Micro Seiki LC80W

Zaczęty przez GregWatson, Czerwiec 07, 2020, 18:28

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Ostatnio zainteresowałem się taką oto wkładką - najlepszym rozwiązaniem technicznym jaki firma Micro Seiki w całej swojej historii wypuściła. Tak się jakoś ułożyło że napatoczyłem się wśród znajomych "Micro sekciarzy" na taki właśnie unikatowy model. Unikatowy bo jak poszperałem to w zasadzie nie można ich spotkać w luźnym obiegu a jedynie wśród kolekcjonerów a i tak jest ich bardzo mało a już spotkać je w idealnym stanie to jest to niemożliwością.


Taki krótki opis:

"Micro Seiki LC80W wykorzystała srebrny drut do uzwojenia cewki; Micro bardzo się starało importować bardzo cienki drut z zagranicy. Każda wkładka jest ręcznie składana i w stu procentach testowana pod kątem separacji, równowagi kanałów, odpowiednich częstotliwości i możliwości śledzenia. Każda wkładka przed wydaniem musi spełniać lub przekraczać rygorystyczny zestaw kryteriów wydajności.
Tylko dzięki tak niezwykle surowej kontroli jakości możemy być pewni, że LC80W jest najlepszym wkładem, jakiego kiedykolwiek doświadczysz".


Specyfikacja:

Type: moving coil

Frequency response: 10 to 45,000Hz

Output: 0.09mV

Channel balance: within 1dB

Channel separation: more than 30dB

Load impedance range: 3 to 100ohms

DC resistance: 2.2 ohms

Tracking force: 1.7g

Stylus tip: Elli-Line diamond

Weight: 7.5g


Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Wkładka ta (Micro Seiki LC80W) wyszła w dwóch odmianach/wersjach:
- LC-80W (sama wkładka)
- SLC-80WX (wkładka wraz z headshellem)

Mnie się trafiła ta druga wersja czyli wkładka, headshell, papiery, pudełeczko i wszystko co tam jeszcze fabryka dała. Taka wersja VIP.

Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

Ciekawe kartridże. Odpalałeś?

Rok 1953? Wow!  :o

GregWatson

#3
Nie, to lata 70te. Dopiero obgaduje sprawę. Ale jak to ma opinie najlepszej wkładki w historii Micro to warto zapolować. A dokładniej mówiąc produkowano ją w latach 1977 - 1984.
W 1981 r kosztowała sama wkładka 400 $.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

To niejaki Kobayashi złą datę tam wpisał.

Jak najbardziej trza się tym zająć. Kto jak kto, ale Ty Greg powinieneś mieć jakiś Patronite na testowanie sprzętu MICRO ;)

GregWatson

Nabyłem jeszcze jedną. Ale o tym jak przyjdzie.  :D
Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

Zupę będziesz z tych wszystkich swoich klocków gotował? ;)

vasa

Output: 0.09mV
To jest wyzwanie [emoji57]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GregWatson

Przetestuję, co lepsze zostawię a reszta w świat pójdzie.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

Otóż to. Sygnał bliski zeru!

GregWatson

Cytat: vasa w Czerwiec 07, 2020, 20:20Output: 0.09mV
To jest wyzwanie

Czytałem, że wkładka ta była przeznaczona do tych wyższych ramion Micro MA-808x i MAX-282. Co prawda tych nie mam ale na niższych też coś zabrzmi. Mam czym eksperymentować.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

Dobrze, że masz sporo pre phono i trafa. Na pewno podpasuje.

Piterski

Ale tą górkę od 10000 Hz to ma nie małą.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GregWatson

Zakupiona. 😀

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

No wkładeczka już wysłana i jest gdzieś na granicy polsko- angielskiej 😀
Myślę że jutro już powinna być i zrobimy pierwsze przymiarki na wędkę.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

No i w końcu jest. 😮😀😮😀😮

Dziś pierwsze próby. Zobaczymy (usłyszymy) co to potrafi.

Trochę tego i trochę tamtego też.

miniabyr

No ciekawie się zapowiada . Czekam na relacja ! 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Piszę, że to jest wkładka stereo, a ja tam widzą tylko dwa przewody, o co chodzi?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

marekw 76

Piotr Ty jesteś niesamowity.
Czekam na relacje a Ty już zauważyłeś coś extra 👍
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

wiki

Przewody grubawe, więc może wreszcie odpowiednio ze sztuką i są w ekranach....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GregWatson

I ja też byłem zdziwiony jak je zobaczyłem pierwszy raz. Ale okazuje się że to naprawdę gra i nie są to jedyne takie wkładki jeśli chodzi o ich budowę.
Zauważyłem jeszcze coś ciekawego a mianowicie Japońce potrzebowali do niej bardzo cienkiego drucika, który na ichnich wyspach był nie do zdobycia więc ściągali go z Europy.
I tu many ciekawostkę - wkładka ma wykresy testowe wykonane w Danii. Widać to na fotkach. Książeczka która wchodzi w zestaw też drukowana jest (była) w Danii a konkretnie w Kopenhadze.
Mówi Wam to coś?
Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

Ładna franca! Greg, jak gra? Dasz kiedy posłuchać? ;)

GregWatson

Pewnie. Muszę tylko zobaczyć która opcja w ustawieniach pre będzie najlepsza. A mam pełne ręce roboty bo i LAR z Verto czeka i MaCaBRiaa.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

#24
Pierwsze takty i ustawienia. To dopiero początek drogi.

I jeszcze jedna ciekawa rzecz - zestaw nie posiada swoich kabelków. Pierwsze wyprowadzenie to dopiero - piny na headshellu. To jest jeden ciąg. Wkładka jest widocznie zgrana i przetestowana z headshellem i nie ma możkiwości założenia wkładki na inny headshell. Połączenia są w niej na stałe i pierwsze wyjście z niej to piny na headshelu.
Chcąc teraz założyć całość na RX-2000 to muszę albo wrócić do ramienia typu S lub kupuć którąś z 12'  no MA-505 L, LX itp.
Oj będzie zabawa. 😀

Trochę tego i trochę tamtego też.