Wznowienia na winylu

Zaczęty przez gratefullde, Maj 28, 2014, 06:57

Poprzedni wątek - Następny wątek

Flip Back

W maju '18 kolejne wznowienia Flydów. 'Pulse', który na aukcjach osiąga wysokie ceny (teraz w końcu kupię) i 'Relicts'. Aczkolwiek, moim zdaniem w drugim przypadku lepiej dołożyć kilka PLN i kupić sobie oryginał.

elem

Cytat: kefas w Marzec 23, 2018, 18:43Dziś wchodzi na półki płyta Jerzego Miliana. Kupił już ktoś, słuchał?

Słuchał. Nie spodziewaj sie audiofilskiego brzmienia, to był zwykły produkcyjniak z lat 70-tych. Oryginał brzmi przeciętnie, jak wiekszośc polskich produkcji rozrywkowych z póxnych lat siedemdziesiątych, więc wznowienie też. Ale da sie słuchać, nie jest spaprane, przebasowione itp.

Dużo lepszą muzycznie i realizacyjnie propozycją jest wznowienie LP Novi sing Chopin. Moja ulubiona płyta Novi Singers.

https://www.youtube.com/watch?v=3Baz_Sf7YW4
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

rudy-102

Cytat: Flip Back w Marzec 24, 2018, 08:26lepiej dołożyć kilka PLN i kupić sobie oryginał.
Całkiem prawdopodobnie, że to będzie lepsze rozwiązanie. Do tej pory byłem rozczarowany z wznowień Pink Floyd, ale ja strasznie wybredny jestem.

elem

Cytat: rudy-102 w Marzec 25, 2018, 15:52Do tej pory byłem rozczarowany z wznowień Pink Floyd, ale ja strasznie wybredny jestem.

No :)  Nie znam drugiej osoby, która narzekałaby na ostatnie wznowienia PF.  Może duet Ad Fontes/ LAR nie lubi PF ?
Po zmianach w pre nic sie nie poprawiło?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

rudy-102

Po zmianach w pre to chyba jeszcze floydów nie słuchałem. :)

Flip Back

Cytat: elem w Marzec 25, 2018, 16:03Nie znam drugiej osoby, która narzekałaby na ostatnie wznowienia PF. 

eee no, przecież to nie żadna tajemnica, że oryginalne wydania PF brzmią lepiej. Poligrafia również lepsza w oryginałach.

amati74

Cytat: elem w Marzec 25, 2018, 15:23
Cytat: kefas w Marzec 23, 2018, 18:43Dziś wchodzi na półki płyta Jerzego Miliana. Kupił już ktoś, słuchał?

Słuchał. Nie spodziewaj sie audiofilskiego brzmienia, to był zwykły produkcyjniak z lat 70-tych. Oryginał brzmi przeciętnie, jak wiekszośc polskich produkcji rozrywkowych z póxnych lat siedemdziesiątych, więc wznowienie też. Ale da sie słuchać, nie jest spaprane, przebasowione itp.

Dużo lepszą muzycznie i realizacyjnie propozycją jest wznowienie LP Novi sing Chopin. Moja ulubiona płyta Novi Singers.

https://www.youtube.com/watch?v=3Baz_Sf7YW4
Ja już na nią czekam to będzie też moja ulubiona płyta novi [emoji3] [emoji3]

Michał

Cytat: Flip Back w Marzec 25, 2018, 21:59
Cytat: elem w Marzec 25, 2018, 16:03Nie znam drugiej osoby, która narzekałaby na ostatnie wznowienia PF.

eee no, przecież to nie żadna tajemnica, że oryginalne wydania PF brzmią lepiej. Poligrafia również lepsza w oryginałach.
Generalizujesz. Wielu fanów,w tym i ja uważa przeciwnie. Większość wznowień gra świetnie a w konkretnych przypadkach,The Wall,Atom,czy Meddle,gra lepiej od bić z epoki.

amati74

Cytat: elem w Marzec 25, 2018, 15:23
Cytat: kefas w Marzec 23, 2018, 18:43Dziś wchodzi na półki płyta Jerzego Miliana. Kupił już ktoś, słuchał?

Słuchał. Nie spodziewaj sie audiofilskiego brzmienia, to był zwykły produkcyjniak z lat 70-tych. Oryginał brzmi przeciętnie, jak wiekszośc polskich produkcji rozrywkowych z póxnych lat siedemdziesiątych, więc wznowienie też. Ale da sie słuchać, nie jest spaprane, przebasowione itp.

Dużo lepszą muzycznie i realizacyjnie propozycją jest wznowienie LP Novi sing Chopin. Moja ulubiona płyta Novi Singers.

https://www.youtube.com/watch?v=3Baz_Sf7YW4
Słuchałem tej płyty  na  tidal teraz no  rewelacja słyszałem to kiedyś ale byłem za młody.

krzysiek

Cytat: Michał w Marzec 26, 2018, 06:47Większość wznowień gra świetnie a w konkretnych przypadkach,The Wall,Atom,czy Meddle,gra lepiej od bić z epoki.

Ja u siebie porównywałem wznowienie Meddle z anglikiem z epoki, z HTM na deadwaxie. Wznowienie sprzedałem.
Wznowienia mogą być jednak cenowo atrakcyjną alternatywą dla płyt z epoki w niewiadomym stanie.
Np. wznowienia Neila Younga z jego serii Neil Young Archives grają super. Nie miałem jednak okazji ich porównać z wydaniami z epoki, bo albo dość kosztowne, albo w syfnym stanie.
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

gratefullde

Należy pamiętać, że płyty z epoki też "grały" różnie. Były tłoczenia gorsze i lepsze. Do tego materiał potrafił być źle nagrany. Niejednokrotnie nowy mastering i powtórne tłoczenie są dla materiału muzycznego zbawieniem.
Mam AHM z epoki, które brzmi jak zza koca... Nie twierdzę jednak, że wszystkie tłoczenia z ery vinylu tak brzmiały, pewnie miałem pecha i trafiłem na którąś tam tysięczną wytłoczkę ze zużytej sztancy ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Flip Back

Cytat: Michał w Marzec 26, 2018, 06:47Generalizujesz. Wielu fanów,w tym i ja uważa przeciwnie. Większość wznowień gra świetnie a w konkretnych przypadkach,The Wall,Atom,czy Meddle,gra lepiej od bić z epoki.
Nie generalizuje, piszę na podstawie moich empirycznych doświadczeń. Nie wiem co masz na myśli pisząc "bicie z epoki". Ja mam na myśli oryginały (pierwsze wydania). I tak np. DSOTM  (mam 4 różne), każde goni współczesne reedycje. O płytach z lat 60-tych nawet nie warto wspominać. Lepszy dźwięk gwarantowany, a poligrafia to już przepaść.


rudy-102

Ja się z Tobą zgadzam Flip. Mi też pierwotne wydania grają lepiej. Z poligrafią jest ten problem, że w 95% przypadków nie istnieją już negatywy, czy tez diapozytywy okładek. W związku z tym skanowane są zwykłe okładki i obrabiane komputerowo - efekt na ogół jest mizerny. W przypadku "Delicate Sound of Thunder" zrobiono replikę awersu. Optycznie wyszło bardzo dobrze, ale widać że to nie oryginał. :)

Flip Back

Największe rozczarowanie odnośnie poligrafii to dla mnie była reedycja "Pipera". Miałem spore oczekiwania odnośnie tego tytułu ale niestety wyszło jak zawsze... Tył okładki to prawdopodobnie skan z jakiejś brudnej okładki plus te pseudo zawijki.
Także wszystko zależy jakie kto ma priorytety i co kogo interesuje. Chociaż zakup "jedynki" w oryginale (nawet niemieckiej) to dziś już niemały wydatek.

elem

Cytat: Flip Back w Marzec 26, 2018, 22:40te pseudo zawijki

Tak, to mogli sobie darować albo zrobić te zawijki. Poligrafia rzeczywiście odbiega od oryginału. Ale folia na WYWH im się udała :)  Też mam DSOTM z 1973 (UK i CAN) i wg mnie nie ma przepaści z re-edycją z 2016.  Generalnie wszystkie re PF mają delikatnie łagodniejszy, bardziej czysty dźwięk. Przestrzeń jest lepiej poukładana. W ostrych numerach może nieco brakuje gitarowego "zadziora".
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Michał

#940
Cytat: Flip Back w Marzec 26, 2018, 22:22
Cytat: Michał w Marzec 26, 2018, 06:47Generalizujesz. Wielu fanów,w tym i ja uważa przeciwnie. Większość wznowień gra świetnie a w konkretnych przypadkach,The Wall,Atom,czy Meddle,gra lepiej od bić z epoki.
Nie generalizuje, piszę na podstawie moich empirycznych doświadczeń. Nie wiem co masz na myśli pisząc "bicie z epoki". Ja mam na myśli oryginały (pierwsze wydania). I tak np. DSOTM  (mam 4 różne), każde goni współczesne reedycje. O płytach z lat 60-tych nawet nie warto wspominać. Lepszy dźwięk gwarantowany, a poligrafia to już przepaść.


Taaa jak zwykle goni,walcuje,miazga itd itp. Miałem wszystkie pierwsze pressingi PF i wszystkie obecne reissue i jakoś tej miazgi nie mogłem się dosłuchać. Oczywiscie są różnice,ale miazga?bez jaj. Division Bell jest nawet lepszy niż pressing z lat 90-tych

Flip Back

Cytat: Michał w Marzec 27, 2018, 06:55Miałem wszystkie pierwsze pressingi PF
Tiaaaa :-) :-) :-)

Cytat: Michał w Marzec 27, 2018, 06:55Division Bell jest nawet lepszy
Poważnie, taki podajesz przykład, to według ciebie jest płyta z "epoki", bez jaj. A na marginesie - zwróciłeś okazję na poligrafię???
Weź w rękę "jedynkę" popatrz, porównaj i  posłuchaj a wnioski same się pojawią.



elem

Uwierz, też kiedyś miałem wszystkie pierwsze wydania PF. Od WYWH :) Po prostu stary już jestem, kupowałem ich płyty zaraz po premierze. A wcześniejsze płyty, im starsze tym były wtedy (70's) tańsze.  Bo starsze i używane :)
Dopiero w nowej erze winyla jest szał na pierwsze wydania. A przecież nie jest regułą, że pierwsze wydanie jest najlepsze. Ludzie zresztą nie rozróżniają pojęcia "wydania" od "tłoczenia".  Może się tak zdarzyć, że najlepiej brzmi drugie tłoczenie trzeciego wydania :)
A poza tym uważam, że Kartagina..., eee, reedycje PF 2016/2017 są ok  ;D

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Michał

Cytat: Flip Back w Marzec 27, 2018, 22:51
Cytat: Michał w Marzec 27, 2018, 06:55Miałem wszystkie pierwsze pressingi PF
Tiaaaa :-) :-) :-)

Cytat: Michał w Marzec 27, 2018, 06:55Division Bell jest nawet lepszy
Poważnie, taki podajesz przykład, to według ciebie jest płyta z "epoki", bez jaj. A na marginesie - zwróciłeś okazję na poligrafię???
Weź w rękę "jedynkę" popatrz, porównaj i  posłuchaj a wnioski same się pojawią.



Chłopie nie mam zamiaru Cię przekonywać. Wiem co miałem. W 2010 roku byłem na tyle głupi,że za Division Bell UK pressing zapłaciłem 5 stówek. Dziś wolę w rękach trzymać co innego,no ale co tam kto lubi.

moon

na jesienie planowane sa winylowe wznowienia obu plyt i koncertowki Kobonga
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe


jajacek1410


Cytat: moon w Marzec 30, 2018, 13:24na jesienie planowane sa winylowe wznowienia obu plyt i koncertowki Kobonga
A kto to wydaje? Zdaje się, że tam jakaś niejasna jest historia z prawami do nagrań. Pewnie muzycy i tak nic z tego mieć nie będą :(
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

elem

Może w końcu się wyjaśniło. Wiele firm chciało wydać ten materiał ale zawsze był kłopot z tym komu zapłacić.
CD wydał Izabelin czyli PolyGram Polska, dzis Universal. Nie wznawiali CD zapewne z tych samych powodów.
Mam nadzieję, że muzycy kasę dostaną.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

moon

MIechowicz z Kobonga o tym pisal, ze zostalo dogadane z prawami, wiec zakladam, ze cos z tego beda mieli
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand