Chiński klon Dartzeel nhb-108

Zaczęty przez wiki, Wrzesień 04, 2020, 18:09

Poprzedni wątek - Następny wątek

wiki

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 04, 2020, 21:53
To duże, złote, a skromne- to klon czego? Bo nie wychwyciłem.
Jakbyś przeczytał tytuł wątku.... to tam jest opisane....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Piterski

Dzięki Kangie, twój opis oddaje doskonale to jak ją odebrałem, a przyznam się szczerze, że już zachodziłem w głowę czy mój system albo moje uszy mi nie robią psikusa. Chciałem kupić ją na vinylu ale jak już to kosztują kupę kasy więc zaryzykowałem z CD.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Rozumę. Czyli albo Dartzeel jest klonem nhb-108, albo odrotnie. Wziąłem to za jedną firmę i symbol. W stylu Onkyo THX- 8008.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Kangie

Cytat: Piterski w Wrzesień 04, 2020, 21:56Dzięki Kangie, twój opis oddaje doskonale to jak ją odebrałem, a przyznam się szczerze, że już zachodziłem w głowę czy mój system albo moje uszy mi nie robią psikusa.
Spoko. Często sam się zastanawiam o co chodzi z nagraniami. Czasami nie ma z kim pogadać. Kumple z podwórka nie wiedzą. Pozostaje forum.

wiki

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 04, 2020, 21:58
Rozumę. Czyli albo Dartzeel jest klonem nhb-108, albo odrotnie. Wziąłem to za jedną firmę i symbol. W stylu Onkyo THX- 8008.
Czyli klon chiński końcówki mocy "Dartzeel nhb-108"....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

frywolny trucht

Acha. Czyli znowu udowadniam, że jestem strasznym ignorantem. Nigdy nie słyszałem o żadnym Dartzeel, a widać jest dobry skoro jest klonowany. Dzięki za wyjaśnienia.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

wiki

Tak..... I ferryty też mieliśmy..... 😋
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie

A magnetyzery w autach macie??? :D ;)

wiki

Tak to wygląda finalnie od góry....
Trochę miejsca zapełniliśmy...  :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wiki

Zanim kolega wziął się (moimi rękami) za wymianę kondensatorów to, mając na półce 4 szt. Mundor mlityc 10000uF, postanowiliśmy sprawdzić jak one się mają do tych dużych niebieskich Sprague 67000uF.... (już to opisywałem w jakimś wątku na forum wcześniej).
Lewy kanał zostawiliśmy oryginalnie a w prawym wstawiliśmy 2 szt. Mundorfa 10000uF.
Okazało się, że na tych małych Mundorfach kanał prawy gra lepiej, lepsza kontrola basu, więcej powietrza, ogólnie lepiej.
Wtedy zapadła decyzja (po pomierzeniu dostępnego miejsca w środku urządzenia), że będzie konfiguracja 6 szt. Mundorfa 10000uF na kanał czyli po połączeniu 2x30000 uF.
Dodatkowo dodamy na kanał dwa Mifleksy Mkp11 100uF.
I tak właśnie zrobiliśmy.
Po wymianie całości i włączeniu muzyki usłyszeliśmy inną końcówkę mocy. Dostała poweru, kontrola głośników wręcz wyczuwalna w pomieszczeniu, kolumny zaczęły grać jakby "same z siebie", pojawił się oddech w muzyce, powietrze. Przestrzeń poszła we wzzystkie strony.

Uważamy, że to było bardzo dobre posunięcie, biorąc pod uwagę, że kolega twierdzi, że to jego docelowa końcówka mocy.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

W piątek jak słuchaliśmy, to dopiero "świerzynki" były. Ale dało się usłyszeć jak dźwięk się otwiera z płyty na płytę.
No i miło popatrzeć było na uśmiech na twarzy właściciela końcówki... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Cytat: wiki w Wrzesień 04, 2020, 22:13Tak..... I ferryty też mieliśmy..... 😋
A ferryty poszły na tranzystory mocy i kondensatory zasilające na płytce.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

Cytat: wiki w Wrzesień 06, 2020, 09:23
W piątek jak słuchaliśmy, to dopiero "świerzynki" były. Ale dało się usłyszeć jak dźwięk się otwiera z płyty na płytę.
No i miło popatrzeć było na uśmiech na twarzy właściciela końcówki... 😀
Tu nie ma magii tylko lepsze kondensatory ! I tak jest w calym audio -lepsze jest po prostu słyszalne i nie są to omamy !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Bedford

Cytat: wiki w Wrzesień 06, 2020, 09:16Wtedy zapadła decyzja (po pomierzeniu dostępnego miejsca w środku urządzenia), że będzie konfiguracja 6 szt. Mundorfa 10000uF na kanał czyli po połączeniu 2x30000 uF.

A pomierzyłeś pojemność tych niebieskich? Jeżeli faktycznie miałyby po 67000uF to po wymianie na Mundorfy masz o połowę mniejszą pojemność w zasilaniu , a to bardzo duża różnica. Może należało dać pograć dłużej niebieskim , dać im czas na uformowanie[ewentualnie jeszcze dołożyć te Miflexy] i dopiero wtedy ocenić dźwięk.

wiki

Cytat: Bedford w Wrzesień 06, 2020, 10:15A pomierzyłeś pojemność tych niebieskich? Jeżeli faktycznie miałyby po 67000uF to po wymianie na Mundorfy masz o połowę mniejszą pojemność w zasilaniu , a to bardzo duża różnica. Może należało dać pograć dłużej niebieskim , dać im czas na uformowanie[ewentualnie jeszcze dołożyć te Miflexy] i dopiero wtedy ocenić dźwięk
Nie mierzyłem pojemności bo nie mam miernika.
Te niebieskie były oryginalnie w środku jak końcówka była kupiona od chińczyka.
Grały już z pół roku....

Moim zdaniem to są tylko wydmuszki, jak się bierze do ręki to są bardzo lekkie nie jak kondensator śrubowy 67000uF.... Ale to tylko moje zdanie....
I dodatkowo, gdyby te kondensatory były oryginalne to kosztowałyby połowę ceny końcówki, chińczyk by takie wsadził?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Bedford

#41
Cytat: wiki w Wrzesień 06, 2020, 10:49Moim zdaniem to są tylko wydmuszki, jak się bierze do ręki to są bardzo lekkie nie jak kondensator śrubowy 67000uF
Dlatego należałoby zmierzyć ich pojemność , żeby sprawdzić  czy nie mają np. tylko po 2200uF jeżeli wydają się takie lekkie. Bo jeśli mają te 67000uF to mogą być oryginały. Chińczycy mają do nich dostęp na swoich warunkach[nie rynkowych] , bo je produkują [tak samo zresztą jak pewnie te Mundorfy] Ta waga jest wprawdzie dziwna , ale myślę , że gdyby Chińczyk chciał je podrobić z mniejszą pojemnością , to dodałby balastu do pełnej wagi.

wiki

Bynajmniej nie ma to znaczenia bo wcześniejsze porównania niebieskich Sprague 67000uF do Mundorfa 10000uF wykazały, że Mundorfy grają lepiej....
A tu potroilismy pojemność Mundorfa... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

O kondensatorach niebieskich Sprague 67000uF umieszczonych oryginalnie w klonie:
- waga tych z klona to około 500g sztuka, waga w adnotacji producenta w Internecie 900g,
- pomiar miernikiem pojemności, około 39000uF sztuka.

Czyli każdy kondensator waży dużo mniej i ma pojemność faktyczną dużo mniejszą.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Vintage-fan

#44
Cytat: wiki w Wrzesień 06, 2020, 10:49I dodatkowo, gdyby te kondensatory były oryginalne to kosztowałyby połowę ceny końcówki, chińczyk by takie wsadził?

Kupiles podrobke dartzella. Czy uwazasz ze w podrobce siedza oryginalne markowe czesci? Bo ja jestem pewien ze siedza tam podrobki

https://pl.aliexpress.com/i/32972377808.html

Powyzej przyklad. Oryginalne kondensatory Audio note cena OK 440zl sztuka, podróbki z aliexpress 60zl. Aliexpress to raj dla Chinczykow zlodziei znakow firmowych ktorzy bogaca sie na nie swojej marce. A Polacy ktorzy chca przyoszczedzic kupuja te podróbki.

Bedford

Cytat: Vintage-fan w Listopad 02, 2020, 15:11Oryginalne kondensatory Audio note cena OK 440zl sztuka, podróbki z aliexpress 60zl
A który to konkretnie za 440zl , co u chińczyka kosztuje 60zł? Jaka pojemność i napięcie?

Vintage-fan

#46
Cytat: wiki w Listopad 02, 2020, 13:40
O kondensatorach niebieskich Sprague 67000uF umieszczonych oryginalnie w klonie:
- waga tych z klona to około 500g sztuka, waga w adnotacji producenta w Internecie 900g,
- pomiar miernikiem pojemności, około 39000uF sztuka.

Czyli każdy kondensator waży dużo mniej i ma pojemność faktyczną dużo mniejszą.



Oryginalne kondensatory Sprague 67000uf, 75 v to koszt OK 490 dolarow za 4 szt. Te w tej podrobce to a bank podróbki chinskie.
Widze w sieci te podróbki dartzella chodza po OK 2000zl. Nie ma mowy by chinczyk wkladal tam oryginaly w cenie Wiekszej niz caly wzmacniacz. Jesli ktos wierzy ze w tej podrobce siedza oryginaly, jakies spod lady itp to jest naiwny jak dziecko. I na takich naiwniakach chinczyk sie bogaci. Ja Chinczykowi nie dam ani centa

Bedford

Cytat: Vintage-fan w Listopad 02, 2020, 15:11Oryginalne kondensatory Audio note cena OK 440zl sztuka, podróbki z aliexpress 60zl
Ten Sprague to może być też odrzut z taśmy produkcyjnej , który został nieprawidłowo oznakowany.
Ale podałeś link do strony Aliexpress z informacją jak w cytacie wyżej.  Który to więc konkretnie kondensator Audio Note za 440zl , co u chińczyka kosztuje 60zł? Jaka pojemność i napięcie?

Vintage-fan

#48
Cytat: Bedford w Listopad 04, 2020, 17:35
Cytat: Vintage-fan w Listopad 02, 2020, 15:11Oryginalne kondensatory Audio note cena OK 440zl sztuka, podróbki z aliexpress 60zl
Ten Sprague to może być też odrzut z taśmy produkcyjnej , który został nieprawidłowo oznakowany.
Ale podałeś link do strony Aliexpress z informacją jak w cytacie wyżej.  Który to więc konkretnie kondensator Audio Note za 440zl , co u chińczyka kosztuje 60zł? Jaka pojemność i napięcie?


Dalej sie upierasz ze te podróbki sprague to oryginaly?! W sieci mozna zobaczyc co siedzi w podróbkach kabli z aliexpress. Gosciu kupil kable na aliexpress. Mialy byc srebrne. Zajrzal do srodka kabla I okazalo sie ze siedzi tam zwykly miedzi any drut. Podróbki z aliexpress to zadne odrzuty. To ordynarne podróbki. Ale jak chcesz dalej marnowac kase to ja cie nie powstrzymam. Przynajmniej jednak nie pisz bzdur ze to oryginaly tylko odrzuty itp brednie

https://audiokarma.org/forums/index.php?threads/cheap-capacitors-from-china-to-good-to-be-true.621713/

Tutaj jeden z wielu watkow o podróbkach kondensatorow. Na audiokarmie nie sa glupi by marnowac kase na podróbki

Oto prawda o podrobkach kondensatorow z chin



Bedford

Cytat: Vintage-fan w Listopad 05, 2020, 06:07Dalej sie upierasz
Ja się przy niczym nie upieram. Zadałem ci proste pytanie w związku z tym co napisałeś , a ty ciągle strzelasz dookoła [że w sieci , że jakiś gościu coś kupił] zamiast odpowiedzieć na to proste pytanie - skoro wiesz , że "Oryginalne kondensatory Audio note cena OK 440zl sztuka, podróbki z aliexpress 60zl."
To pytanie  jeszcze raz - który to konkretnie kondensator Audio Note za 440zł  u chińczyka kosztuje 60zł  skoro wiesz , że tak jest.
Podasz odpowiedź , czy raczej  to są właśnie bzdury które tu wypisujesz.