Okki Nokki- półautomatyczna myjka do winyli

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 27, 2014, 19:30

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC


miniabyr

Wiecie co, jak was czytam ,to mam wrażenie że dopadła was andropałza ,albo jaka inna franca  . Temu przeszkadza za maly talerz ,temu za duży ,temu brudny a tamtemu że źle ssie. Qfa czy to kółko geriatryczne jest ?!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 29, 2016, 21:09
Talerz ważna rzecz. Nie ma zmiłuj.
No jak się nas czyta to NIE MA ZMIŁUJ -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

Najgorsze, że ja naprawdę uważam, że dobra myjka powinna połączyć kąpiel z odsysaniem. A numer z prostowaniem w bonusie- przebój. Tylko jak to zrobić  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Cytat: miniabyr w Wrzesień 29, 2016, 21:06
Wiecie co, jak was czytam ,to mam wrażenie że dopadła was andropałza ,albo jaka inna franca  . Temu przeszkadza za maly talerz ,temu za duży ,temu brudny a tamtemu że źle ssie. Qfa czy to kółko geriatryczne jest ?!
No bo miał być wątek o wadach i zaletach, a każdy broni swojego zakupu jak sarmackiej wolności.
Tylko łby podgolić  ;D.
Nawet chciałem zrobić jakieś zestawienie w oparciu o padające tu argumenty ale aż się boję zajazdu  8).
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

elem

O, to jest maszyna! Z podajnikiem!  Cenę przemilczę  ;D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

kawosz

Cytat: elem w Wrzesień 29, 2016, 21:37Cenę przemilczę 
Dawaj sam jestem ciekawy ile można wydać na myjkę :) . Jest produkt to są i klienci :)

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

paul_67

Cytat: miniabyr w Wrzesień 29, 2016, 21:06Qfa czy to kółko geriatryczne jest ?!
Coś Ty?To tylko takie jaja  są! Chyba nie myślałeś,że to na poważnie?  ;)

jamówię

Szukałem tego filmiku. Ja wybrałem PJ właśnie z powodu jakości,w tym przedziale cenowym(2 koła)niespodziewanym  :)

https://m.youtube.com/watch?v=u2uX8Wmnc7s


rudy-102

Mam pytanie do posiadaczy Okki Nokki. Jak sprawuje się wam szczotka do czyszczenia płyt? W nowszych wersjach jest dodawana szczotka z drewnianym uchwytem, czy ona nie pęcznieje, nie linieje?

paul_67


rudy-102

No to kiepsko. To samo dzieje się z tą, którą sprzedaje Pro Ject.
To byłaby chyba alternatywa.


krzysiek

Okki kupiłem rok temu

ta umyła jakieś > 300 płyt



ta umyła jakieś 100 płyt



pierwsza myła tylko płynem okki i forumowym

druga tylko L'Art du Son
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

paul_67

Linienie może nie następuje w jakimś zastraszającym tempie, ale co jakiś czas włos lub dwa gubi.Pęcznienie widać na fotkach.

rudy-102

Zamówiłem szczotkę Tonara bo to linienie jest powoli denerwujące. Mam nadzieję, że plastikowa dłużej pociągnie.

rudy-102

Dzisiaj dotarła szczotka Tonar Wetgoat. Bardzo fajna. Dobrze trzyma się w dłoni. Ma krótsze i trochę sztywniejsze włosie. To według mnie plus. Poprzednia po kilku razach stała się zbyt miękka i służyła wyłącznie do rozprowadzenia płynu. Tą można już coś wyczyścić. A przede wszystkim włosie oprawione jest w tworzywo sztucznie i nie będzie ani pęcznieć, ani pleśnieć, pękać itp.

elektroboy

#193
nie wiem dla czego nikt do tej pory nie zauważył to najważniejsze. moc ssania PJ jest o wiele słabsza od ON i jednocześnie talerz kreci sie jak szalony, 2-3 razy szybszej od ON. to dla mnie oznacza tylko jedno. efektywnosc i sprawnosc czyszczenia PJ moze byc tylko gorsza.
wlaczajac ssanie ON mocno szarpnie ramieniem, u PJ nie ma najmniejszego sladu po takim efekcie co nie swiadczy o duzej mocy ssania. myjki projecta i okki nokki mialem wielokrotnie w rekach, jak u znajomich tak w domu.
dla tego nie mam watpliwosci, ktora z nich jest za ta sama klase lepszym urzadzeniem do czyszczenia plyt.
dla tych co watpia, prosze zerknac na video, szczegolnie okolo 14 minuty.
ladnie widac ze myjka/ramie PJ wogole nie jest w stanie przyciagnac plyte po calej szerokosci przez co czesc brudnego plynu zostaje po odsysaniu na plycie!
myjka nowa wypakowana z kartonu.
moze sa lepsze egzemparze PJ, ja ale nie czuje pewnosci w tym czeskim urzadzeniu.




elektroboy

Cytat: blackholesun w Luty 08, 2017, 18:43
Okki kupiłem rok temu

ta umyła jakieś > 300 płyt



ta umyła jakieś 100 płyt



pierwsza myła tylko płynem okki i forumowym

druga tylko L'Art du Son
troche off topic dotyczacy hostingu zdjęć.
absolutnie nie zalecam uzywac photobucket com (pb) skoro od pare tygodni wylaczyli linkowanie zdjec dla 3rd party hostingu w ramach swojego darmowego abonamentu.
uzywalem ta strone od 10 lat i ostatni rok mialem z nimi tylko same problemy nawet w ramach abonamentu platnego.
po prostu zdjecia linkowane z pb po pare godzinach/dniach znikali i zastapione zostaly podobnymi komunikatami jak nagorze. pb nie byl w ramach reklamacji w stanie je przywrocic nawet po kilku upewnieniach ze sie tak stanie.
zalecam omijac lukiem pb i uzyc innego hostingu np. imageshack (lup podobne). 

frywolny trucht

Jamówię chyba już sprzedał swojego Pro-Ject'a, więc nie ma już potrzeby, by była to najlepsza myjka na świecie ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

maciek1

Atrakcyjna oferta na znanym portalu na Okki Nokki mkII... Cena 1399 chyba atrakcyjna prawda?

rudy-102

Cytat: elektroboy w Lipiec 10, 2017, 00:27nie mam watpliwosci, ktora z nich jest za ta sama klase lepszym urzadzeniem do czyszczenia plyt.
dla tych co watpia, prosze zerknac na video, szczegolnie okolo 14 minuty.
ladnie widac ze myjka/ramie PJ wogole nie jest w stanie przyciagnac plyte po calej szerokosci przez co czesc brudnego plynu zostaje po odsysaniu na plycie!
Niestety nie mam możliwości zamieszczanie filmów to pokazałbym jak to działa u mnie. To co pokazano na filmie wygląda na prawdę źle. Moja myjka działa prawidłowo. A co do obrotów to może rzeczywiście mogła kręcić trochę wolniej. Mimo wszystko po dwóch obrotach przy płynie forumowy i po trzech przy oryginalnej miksturze rozcieńczonej w wodzie płyta jest sucha.

cdt

#198
Mój PJ też działa normalnie . Używam oryginalnego płynu . Mi szybkość nie przeszkadza . Czy to 3 czy 4 czy nawet 5 obrotów to co to za różnica . Oba te produkty są bardzo przeciętnej jakość . Szczotki czy oki czy pj są do upy . Obie pracują jak traktor . Sa wielkie i brzydkie . Ale odsysają a od tego są . Frotki na ramieniu idsysającym też wytrzymują podobnie . Jeden uj która . Brać tańszą . Już to nie raz pisałem za pj w moim przypadku przemawiał mały talerz .
ps.
Jak ktoś wcześniej nie miał myjki z odsysaniem to z każdej będzie mega zadowolony .

rudy-102

Cytat: cdt w Grudzień 14, 2017, 13:42Jak ktoś wcześniej nie miał myjki z odsysaniem to z każdej będzie mega zadowolony .
+1