Czyste taśmy magnetofonowe

Zaczęty przez MAC, Marzec 24, 2016, 19:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Czy Revox robił swoje taśmy czy korzystał z czegośtam?
Taśma czarna z obu stron jak heban. Nawinięta na plastiki Revoxa.
Co to może być?

kawosz

Loteria . Mam takie maxelle .

MAC

Hmmmm...
Mirek przypuszcza, że mag jest skalibrowany pod japońskie taśmy.
Na Pyralach subiektywnie lepiej mi nagrywa. Na tej czarnej w sumie jest bardzo dobrze ale ma ciut za dużo wg mnie góry.
No nic, zobaczymy, jutro ma przyjechać 100% Maxell to porównamy.

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

kawosz

No to ból przy 2 śladach jest na 4 tak bardzo nie przeszkadzało . Nagraj jakiś CD w którym Ci brakuje góry to się wyrówna . Taśmy szkoda wywalać .

pmcomp

#5
Revox/Studer nie produkowł taśm magnetofonowych. Robili sprzęt.
Taśmy w Europie produkowały dwa wielkie i znane koncerny chemiczne: AGFA i BASF (EMTEC). Pomijam demoludy czyli ORWO czy Stilon Gorzów i pochodne, ew. inne wynalazki.
Jedynym brandem magnetofonowym, który produkował taśmy był Ampex, przemianowany potem na Quantegy ale już wtedy kiedy dawno odsprzedali biznes Japończykom.

Pozdro


MAC

Czy dobrze rozumiem, że MTEC nie mieści się w całości na szpule 10,5"?

miniabyr

Cytat: masza w Kwiecień 02, 2016, 17:56
Czy dobrze rozumiem, że MTEC nie mieści się w całości na szpule 10,5"?
Tak ,te grube nie mieszczą się na szpule. Tylko bobinka wchodzi w grę,lub mniej tasmy na szpuli. No cóż dlatego ja zdecydowałem się na telefunkena bo wchodzi na niego co fabryka dała i gram muzyka.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

No to problem emteców mi się sam rozwiązał.
kawosz mi wcześniej o tym wspominał ale wolałem się upewnić.

W takim razie pozdrawiam polecających te taśmy do domowych urządzeń  ;D

Całe szczęście, że są Pyrale w jako takiej cenie.

MAC

A przy okazji  ;D

Skupuję alu szpule czarne 10,5". Jakby ktoś gdzieś przyuważył to proszę dać mi znaka.

MAC

A ile minut tego Emteca wchodzi na 10,5"?
19 i 38cm/s

kawosz

Nie jest jakoś tragicznie około 32 min . przy 38 sek . Ale to tak na ścisk  ;D

MAC

Czyli godzina przy 19cm.
Tak sobie  :-\

BTW, świetna rzecz to te plastikowe pudełka Revoxa (nie wiem czy są inne). Bardzo wygodna rzecz.


kawosz

No fajne są . Tylko na czarnych będziesz grać? Ich chyba było mniej zrobionych  :( to pewnie będą trzymać cenę . Choć z drugiej strony wszyscy chcą śrebrne to moze będzie taniej  :)

frywolny trucht

No właśnie zauważyłem, że potrzebuję dwóch pudełek  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67

Cytat: masza w Kwiecień 02, 2016, 18:43No to problem emteców mi się sam rozwiązał.
kawosz mi wcześniej o tym wspominał ale wolałem się upewnić.
To nie jest problem.Nawijasz sobie ile wejdzie na 10,5 cala, a resztę zostawiasz i potem sklejasz sobie jedną długą taśmę, gdy uzbierasz więcej takich odcinków i jest git :)

frywolny trucht

Albo odkładasz do miksów  :D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

Cytat: frywolny trucht w Kwiecień 02, 2016, 20:15Albo odkładasz do miksów 
Do mixów jestem za ;D
A tak serio to tak gruba taśma że przy 38 a nawet 19 nie ma możliwości wyłapać miejsca klejenia . Na bobinki jest idealna . Nawet myślałem o zakupie talerzy .

frywolny trucht

Kupiłem u Mira. Może znowu się pomyli i coś fajnego podeśle?
;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Mam kilka takich pudełek z Nomosa.
Były w gratisie do szpul Revoxa.

MAC

Cytat: kawosz w Kwiecień 02, 2016, 19:01Tylko na czarnych będziesz grać? Ich chyba było mniej zrobionych  :( to pewnie będą trzymać cenę . Choć z drugiej strony wszyscy chcą śrebrne to moze będzie taniej  :)

Najchętniej takie TEACki. Fajne są i bardzo precyzyjnie wykonane ale nigdzie ich niema.



frywolny trucht

A jak są, kosztują zwykle od trzech stówek w górę za szpulę. Ciekawe, bo mam wześniejszy model, też chyba od Mira i nie przekroczyły stówki za sztukę.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

Bo one były pewnie dodawane tylko do magnetofonów w komplecie  :( . Też mam srebrne z pudelkami od Jacka z Warki płaciłem chyba po 130 zł ale to ponad rok temu

MAC

Cytat: frywolny trucht w Kwiecień 02, 2016, 21:26A jak są, kosztują zwykle od trzech stówek w górę za szpulę.

Ile???  :o