Grundig sv 40

Zaczęty przez Mikut1982, Kwiecień 10, 2020, 21:47

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mikut1982

W między czasie zrobiłem dwa kabelki. I tak zawsze lepsze niż te marketowe.

Mikut1982

 Rca Amphenol i drugi kabelek to Sommer.  I tak do tego sprzętu nic lepszego nie potrzeba..

Mikut1982

Żeby uzyskać ladniejszy kolor dałem bejce dragon... a dokładnie zmieszałem dwa kolory.

Mikut1982

....

Mikut1982

Nastepnie 5 warstw oleju.

Mikut1982

Front także był znizczony.  Pleksa miała rysy i była matowa.

Mikut1982

Najpierw papier scierny 2500 na wodę.

Mikut1982

Nastepnie pasta k2 do regeneracji reflektorów.. zrobiłem to mechanicznie używając wkretarki i nakladki z gąbki.  To akurat robiłem pierwszy raz. Ale udało się.

Mikut1982

...

Mikut1982

Kratkę postanowiłam pomalować na czarno. Teraz ładnie odbija.

Mikut1982

...

Mikut1982

...

Mikut1982


Mikut1982

...

Mikut1982

Spolerowany front, spolerowane chromy, odnowione drewno, wyczyszczone styki przełączników,  wtyków din5 i din2.

Mikut1982


Mikut1982

...

Mikut1982

...

Mikut1982

Pierwsze wrażenia odsłuchowe były takie sobie.  Dziś pierwszy raz słuchałem po czyszczeniu stykow i na nowych kabelkach.. bylo ok.  Ale brakowało jakby przestrzeni,  co sie okazało.   Znów zapomniałem poprostu włączyć stereo..  słuchałem w mono.     Tak jak za pierwszym razem.  Wszystko grało dużo lepiej.  Po 30-40 minutach jak wzmak się rozegrał było jeszcze lepiej..    słuchalem i słuchałem a taśma powoli  sie kończyła.   Myślę sobie szkoda że te greencone nie zgrywają się z tym wzmakiem a to właśnie dla nich go kupiłem.   Mówię a co tam podłacze je raz jeszcze...i zdziwienie,  poprzednio grały kiepsko a teraz tak,,,,,, stop- taśmą w tył i odnowa..  byłem zaskoczony. Czemu one teraz tak grają,   co pomogło, czyszczenie wszystkich styków i wejsc czy też kabel a może wszystko naraz.   Już się tym nie zamartwiam, cieszę się tym że teraz brzmi to naprawdę super.. teraz greencone grają lepiej niż rema box.  Jutro sprawdzę jeszcze inne kolumny i drugi kabelek.  Nawet wzmacniacz kupiony za Zygmunta Starego może dać dużo frajdy.   

Mikut1982

...

Mikut1982

....

Mikut1982

....

Mikut1982

....

Mikut1982

...

Old Man Kensey

System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen