MUZYKA POWAŻNA

Zaczęty przez frywolny trucht, Czerwiec 08, 2014, 15:56

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Dziś i ja mam Czajkowskiego na kręciołku [emoji4]
A zaczęło się w Wigilię kiedy moja Mądra Żona dostała dziadka do orzechów. Wzrostu słusznego, mundur galowy czerwony, wąs starego wiarusa. Wiek też odpowiedni bo120 lat.
I natychmiast zaczęła się dyskusja o historii z nim związanej. Ja znałem libretto do baletu, żona książkę a dziewczynie małoletniego babcia w Nowosybirsku bajkę opowiadała [emoji12]
Efekt taki że teraz mogę słuchać i czytać jednocześnie.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Mam słabość do Piotra Ilicza. Skubany łapie mnie za serce . A jak posłucham  jakiegoś jego walca lub czegoś na 3/4  to się kompletnie rozklejam. :-[
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: miniabyr w Styczeń 08, 2015, 22:43jak posłucham  jakiegoś jego walca lub czegoś na 3/4  to się kompletnie rozklejam.
A ja się temu zupełnie nie dziwię.
Chociaż ostatnio to Faust Gounoda mnie najbardziej (momen omen) kręci.
A jak ktoś nie lubi operowego wycia to często można piękne suity baletowe z niego znaleźć.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

masza

Jakoś nie przepadam za nazywaniem klasyki muzyką "poważną".

Oto dwie ostatnie zdobycze. Jak o tym można mówić "poważne"?
Nóżka sama przytupuje przynajmniej jakby się słuchało "ona tańczy dla mnie"  :D

miniabyr

To jest idiotyczny zwrot,łata która wszyscy używają. Ja na całą poważną mówię klasyczna i...... znów jest problem, bo myślą że mam na myśli Mozarta lub Haydna. Nie jest łatwo, nie jest. Zawsze pod górę  >:( :P
.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: miniabyr w Styczeń 17, 2015, 17:18Ja na całą poważną mówię klasyczna i...... znów jest problem, bo myślą że mam na myśli Mozarta lub Haydna.
Niedługo mętlik jeszcze się zwiększy. Ja coraz częściej spotykam się z ludźmi którzy muzykę klasyczną kojarzą z Pink Floyd, Led Zeppelin albo Stonesami :-\
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

masza

Może w skrócie od klasyki rocka :)

vasa

Pewnie tak.
Tylko czy zdają sobie sprawę z istnienia "innej" klasyki to już inna sprawa.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Nie zdają. Wiem, mam syna, 18 lat, mówi o kolegach. Jeśli w rodzinie jest muzyka to jeszcze pół biedy. Ale jak nie to masakra. Niestety muzyki jest mało w rodzinach zwykłych polaków :(
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

jajacek1410

Cytat: vasa w Styczeń 17, 2015, 18:38Ja coraz częściej spotykam się z ludźmi którzy muzykę klasyczną kojarzą z Pink Floyd, Led Zeppelin albo Stonesam
Tak to bywa właśnie. Na Jarmarku Dominikańskim, w 2-3 miejscach, na pytanie o klasykę dostawałem pudło z Cepelinami i Parplami. W przecież wydawałoby się, że handlują tam ludzie, co się na muzyce znają. Choć trochę :)
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

elem

Trza się pytać o Betowena, powinni zakumać  :D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Dla mnie kiedyś klasyka to Sex Pistols było ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

masza

God save the Queen

To były czasy :)

jajacek1410

Cytat: miniabyr w Grudzień 12, 2014, 23:15Cholera chciałbym coś "mądrego" tu napisać,ale temat muzyki "klasycznej" lub "poważnej" jest jak studnia bez dna.Może zacznę  od polecenia pewnego wydawnictwa, które towarzyszy mi od 20 lat. To suita Carmen w opracowaniu Rodina Szczedrina Płytę wydała Melodia .Dyryguje Vladimir Spivakow . Grają: Orkiestra kameralna Moscow Virtosi;Armeńska Orkiestra Kameralna. Nagranie cyfrowe rok nagrania 1984 ,rok wydania 1985. Moja wersja - DMM Winyl.To wykonanie i nagranie to totalny odlot,zarówno od strony wykonania jak i realizacji! Czysta przyjemność. Moja Ocena. Wykonanie -5 Realizacja- 5 (Vasa miał okazję posłuchać fragmentu na ostatnim Audio Show)

Tak zachęcałeś, że kupiłem to wydanie jakiś czas temu - 1,90 + wysyłka :)
Dopiero teraz wykąpałem i posłuchałem. Rzeczywiście, nagranie znakomite. Przestrzeń, lokalizacja instrumentów, dynamika - wzorcowe.
Tyle, że to wszystko pod warstwą smażenia i trzasków. Taki mi się egzemplarz trafił. Trudno powiedzieć, czy go ktoś tak namiętnie zajeżdżał, czy dostał w kość po drugim odsłuchu z racji marnego winylu - miewałem takie przypadki przed laty.
   Zrobię z ciekawości jeszcze jedno podejście. Moze trafi się lepszy.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

vasa

A ja dziś mam zjazd, traumę i generalny wqrw na życie to sobie zakręciłem coś odpowiedniego, czyli Requiem Mozarta.
I, już po pierwszej stronie, wszystkie przyczyny mojego doła nabrały odpowiedniej skali wobec nieskończoności  :)

Swoją drogą to ważna płyta. Jeżeli ktoś myśli o wkręceniu się w klasykę to jedna z pozycji "must have".
Jedna z części - Lacrimosa jest takim hitem muzycznym klasyki jak obecne pozycje best of ...
To konkretne nagranie jest warte polecenia bo i realizacja dobra i występuje tam jako solistka moja ulubiona sopranistka; Kathleen Battle.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

siwymetal

Właśnie odnawiam znajomość z klasyką i wysłuchałem Requiem Mozarta w wydaniu z 1973r Basf,orkiestra pod batutą Klaus-a Reiners-a,sopran Cilla Mayer,kapitalna interpretacja choć (chyba) mało znana,nie ma zbyt wielu informacji,na temat brzmienia nie wypowiem się ze względu na lichotę w sprzęcie ale jestem oczarowany i muzyką i wykonaniem.
Płytę kręcił Dual CS 430,wzmacniał Pioneer A-616 Mark II,powietrze wibrowało dzięki Boston Acoustic T930.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

vasa

Czy to to wydanie?

Tego, niestety nie znam ale okładka piękna.
Swoją drogą od czasu do czasu mam fazę na muzykę kościelną i zawsze dochodzę do tego samego wniosku; kościół miał kasę, najmował najlepszych, chały nie akceptował i w efekcie pozostało mnóstwo świetnej muzyki najwyższej jakości.
Niektórych, teoretycznie żałobnych, kawałków słucha się jak najlepszego popu :)
W końcu trzeba było ludności zapewnić jakąś godziwą rozrywkę żeby się nie rozłazili i zachowywali porządnie :D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Ja mam prośbę do posiadaczy płyt z muzyką Mozarta.
Chodzi o Polskie wydania. Jest jedna płyta chyba z ariami, okładka o ile pamiętam raczej nie miała grafiki z epoki raczej była biała lub błękitna z zdaje się ze z tyłu było centralnie zdjęcie śpiewaczki. Ktoś kiedyś ode mnie pożyczył tę płytę i nie mogę sobie jej przypomnieć, a zawsze mi się bardzo podobała zawarta na niej muzyka.

Proszę o wstawianie zdjęć poszukiwanej lub przesłanie na e-mail: piotr_basia@o2.pl
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: Piterski w Czerwiec 25, 2015, 23:14Jest jedna płyta chyba z ariami, okładka o ile pamiętam raczej nie miała grafiki z epoki raczej była biała lub błękitna z zdaje się ze z tyłu było centralnie zdjęcie śpiewaczki.
Oj, mało danych.
Mało :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

siwymetal

Dokładnie to.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Piterski

Tak to jest jeśli polega się na pamięci wzrokowej, ale dobrze jest chyba przynieśliście mi szczęście bo szukałem i na allegro i na ebay'u okładki płyty przy której zaskoczę, że to jest ta ( już kilka lat mineło jak ją straciłem) i nic  :( .
Dziś po waszych wpisach spróbowałem ponownie na allegro w aukcjach zakończonych i ją znalazłem  :o.
Upewniam się jeszcze u sprzedającej jak oceniała stan płyt czy przypadkiem nie tylko wzrokowo i jak dostanę ja w swoje ręce to pokażę okładkę.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

gratefullde

Cytat: Piterski w Czerwiec 26, 2015, 22:59i jak dostanę ja w swoje ręce to pokażę okładkę.

Pokaż bo mnie zaintrygowałeś :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Piterski

#47
Okazuje się że ten "dobry" znajomy wziął ode mnie i nie oddał co najmniej dwie płyty >:(
To jest jedna z nich, ta którą odszukałem na allegro.




Jest jeszcze jedna nie jestem pewien czy też dotyczyła Mozarta ale na okładce była centralnie umieszczona fotografia czarnowłosej śpiewaczki w niebieskiej sukni, tak lekko chyba pod kątem. Tyko nie wiem czy to nie był rewers płyty, a awers był gładki. Może komuś z Was się ta płyta przypomni lub ma ja w swoich zbiorach.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

tatachabera

Mozart - Requiem
Które z obecnie dostępnych (sklepy) wydań jest godne polecenia?
Ostatnio coraz bardziej ciągnie mnie do muzyki klasycznej i pomału chciałbym uzupełnić płytotekę.
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

vasa

Cytat: tatachabera w Listopad 04, 2015, 15:34Które z obecnie dostępnych (sklepy) wydań jest godne polecenia?
Rozumiem że chodzi o płytę CD?
W sumie jeżeli nie jesteś znawcą to wszystko co zostało nagrane po 1970 będzie na dobrym poziomie technicznym i wykonawczym. Niespecjalnie wierzę żebyś (będąc nowicjuszem jak sam piszesz) potrafił ocenić niuanse interpretacyjne.
Najbezpieczniejsze będzie pewnie jakieś nagranie pod Karajanem. Nagranie Jordi Savalla najładniej zagra ale ja bym pewnie wybrał płytę nagraną podczas koncertu w Wiedniu z ok 200lat śmierci kompozytora. Ale to nagranie live obarczone wadami i zaletami takich nagrań.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.