Phonopre MPW

Zaczęty przez MAC, Marzec 18, 2017, 16:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Teraz ma coś innego i jest naprawdę zadowolony:)

∆∆∆

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Zawsze znajdzie się jakaś grubsza ryba  ;)

gratefullde

A i owszem. U mnie podobna w zamyśle konstrukcja ale zaaplikowano Lundahle z trzema przełożenia mi.

∆∆∆

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

#28
Plusy i minusy sprzętów lampowych...  :D

Ostatnio kochana żona zaczęła się przyglądać rachunkom za prąd i stwierdziła, że coś nam prund podżera  ;D
Szybko zliczyłem pobór klocków. 750W  :o Słucham po kilka godzin dziennie. Zwaliłem na halogeny i że dzieci i sama światła nie gasi  ;D ;D ;D

Hubertrs

Cytat: masza w Marzec 18, 2017, 18:23Ostatnio kochana żona zaczęła się przyglądać rachunkom za prąd i stwierdziła, że coś nam prund podżera 
Szybko zliczyłem pobór klocków. 750W   Słucham po kilka godzin dziennie. Zwaliłem na halogeny i że dzieci i sama światła nie gasi    
;) najlepiej nie pokazywac tylko placic,
Btw mozna by sie wywiedziec ile talarow trzeba z sakiewki wyciagnac za taka zabawke?? I czy mozna wypozyczyc?

MAC

Tak jak wcześniej pisałem Waldek zrobił go sobie. Wiadomym jest, że robi ludziom końcówki i preampy więc pewnie i zamówienie phonopre będzie możliwe ale to już z nim trzeba załatwiać.
Ceny nie znam. Jeśli jutro do mnie wpadnie to spróbuję sie wywiedzieć.

MAC

Ok, wzmocnienie MC zrealizowane na krzemie.

Gra to nieziemsko. Nie dziwota, wszystko zrobione w oparciu o Duelundy oraz adekwatne do nich pozostałe elementy układu.
Zapytany o cenę powiedział, że nie ma pojęcia, nie liczył ale same graty kosztowały duuuuużo  :D

Mogę się  nim nacieszyć jeszcze tydzień.
Mam wyznaczony nowy cel  ;D


vasa

Cytat: masza w Marzec 19, 2017, 16:35Ok, wzmocnienie MC zrealizowane na krzemie.
:-X
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Nie ma co płakać. I tak jak ktoś spróbuje dobrego SUT to nie ma powrotu do sekcji MC w pre gdyż albowiem żadne nie będzie wystarczająco dobre :)
Pogadam z nim, żeby mi takiego wystrugał ale tylko dla MM.

MAC

No kufa... ostatni raz miałem ciary na plecach podczas słuchania gdy pierwszy raz wpiąłem u siebie Tannoye.
Znowu to mam i to na Floydach :o

pan-troglodytes

Cytat: masza w Marzec 19, 2017, 16:35Ok, wzmocnienie MC zrealizowane na krzemie.

I bardzo dobrze bo inaczej się nie da. Albo step up transformatorowy albo tranzystor.
Ciekaw jestem ceny...

dyletant

Cytat: masza w Marzec 19, 2017, 16:54No kufa... ostatni raz miałem ciary na plecach podczas słuchania gdy pierwszy raz wpiąłem u siebie Tannoye.
Znowu to mam i to na Floydach

Eh myślisz, że na miniNudzie przy Floydach też będą ciary?;-)
Tylko pozazdrościć emocji.

pan-troglodytes

Mi tam ciary przy Floydach nigdy nie chodziły. Ale taki Tinariwen... Albo Massive... czy Portishead, ooo tak.

MAC

Cytat: pan-troglodytes w Marzec 19, 2017, 17:16Mi tam ciary przy Floydach nigdy nie chodziły.

Sęk w tym, że mi też  :)
Nie oddam mu tego pre, niech sobie drugiego wystruga  ;D

gratefullde

No to ładnie :)
A badałeś już jakość sekcji mc tego pre phono?

∆∆∆

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Tak. W sumie nie ma się do czego przyczepić ale na SUT+MM jest lepiej. To jest dla mnie niebiańskie zestawienie  ::)

pan-troglodytes

Cytat: masza w Marzec 19, 2017, 17:41
Tak. W sumie nie ma się do czego przyczepić ale na SUT+MM jest lepiej. To jest dla mnie niebiańskie zestawienie  ::)

Mocne słowa. Wiesz, dobrze jest z tydzień - dwa - pięć poczekać, posłuchać itp. zanim przestaniesz odbierać telefony od konstruktora ;) Ja tam wolałbym poczytać twoje opinie za jakiś czas, jak opadnie "pierwszy kurz".

MAC

Tak też się stanie.
Przez tydzień mogę go i będę męczył jak chcę. W niedzielę oddam i podepnę AN. Wówczas wszystko się okaże. Oby tylko nie skończyło się niemocą słuchania na AN  ;D

dino

Cytat: masza w Marzec 19, 2017, 16:47Nie ma co płakać. I tak jak ktoś spróbuje dobrego SUT to nie ma powrotu do sekcji MC w pre gdyż albowiem żadne nie będzie wystarczająco dobre :)
A ja jeszcze nie trafiłem SUT, który by skasował MC w hybrydzie Jfet/lampa.
Ostatnio Verto prawie "wygrał". Jak opadł kurz to ....

MAC

Ugrałem jeszcze tydzień u mnie

MAC


Piterski

Zeznawaj bo już widziałem twoje ogłoszenie  :D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

MAC

No, że mój ci łun  8)

Piterski

A napiszesz coś więcej jak on Ci gra czy jeszcze musisz ochłonąć. :D
Że Twój to się domyśliłem od razu jak zobaczyłem AN w ogłoszeniu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

MAC

Najmocniejszą jego cecha jest trzymanie za mordeczkę każdego pasma. Takiej kontroli (zwłaszcza basu) z czarnej płyty jeszcze nigdzie nie słyszałem.
A przestrzeń jaka...
Najlepszy jaki do tej chwili miałem w domu. Nawet płyty, których rzadko słuchałem ze względu na kiepską realizację to słucham z ciekawością bo nie jest tak źle z nimi jak myślałem.