Poważnie...

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 13, 2014, 02:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Od kilku dni w kółko Brahmsa słucham [emoji4]
Dlaczego ja dopiero teraz Go odkryłem?
Serenady są boskie.
Dlaczego nikt mi wcześniej nie powiedział [emoji22]?

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

LampowY

Cytat: vasa w Styczeń 29, 2019, 18:17Od kilku dni w kółko Brahmsa słucham
Daj adres to podeśle ci coś innego  ;D

Alexander

Cytat: vasa w Styczeń 29, 2019, 18:17Dlaczego nikt mi wcześniej nie powiedział ?
To może przy okazji posłuchaj Schumanna, podobny czas, też Niemiec, żebyś później nie pisał, że nikt nie powiedział    :)


vasa



Cytat: Alexander w Styczeń 29, 2019, 19:20
Cytat: vasa w Styczeń 29, 2019, 18:17Dlaczego nikt mi wcześniej nie powiedział ?
To może przy okazji posłuchaj Schumanna, podobny czas, też Niemiec, żebyś później nie pisał, że nikt nie powiedział    :)

Z Robertem znamy się już dłuższy czas [emoji3526]
Lubię go Ale to jednak nie ta chemia.
Brahmsa postawię na regale koło Dvoraka i Czajkowskiego.

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Z dzisiejszej paczki na początek poszła mało znana opera Donizettiego L'esule di Roma.
Fantastyczna uwertura z pizzicato na wiolonczelach przechodzące powoli w chór.
Potem duuużo nudy i świetny finał.
Jedna z nielicznych oper którą spokojnie mógłbym słuchać w kawałkach a nie w całości.

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

No chociaż Fantazję symfoniczną, czyli "czwórkę" postaw obok Czajkowskiego - należy się jej   :)

vasa

Cytat: Alexander w Styczeń 29, 2019, 21:29
No chociaż Fantazję symfoniczną, czyli "czwórkę" postaw obok Czajkowskiego - należy się jej   :)
Cały Brahms będzie stał koło Piotra Wielkiego [emoji4]

Dzisiaj na talerz poszła opera Boieldieu - La Dame Blanche.
Znałem wcześniej niektóre utwory i dlatego kupiłem.
I dobrze że kupiłem [emoji3] To będzie jedna z częściej odtwarzanych oper. Piękne melodie o nietuzinkowym brzmieniu, dobra jakość nagrania.
Jedynym minusem są dość długie dialogi pomiędzy muzyką. Najlepiej byłoby to nagrać i powycinać gadulstwo [emoji6]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Mam czteropłytowe nagranie symfonii Brahmsa wydane przez Muzę.
Wykonane przez Orkiestrę Polskiego Radia pod dyrekcją Stanisława Wisłockiego.
Kawał dobrej symfonicznej i realizacyjnej roboty.
Troszeczkę skwierczy ale w granicach mojej akceptacji.

Noż kurczę. Gdzie ja przez te wszystkie lata głowę miałem?

A może, po prostu, dorosłem ?
[emoji18]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Jakub

Jak byłem dziecięciem to mi się wydawało, że Pan Derecki to takie skrzypienia zasadniczo, ale chyba dorosłem...

Słucham sobie I koncertu skrzypcowego z Konstantym Kulką i stwierdzam, że to świetne jest. Muszę głębiej zbadać temat.


vasa

Cytat: Jakub w Styczeń 31, 2019, 21:23Słucham sobie I koncertu skrzypcowego z Konstantym Kulką
Chrzanić tego Dereckiego.
Natomiast słuchanie z Konstantym to jest zdecydowanie dobry pomysł  :)
A okładka jakaś taka ... Kłapoucha ???
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wojtek41

Cytat: vasa w Styczeń 29, 2019, 17:59Phi, dwa. Amator
Tam zaraz amator  :D  Za to jeden box z 18 lp. Jak chcesz to ci wyślę i masz z głowy cały następny tydzień.  ;D 

LampowY

Po pijaku zamknięty w górskiej chacie zacząłem kupować albumy z powagą na allegru. Tanie to jak barszcz  :o
Paczka leży, czeka i boje się otworzyć co ja tam nawywijałem. Jutro zobaczy się  :)

Albo guchne albo schodze zasadniczo ;D

nosferartur

Cytat: LampowY w Luty 09, 2019, 21:04
Albo guchne albo schodze zasadniczo

Nie mata tam jaki Eutanzji co by pomogła w niedowładzie?  >:(

Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

wiki

#613
😁
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Cytat: vasa w Luty 01, 2019, 00:11A okładka jakaś taka ... Kłapoucha

 Konstanty i Pan Derecki.jpg (88.14 kB, 600x590 - wyświetlony 51 razy.)
To tylko Stasys...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

dino

Cytat: vasa w Luty 01, 2019, 00:11Chrzanić tego Dereckiego.
Natomiast słuchanie z Konstantym to jest zdecydowanie dobry pomysł  :)
A na Ankę Zośkę Mutter nie chciałeś iść bo grała Pendereckiego  >:D

vasa



Cytat: dino w Luty 10, 2019, 18:01
Cytat: vasa w Luty 01, 2019, 00:11Chrzanić tego Dereckiego.
Natomiast słuchanie z Konstantym to jest zdecydowanie dobry pomysł  :)
A na Ankę Zośkę Mutter nie chciałeś iść bo grała Pendereckiego  >:D

Jednak co Pan Konstanty to Pan Konstanty a nie jakaś blondynka.
Zośka jest spoko ale jednak to inna liga.

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

Cytat: vasa w Luty 10, 2019, 18:12Jednak co Pan Konstanty to Pan Konstanty
nooo, racja, racja - tatuś Gaby! I chyba na gęślach gra co nie? 

dino

Mnie się tam ASM podoba. Ma swój styl inny niż Konstanty i nie uważam, żeby technicznie była słabsza.

vasa

#619
Cytat: dino w Luty 10, 2019, 21:45
Mnie się tam ASM podoba.
I bardzo słusznie. Podobać się może [emoji4]


[emoji485][emoji377]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Cytat: vasa w Luty 11, 2019, 07:31I bardzo słusznie. Podobać się może
Mam nadzieję, że The Best nie dotyczy biustu  ;)
Wydanie DG. Smaży czy wyjątkowo da się słuchać ?
Zamawiam do posłuchania  >:D



elem

Rzadko się zdarza aby na płycie wszystko zagrało. Repertuar, wykonawcy, brzmienie i nawet okładka prezentują najwyższy poziom. Zdecydowanie najlepsze wydawnictwo na 100-lecie niepodległości.

https://www.youtube.com/watch?v=yLoCWRTF4i0
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

dino

Niestety tylko na CD ?

elem

Tak, ale za to okładka jest wykonana z jakiegos gumowanego, zamszowego kartonu :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa



Cytat: dino w Luty 11, 2019, 20:08
Zamawiam do posłuchania  >:D

Tylko do słuchania.
Bez gapienia [emoji1787]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.