Let's do it together, czyli zróbmy to razem. Małpujemy preamp Kondo KSL-M7 Line.

Zaczęty przez McGyver, Maj 05, 2017, 23:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

Atomek

Cytat: AudioAddicted w Styczeń 27, 2020, 04:26Mikrogumę polecam użyć również pod kondami - w miejscu, gdzie przylegają do PCB. To podwoi szanse na brak mikrofonowania kondów. Jeśli wpadnę na pomysł jak poprowadzić kabel uwzględniając ergo- i eko-nomie - odezwę sie natychmiast!

Dzięki Tomasz :) , jak na to spojrzałem to tak na szybko wpadł mi pomysł żeby to poprzestawiać (poprzesuwać) tak aby skróciły się długości przewodów. Jak znajdę chwilę wolnego to odkręcę płytki i porobię próby.

Atomek


trambambula

Cytat: rudy-102 w Styczeń 26, 2020, 20:43

Ok, dzięki. Chyba nie będę eksperymentował i pójdę w coś sprawdzonego.
Cytat: trambambula w Styczeń 26, 2020, 11:24
Witam. Czy ktoś z użytkowników pre próbował kondensatorów na wyjściu Mumdorf Supreme Silver/Oli?
Mam Mundorf Supreme Silver/Gold/Oil, tylko że w innym urządzeniu. Bardzo dobre kondensatory. Grają w zasadzie perfekcyjnie. Te bez złota podobno są bardziej szczegółowe, ale kosztem basu.

justinet

Cytat: Atomek w Styczeń 26, 2020, 20:40Mam problem u siebie, jeżeli ktoś jest w stanie coś pomóc, para kabli mi mikrofonuje, jak zbliżam rękę to efekt się nasila, w głośnikach słychać brum. Nie jest zależny od natężenia dźwięku, tylko od odległości dłoni od kabla. Jak jesteście w stanie pomóc będę wdzięczny. Efekt jest na najdłuższych przewodach sygnałowych od płytki selektora do wejścia na płytce przedwzmacniacza (zaznaczyłem na zdjęciu nr 2)
Czy rozwiązałeś już problem? połącz ekran z jednej strony do - powinno ustąpić

Atomek

Jeszcze nie zaglądałem do przedwzmacniacza, niestety w tym tygodniu nie miałem czasu, nie rozglądałem się też za mikrogumą, może jutro będę miał chwilkę to podziałam lutownicą i zajmę się zamówieniami. :) Dzięki za zainteresowanie  :np:

rudy-102

Cytat: Atomek w Luty 01, 2020, 22:59nie rozglądałem się też za mikrogumą
Niektóre uszczelki do okien są z tego robione. Mają nawet ten plus, że są samoprzylepne.

Atomek

Dzięki rudy-102, dzięki justinet :) jak jutro ogarnę się po robocie poszukam w marketach tych uszczelek, jeżeli mikroguma to EPDM to na bank znajdę go w postaci uszczelek, teraz spora ich ilość jest z tego materiału. Istotna jest gęstość, rozumiem że potrzeba raczej tych miękkich.

GregWatson

Mam nowe pudło do niego, jak ktoś zainteresowany to proszę na PW. Zmieniłem koncepcję sprzętową i wyszło trochę inaczej. Kolor czarny obudowy.

Koszt jednej gotowej obudowy z nadrukami na facjacie i zadku oraz z wszystkimi otworami w obu panelach to 548zł. Jak dobrze pamiętam, jeśli było inaczej proszę o info.

Rzecz jasna że opuszczę. Za całość 450 zł razem z przesyłką. Obudowa raz rozłożona i spakowana w folie. Gwarantuję dobre zabezpieczenie przesyłki.

Po złożeniu tak to wygląda. Fotki zapożyczone z forum.



Trochę tego i trochę tamtego też.

Atomek

Część ekranów polutowałem, mikrofonowania nie ma, ale nadal jest brum (lekki). Zastanawiałem się nad zmianą położenia płytki zasilacza, przymocował bym go do jakiegoś kątownika, byłby w tej pozycji (fotka). Przesunął bym płytkę przedwzmacniacza w stronę zasilania (odrobinę) skróciłbym wtedy sygnał z pre do selektora i gniazd. Całe zasilanie oddzielone byłoby ekranem (kątownik załóżmy alu)

rudy-102

Cytat: Atomek w Luty 06, 2020, 22:29Całe zasilanie oddzielone byłoby ekranem (kątownik załóżmy alu)
Stalowy będzie lepszy.

justinet

Cytat: Atomek w Luty 06, 2020, 22:29Część ekranów polutowałem, mikrofonowania nie ma, ale nadal jest brum (lekki). Zastanawiałem się nad zmianą położenia płytki zasilacza, przymocował bym go do jakiegoś kątownika, byłby w tej pozycji (fotka). Przesunął bym płytkę przedwzmacniacza w stronę zasilania (odrobinę) skróciłbym wtedy sygnał z pre do selektora i gniazd. Całe zasilanie oddzielone byłoby ekranem (kątownik załóżmy alu)
zanim zaczniesz robić coś co moim zdaniem niewiele pomoże, napisz jak masz poprowadzoną masę, w którym punkcie połączyłeś z obudową, poprawne połączenie powinno zlikwidować brum; lepszą radą jaką mogę się z Tobą podzielić to zmień ten zasilacz i ewentualnie trafo, ja mam Kolegi Muzg, z czystym sumieniem polecam, polecam również trafo Ogonowskiego, do kupienia tamże, wymiana zasilacza spowodowała u mnie  zanik brumów, szumów itp,  jeśli zakupisz to trafo będziesz potrzebował zmienić napięcie żarzenia na 6,3 V, łatwe do zrobienia , powodzenia :)

rudy-102

Cytat: Atomek w Luty 06, 2020, 22:29, ale nadal jest brum (lekki)
Czy ten brum jest słyszalny przy podłączonym samym pre do integry, czy dopiero jak wszystko podłączysz?

Atomek

Cytat: justinet w Luty 07, 2020, 11:01zanim zaczniesz robić coś co moim zdaniem niewiele pomoże, napisz jak masz poprowadzoną masę, w którym punkcie połączyłeś z obudową, poprawne połączenie powinno zlikwidować brum; lepszą radą jaką mogę się z Tobą podzielić to zmień ten zasilacz i ewentualnie trafo, ja mam Kolegi Muzg, z czystym sumieniem polecam, polecam również trafo Ogonowskiego, do kupienia tamże, wymiana zasilacza spowodowała u mnie  zanik brumów, szumów itp,  jeśli zakupisz to trafo będziesz potrzebował zmienić napięcie żarzenia na 6,3 V, łatwe do zrobienia , powodzenia
Dzięki justinet za rady, Nie łączyłem masy z obudową. W zasadzie w żadnym punkcie nie mam połączonej. Jedynie przewody mam polutowane z oplotem (masa połączona z ekranem przewodów kierunkowo) Jeżeli jesteś w stanie doradzić jak ją poprowadzić będę wdzięczny  :np:.

Atomek

Cytat: rudy-102 w Luty 07, 2020, 11:07Czy ten brum jest słyszalny przy podłączonym samym pre do integry, czy dopiero jak wszystko podłączysz?

Chwilowo nie mogę sprawdzić, ale z tego co pamiętam to brum był słyszalny już przy włączonym pre i końcówce mocy. Została mi do zakupu mikroguma do owinięcia kondensatorów, nie mogłem znaleźć produktów u nas w markecie budowlanym który nadałby się do tego celu.

Atomek

Nie pisałem tego wcześniej ale nawet z brumem ten pre gra świetnie :) Nie myślałem o zmianie tego zasilacza na razie, ale dzięki za cynk. Chciałbym spróbować jeszcze z tym co mam, bo trochę to jednak kosztowało :)

wiki

Cytat: Atomek w Luty 07, 2020, 19:21
Nie pisałem tego wcześniej ale nawet z brumem ten pre gra świetnie :) Nie myślałem o zmianie tego zasilacza na razie, ale dzięki za cynk. Chciałbym spróbować jeszcze z tym co mam, bo trochę to jednak kosztowało :)
Justinet Ci dobrze doradza, zasilacze od Muzg są zdecydowanie lepsze, kupujesz jako całkowicie zmontowany, masz możliwość regulacji napięcia anodowego i napięcia żarzenia....
I co najważniejsze... przedwzmacniacz gra jeszcze lepiej....   :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka


justinet

Cytat: Atomek w Luty 10, 2020, 21:53
Macie kontakt do kolegi Muzg, czy ta strona i kontakt są aktualne?
https://muzgdiy.wordpress.com/tag/zasilacz-muzga/
Lepiej muzgaudio.com, masz tam ceny, schematy, kontakt, można zamówić klocki

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka



1n4007

Panowie, jakie lampy (12AY7) macie obecnie u siebie i jakie byście polecali?

tomekkk1

Cytat: 1n4007 w Kwiecień 20, 2020, 21:19
Panowie, jakie lampy (12AY7) macie obecnie u siebie i jakie byście polecali?

Im lepsze (droższe przeważnie niestety), tym lepsze granie. Już EH 6072A grały fajnie, tylko ja miałem pecha i jedna cholernie szumi.
Ja używam GE, do innych 12AY7 nie mam odniesienia - ale mam to pre na zmianę z lampami ECC88/PCC88 i w układzie z 12AY7 GE gra fajniej według mnie.

MAAX

A czy ktoś z Was posiłkował się jakimś generatorem i oscyloskopem przy "małpowaniu" ?
Pioneer A300, NAD 3020B, SANSUI A-80 B&S, monitorki T+A

Rangefinder

Pani i Panowie,

jak wasze opinie na temat klonów po tak długim czasie? Nadal używacie tego przedwzmacniacza, czy może znalazł się jakiś lepszy zawodnik?

Po roku wracam do pomysłu budowy. Przez ten czas kupiłem parę części i powoli rozgrzewam lutownicę...

masza19

Służę swoim. Tanio odstąpię.
Od ponad pół roku leży w garażu  >:D Ale dobrze zapakowany!

wiki

Cytat: masza w Październik 03, 2020, 21:34
Służę swoim. Tanio odstąpię.
Od ponad pół roku leży w garażu  >:D Ale dobrze zapakowany!
A co, szumiał Ci i brumiał?   ;)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka