Roksan K3 integra i K3 CD Di

Zaczęty przez frywolny trucht, Luty 07, 2019, 16:59

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

31 Watów, tak? Rozumiem, że on potrafi zeżreć i 800 Watów, więc to drobnostka. (W stanie O- 0 Watów). Komedia polega na tym, że gdy słucham muzyki cicho, powiedzmy na godzinie ósmej, pobór prądu jest taki:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

A na godzinie 10, co już jest fest, więcej nie potrzebuję. To jest odczyt z momentu nasilenia dźwięku, w cichszych momentach schodzi do 45-50W:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Powiecie- nic prostszego jak wyłączać na 0. Nie do końca. Po nocy, rano włączam. Zielona dioda. Wciskam MODE i przechodzi w stan pracy, parę sekund i słychać pyknięcie, które wychyla głośniki. Zupełnie jakby wzmacniacz nie miał zabezpieczenia. Jak w latach 70-tych  :o Kolejne takie cykle już nic nie wnoszą niepokojącego. Po prostu wzmak musi trochę odstać na zerze, żeby przepuścił prąd na głośniki.

Przyznam, że nic nie rozumiem. Producent mówi, żeby nie wyłączać na 0 ani CD, ani wzmaka, gdy się normalnie używa. Oba świecą wtedy jakby pracowały, do tego żrą prąd niewiele niższy niż w czasie pracy. Nie dziwota, że wszyscy wyłączają je z kija. Pytanie na ile niezdrowe dla głośników jest to pyknięcie, czy Roksan przewidział, że ktoś może chcieć używać tego włącznika jako standardowego, codziennego, coodsłuchowego?

Ani K3 integra, ani K3 CD DI nie zawierają informacji o przechodzeniu w tryb obniżenia poboru prądu, a wzmacniacz mocy i owszem:
https://roksanaudio.pl/portfolio-item/wzmacniacz-mocy-k3/

"W trybie standby wzmacniacz zużywa zaledwie 0.5W, wbudowany timer usypia urządzenia po 30 minutach bezczynności"
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Odtwarzacz CD w trybie STANDBY pokazuje pobór 6W, gdy rozpędza dysk- 12W, a normalnie w czasie pracy- 8W. Czyli razem  Roksan w rekomendowanym trybie żre mi 37W. Jakiś czas temu powymieniałem w chacie żarówki, oprawy oświetleniowe na LED i chyba nie żrą razem połowy tego prądu. Gdyby je wszystkie włączyć. A tak wygląda zestaw w producenckim STANDBY ( dioda BT jeszcze się może świecić ze wzmaku). Ktoś mi może powiedzieć o co kaman?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: Kangie w Luty 14, 2019, 06:33Pięknie również gra z klasowymi kolumnami Tannoy Kensington.
Roksan Roksanem, ale czy Kensingtony przytuliłeś na stałe?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Kangie

Na stałe nie. To była przygodna wakacyjna znajomość. Ale co poszalałem to moje ;)

marekw 76

Łukasz a jak oceniasz tego Roksana w porównaniu do swojej lampy?
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Kangie

Marek, to był czas kiedy napalony byłem na lampę jak szczerbaty na suchary, ale nie odpuszczałem też tranzystorom. Była okazja, to testowałem. Roksan był tak wyrywny, że dawał o sobie znać od razu po delikatnym obróceniu potencjometru. Dalsze rozkręcanie nie miało sensu, bo było za głośno w pokoju. Miał sprzętową redukcję głośności z przycisku o 20dB i wtedy potencjometr pracował optymalnie, ale wiadomo, że w torze dodatkowo siedzi dławik / rezystor zwał jak zwał. Roksana słuchałem z wieloma kolumnami. Dwie pary swoich i kilkanaście w zaprzyjaźnionym salonie, w którym to miałem okazję posłuchać wysokiego modelu Tannoya, który to z Roksanem grał kapitalnie wg mojego ucha.

Zdecydowałem się na lampę, bo jak usłyszałem wokale, zwłaszcza damskie, potem Metallicę - Black Album, gitarę Hetfielda zasilaną Mesa Boogie Dual Rectifier, czyli gęsty zadziorny przester obfity w saturację i mięso wychodzące spod palców Jamesa, czy to stopa perkusji , jej atak, wybrzmienia itp. w połączeniu z resztą toru, to nie miałem wątpliwości, że znalazłem właściwego partnera do moich Yamah. Na szczęście po kilku miesiącach z NS-1000M sytuacja wyglądała podobnie. Podoba mi się i tak zostało. Nie ukrywam, że obcowałem kilka godzin z piecem, który zrobił na mnie ogromne wrażenie. Nie mój pokój, nie mój system, ale grało to kapitalnie. Mowa o BAT VK-60 monobloki lampowe Victora Khomenko (patrz załącznik). Reszta toru nie od czapy i tego słuchało siez ogromną przyjemnością.

Roksan i moja lampa grają inaczej, mimo że nie miałem okazji bezpośredniego porównania z natychmiastowym przepinaniem, wybrałem wtedy lampę, bo jako drugi piec mam tranzystor Yamahy, który najprawdopodobniej sprzedam, bo nie używam go od dwóch lat. Gdybym miał wybrać trana w zadanym budżecie – wybrałbym Roksana K3. Wiadomo, że są jeszcze hybrydy, które grają świetnie i są warte wydanych pieniędzy. Co komu się podoba. Dobrze że jest duży wybór.

marekw 76

Super, dzięki za odpowiedź.
Ja Roksana nie miałem okazji porównać z aktualnym wzmacniaczem więc tak tylko pytam...
Kiedyś jak słuchałem Roksana to nie zerwał mi gaci, jednak zdaję sobie sprawę z ograniczeń mego systemu i wiem, że gdzie indziej może rzeczone majtki sciągać  - dlatego pytam.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Kangie

Cytat: marekw 76 w Luty 18, 2019, 13:38Kiedyś jak słuchałem Roksana to nie zerwał mi gaci, jednak zdaję sobie sprawę z ograniczeń mego systemu i wiem, że gdzie indziej może rzeczone majtki sciągać  - dlatego pytam.
Marek, może miałeś wtedy zły dzień, a ja bardzo dobry. Różnie to bywa. Staram się mieć sprzęt przez kilka dni, żeby wykluczyć zjawisko podniecenia i pierwszego wrażenia - w pierwszych godzinach odsłuchu. Po pół roku wiadomo, czy to był trafiony ruch. A i tak wielu z nas chce jeszcze lepiej, ładniej i tak w kółko.

Jakub

Cytat: Kangie w Luty 18, 2019, 13:27moja lampa

Kangie, załóż wątek w blogach i napisz coś o zmianach w swoim systemie, bo z tego co pamiętam to byłeś wyznawcą tranzystorów, więc ciekawi mnie co to za lampa.


Moriarty

A jakie EL34 napędzają tego Twojego LAR-a?

W moim przypadku (też wzmacniacz na EL34, głęboko modyfikowany Yaqin MS-30L), wbrew obiegowym opiniom, to wymiana lamp mocy przyniosła większą zmianę brzmienia niż wymiana lampek sterujących...
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Kangie

Odpiszę w tamtym wątku, bo obi się OT w wątku o Roksanie.

pisznaberdyczow

Cytat: frywolny trucht w Luty 14, 2019, 15:03
Odtwarzacz CD w trybie STANDBY pokazuje pobór 6W, gdy rozpędza dysk- 12W, a normalnie w czasie pracy- 8W. Czyli razem  Roksan w rekomendowanym trybie żre mi 37W. Jakiś czas temu powymieniałem w chacie żarówki, oprawy oświetleniowe na LED i chyba nie żrą razem połowy tego prądu. Gdyby je wszystkie włączyć. A tak wygląda zestaw w producenckim STANDBY ( dioda BT jeszcze się może świecić ze wzmaku). Ktoś mi może powiedzieć o co kaman?

Zarejestrowałem się w zasadzie, aby to wyjaśnić :) Otóż to co pokazujesz, to jest bieg jałowy i wtedy pobiera około 35-37W. Tryb stand by osiągasz po dłuższym przytrzymaniu przycisku AMP na pilocie -> wyłącza się wtedy BT, a dioda mode ponownie przybiera kolor zielony. Sporo czasu się nad tym głowiłem, ale w końcu znalazłem co i jak :)

frywolny trucht

Łoooo. Rzeczywiście  Dzięki bardzo :o Ale tego w instrukcji nie ma, czy jestem ślepy?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

A CD? Da się go wprowadzić w tryb oszczędnościowy polegający na wyłączeniu wyświetlacza?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

pisznaberdyczow

Hej, niestety odtwarzacza nie mam od Roksana, więc nie pomogę. Ja znalazłem wpis o tym stand by w instruckji gdzieś online, ale tam chyba też było źle napisane.

Ja wyłączałem na początku z kija i byłem delikatnie zirytowany, że w sprzęcie tej klasy nie ma takich oczywistych rzeczy. Irytacja przerodziła się w determinację do poszukiwania i et voila. Cieszę się, że mogłem pomóc, bo Kandy K3 to przyjemny wzmacniacz, a założę się, że teraz lepiej Ci na duszy z tym stand by  :np:

pisznaberdyczow

EDIT - pomogę. W instrukcji online o odtwarzaczu jest napisane, że tylko ON OFF, stand by nie ma.

wiki

Cytat: pisznaberdyczow w Marzec 30, 2019, 19:00Zarejestrowałem się w zasadzie, aby to wyjaśnić
Aż miło poczytać, że jest chęć pomocy...
😁😁😁
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

frywolny trucht

I bardzo dziękuję, acz jestem w połowie drogi do szczęścia. Pomijam już, że polski dystrybutor nie zadbał o polską instrukcję obsługi, a producent o opisanie wszystkich funkcji  ::)

"SWITCHING ON
The Mains power switch (9) is located on the front underside of the CD Player. This switch can be
left ON for normal operation. If unattended for a long period (going on a short break, holidays
etc.) the Mains power should be switched OFF and the power cord disconnected from the mains
power input."


Czyli jak dziś kończę zabawę z odtwarzaniem płyt CD to może mi się wyświetlacz świecić w zęby, bo będę grał jutro. Ale jak wyjeżdżam na holliday, to korki trzeba wykręcić ( żartuję, ale kabel prądowy wyjąć trza- po psi uj? mechaniczny wyłącznik nie odłącza od sieci?)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: frywolny trucht w Marzec 30, 2019, 20:24po psi uj? mechaniczny wyłącznik nie odłącza od sieci?
Pewnie są w zmowie z Twoim dostawcą prądu :o ???
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Mamy taką sytuację: Polak cebulak- czyli ja, na drugie smog, dziwi się podejściu do ekologii uznanej, nie wczoraj powstałej, londyńskiej firmy. Dziwne, co?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

pisznaberdyczow

Cytat: wiki w Marzec 30, 2019, 20:19
Aż miło poczytać, że jest chęć pomocy...
😁😁😁


Męczyło mnie to, że kolega się męczy ;)

wiki

Bo ekologię uprawiają politycy...
A biznes ma się kręcić i trzeba użytkownikowi coś fajnego ?? .... dać....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka