (dobrze, źle wytłoczona w Twojej skali 1-6),
- gdzie nabyta, szacunkowa kwota,
- króciutkiej subiektywnej oceny czy Pani/ Panu się podoba muzycznie.

Dział jest widoczny dla gości, gdyby ktoś miał uwagi, ciekawe propozycje- mój e-mail ag_ar@o2.pl

pzdr
Arek

wojtek41

Wypada zaczac od kanonu. Pierwsze japonskie wydanie. Maksymalna ocena..)
Stan egzemplarza M-




frywolny trucht

"Don't Explain"- Beth Hart and Joe Bonamasa , 2011, Mascot Label Group, L 03090.
Na naszym portalu  aukcyjnym od 74 złotych za nówkę.



Zwykła okładka, kolorowa koperta, gruba, czarna, prosta  płyta.
Realizacja- bez uwag- 5
Muzycznie-przebojowo, chwytliwie, różnorodnie- ślizgając się po stylach:








frywolny trucht

Ben Harper "Welcome to the Cruel World"- 1998- reedycja płyty z 1994- Virgin Records America- 0602537540471
Kupiony w MM za ok 70-80zł.



Okładka gatefold, zwykła koperta, jedna, gruba, czarna, prosta płyta.

Realizacyjnie wszystko ładnie, ale też jest raczej muzyka kameralna więc i łatwiej. Ocena 4+
Muzycznie  mało rockowa :)


http://www.discogs.com/Ben-Harper-Welcome-To-The-Cruel-World/release/1455631

frywolny trucht

W związku z tym co się dzieje  obecnie na rynku winylowym po prostu nie mogło ich zabraknąć.

Led Zeppelin - remaster- Jimmy Page- debiutanckiej płyty z 1969 roku-  Atlantic 8122796641 -2014 r.
Cena w MM- 69zł



Zwykła okładka, biała koperta z folią, jeden grubaśny, czarny, prosty krążek.
Realizacyjnie. Może to złudzenie, ale wydaje się przyciemnione, dociążone i jest to dość zaskakująca konstatacja dla mnie, spodziewałem się o wiele więcej w górnej średnicy. Tak to pamiętałem. Ładnie kreowana przestrzeń, gitary w "Babe I'm gonna leave you"-  obłędne.
Hmm. Ocena: 4

frywolny trucht

Led Zeppelin II -remaster Jimmy Page- drugiej płyty z1969 - Atlantic- 8122796640
Cena w MM 69 zł



Okładka gatefold, biała koperta z folią, jedna, gruba, czarna płyta z takim samym kolorystycznie labelem:


Niestety płyta jest troszkę krzywa, pofalowana- w dodatku ok. 2mm zdecentrowana. Ramię ma co robić. Strona B pod tym względem OK.

Realizacyjnie o wiele lepiej od jedynki. W każdym  niemal aspekcie. Rozciągnięcie dźwięku, dynamika. Przestrzeń podobnie. Ogólne wrażenie większej swobody grania, obecności.
Ocena 5=  :)

gratefullde

#6
Ja slucham tych Zeppelinow nowych z ogromną przyjemnością.  Jest w tej realizacji coś co każe zapomnieć o analizowaniu. Jest olbrzymi fun z odsłuchu.  A powiem, że w sumie miałem tego nie kupować.  Zrobił bym błąd,  no ale to teraz wiem :)
Ja jestem szczescia rz,  moje plyty, wszystkie proste i idealne. Acha, trzecia płyta brzmi Obłędnie :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

paul_67

Jak mają się te wydania LZ do tych z epoki i wznowień PN, których część była tłoczona w Niemczech?

wojtek41

Tez mnie to ciekawi. Czy zostac przy starych, czy isc w nowe wydania...

gratefullde

Powiem Wam tak. Ja sprzedałem swoje japonki w zeszłym roku. Teraz kupilem reedycje. Nie chcę już poprzednich wersji. Nie wiem, może się oczywiście komuś nie spodobać taki a nie inny sposób prezentacji, zawsze to loteria. Jak sami nie sprawdzicie to wiedzieć nie będziecie. Dla mnie brzmi to fantastycznie. Poczytajcie jeszcze gdzie indziej, forum hoffmana, ludziska robia tam analizy szczegółowe.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Zostane przy starych i z ciekawosci kupie nowe..)

gratefullde

O, właśnie to jest dobre podejście :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Led Zeppelin III- remaster Jimmy Page płyty z 1970 roku- Atlantic-8122796576
do kupienia w MM za 69zł



Okładka gatefold, ciekawy pomysł typu kalejdoskop. Okładka ma otwory, kręcąc papierowym okregiem zmieniają nam się widoki w otworach :) domyślam się, że first press też tak miał?
Koperta biała z folią, jeden gruby, czarny krążek, prosty, bez błędów.
Realizacja: Moim zdaniem "dwójka" ma wyraźnie lepiej wycyzelowaną górę.
Poza tym podobnie. Ocena 4+


Nie powiem wam jak grają first press-y bo drogie to to i nie kupiłem.
Natomiast żona na gwiazdkę mi fundnęła "czwórkę" francuską -50008-WE321- i to wcale nie gra lepiej od powyższych remasterów. Ba, scena, dźwięk są  nieco zabałaganione, mniej czytelne.

KOSS

#13
Wypada dalej pociągnąć temat kanonu.
Tak go ładnie Wojtek zacząłeś. Gratuluję tego wydania w takim stanie.

ps. właśnie gra "Careful With That Axe Eugene" i po raz pierwszy słyszę harmonię oraz ład. Dla mnie, to ich najlepsze płyta. Udało się uchwycić chłopaków w ich najlepszym okresie twórczym, dosłownie na chwilę przed DSOTM. Najlepsza, z pazurem, wersja "Echoes Part I" jaką słyszałem. I ten Nick, oh Nick - genialny na "A Saucerful Of Secrets" a za chwilę z błędem na "One Of This Days I'm Going To Cut You Into Little Pieces". Cały Nick. No i fragmenty ze studio, genialna wersja, ze względu na aranżacje, "Brain Damage" oraz uchwycony geniusz na "Us And Theme".
Ponoć jest to najlepsza dostępna wersja tego OST. Powiem tak, nie ma koca, ale całość jest jednak trochę cofnięta. Winyl nawet cichy, a daleko np. do jakości jaką świadczy Island. Ale muzycznie....



frywolny trucht

Ananke- "Shangri- La" -  1LP - 2013 KAJ09 sp z o.o.
Kupiona w MM, poniżej 50zł o ile dobrze pamiętam.

Zespół nurtu art rock. Ponoć.
Recenzja: http://artrock.pl/recenzje/52336/ananke_shangri-la_lp.html
Moja ocena byłaby dużo surowsza. Wiem, że chłopaki z mojego miasta, ale nie mam sił tego słuchać.
Jeżeli moja ocena jest błędna i to świetna muzyka, chętnie wystawię mój egzemplarz jako nagrodę w jakimś konkursie. Próbka:




Okładka gatefold, zwykła koperta, wkładka z tekstami, jeden gruby, czarny krążek, w sumie może być,drobnostki.
Realizacyjnie: No nie wiem. Mam wrażenie, że albo mi gramofon przeciąga, albo im kaseta, z której zgrywali.
Dźwięk niby  nie najgorszy, czysty, dynamiczny, ale potrafi się spłaszczyć przy bardziej złożonych fragmentach.
Nie sprawia to wszystko wrażenia jednolitej realizacji. Jakieś popierdywanie całkiem głośne między pierwszym, a drugim kawałkiem w prawym głośniku...
Dziwne rzeczy.


Waluch

#15
 Neil Young & Crazy Horse ‎– Zuma 

Pojedynczy album, nie rozkładana okładka niskiej jakości ale ma swój urok.
Wznowienie Reprise Records ‎– REP 54 057 Germany
Tłoczenie równe, bez wad :) - to cieszy
Album kupiłem w Empiku za 22.99 zł


Album jest bardzo klimatyczny, klasyczne rockowe granie przeplatane dużą ilością gitarowych solówek.
Do zakupu przekonał mnie film forumowego kolegi





trzeba usunąć "s" z https. pzdr.

frywolny trucht

Of Monsters and Men- "My head is an animal" - 2012r. - Universal Republic USA
http://www.discogs.com/Of-Monsters-And-Men-My-Head-Is-An-Animal/release/3517492
Kupiona w MM, obecnie na portalu aukcyjnym 130zł



Okładka gatefold, zwykłe koperty, dwa grube, różowe ( w mdłym odcieniu) krążki. Nie są idealnie proste.
Realizacja: Przeciętna. Wokale OK, reszta muzyki stłoczona, stłamszona, tak sobie z czytelnością, odrębnością instrumentów. Ocena: 3
Muzycznie niezła pozycja, jeden wyraźny przebój "Little talks", ale jest jeszcze  parę ciekawych kompozycji:


wojtek41

Czesc Waluch -)
Znakomita plyta Neil'a Young'a. Ktory z kolegow, tak fajnie kreci klipy..?
Milo popatrzec...)

frywolny trucht

To prawda. Poza tym wszyscy straszą, by nie kupować nowych wydawnictw bo drogie i słabe.
Prawda jest ciut bardziej  złożona :)

Nine Inch Nails ‎–"Hesitation Marks"-2013 wersja europejska.
Kupiona w MM, dziś na portalu na literkę A za 55zł nówka sztuka, w sklepach internetowych od 77zł.
http://www.discogs.com/Nine-Inch-Nails-Hesitation-Marks/release/4867245



Okładka gatefold, kolorowe koperty, płyta CD, dwa czarne, grube, proste krążki.
Realizacyjnie- mocna piątka, dynamika, przestrzeń, separacja instrumentów.
Muzycznie mocno elektroniczna, jednostajna dość.

http://www.terazrock.pl/recenzje/czytaj/nine-inch-nails-hesitation-marks-.html


całość materiału


frywolny trucht

Alanis Morissette ‎– "Havoc And Bright Lights" - 2012
http://www.discogs.com/Alanis-Morissette-Havoc-And-Bright-Lights/release/3844009

Całkiem popularna jeszcze na portalu aukcyjnym na literkę A- ok 90zł



Porządne wydanie, okładka gatefold, dwie zadrukowane koperty, dwa grube, proste, czarne krążki, płyta CD
Realizacyjnie nieco dziwna. Wokal Alanis obecny, czysty, przestrzenny, reszta muzykantów troszkę stłamszona, wycofana, kameralne fragmenty przy akompaniamencie jednego, dwóch instrumentów- jeszcze OK, gorzej gdy akcja przechodzi z popowego plumkania do rocka.
Ocena 4-
Muzycznie to troszkę nie moje klimaty, nie podejmuję się oceniać, wrzucę coś takiego:
http://www.machina.pl/recenzje/id,528/Alanis-Morissette-Havoc-And-Bright-Lights.html



Waluch

Wojtku, niestety nie jest autorem  jeden z 'naszych' (pewnie typowałeś Excela ;) )
poznałem kolegę na forum AudioKarma, pochwalił się tam jednym ze swoich filmów na YT no i tak się zaczęło.
Faktycznie na Jego filmiki się patrzy z przyjemnością, słucha z resztą także.





Waluch


Archive - Axiom

Pojedynczy album, bardzo starannie wydany w formie gatefoldu.
Wewnątrz, koperta na płytę z grubej tektury z fotografiami po obu stronach.
Do wydania dołączona wersja CD oraz DVD z filmem AXIOM
Płyta winylowa wytłoczona bardzo solidnie, równa,czysta, bez żadnych skaz.
Realizacja 5/5
Album zakupiłem w Empiku za 67.99 zł

Płytę otwiera bardzo emocjonalny utwór " Distorted Angels "

Winter is waking
Calling on motion
Fueling descending
Falling unending
Caught up in circles
Distorted angels (...)

Genialna kompozycja pomaga bardzo łatwo wczuć się w klimat płyty. Kolejny jest tytułowy " Axiom " który jeszcze bardziej wciąga słuchacza w głąb wydarzeń i emocji. Wystarczy zamknąć oczy aby ukazały nam się obrazy malowane muzyką i dźwiękami.

Relaks przerywa jedynie potrzeba przewrócenia płyty na stronę II. Ale chwilę potem można dalej zwiedzać wyspę Axiom.

Mój prywatny  kandydat na album roku.


















frywolny trucht

Naprawdę świetnie, że jesteś.

Jadziem:

Waxahatchee "Cerulean Salt" 1LP+CD- 2013- wersja europejska kupona w MM
http://www.discogs.com/Waxahatchee-Cerulean-Salt/release/4724611
Na naszym portalu aukcyjnym chodzi za 70zł.



Zwykła okładka, kolorowa koperta, jeden błękitny, półprzeźroczysty, gruby krążek bez wad plus CD
Realizacja- świetna jak na obecne czasy, jak na graną chropawą muzyke: 5
Muzycznie:


frywolny trucht

Oddział Zamknięty - reissue 2013 płyty z 1983 roku.
http://www.discogs.com/Oddzia%C5%82-Zamkni%C4%99ty-Oddzia%C5%82-Zamkni%C4%99ty/release/5402159
Kupiona w MM, na Alegru do kupienia od 69zł

Zwykła okładka i koperta, jedna, gruba, czarna płyta, bez uchybień- ze wzruszającym "starożytnym" labelem Muza.
Realizacja- przeciętna, wszystko idzie środkiem, niezła przestrzeń- 3+






frywolny trucht

Anathema "a natural disaster" - reeissue płyty z 2003- 2012- Kskope
http://www.discogs.com/Anathema-A-Natural-Disaster/release/3915755
Kupiona w MM za ok. 120 zł, jak wszystkie płyty Anathemy.
Obecnie na winyle.net 108zł



Okładka gatefold, koperty kolorowe, dwa grube, czarne krążki bez wad.

Realizacja: Gra to tak jakbym miał źle ustawioną wkładkę. Słyszę, że talerze są, ale cykać nie chcą. Na dole też nieszczególnie. gitary ładnie, ładna przestrzeń i muzyka :) Ocena 4-