A to kable grały i nie tylko czyli wątek w pierwszej osobie.

Zaczęty przez dino, Listopad 19, 2018, 23:46

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kangie

Tom się nawymądrzał z tymi luzami, a niech to!   :o

dino

Też miałem ochotę wczoraj wyjąć tatowy sierp i jechać do Katowic a tu ..proszę jacy sprytni.

ahaja

Taa ... jak Jelco. A potem by poprawić to, to trza dokupić coś co jest poprawnie spasowane ... ;-). Są takie dostępne.

dino

Dzisiaj odpisał człowiek z Kuzmy i tłumaczył taka konstrukcję tak samo.
"Jajo" pomaga w zablokowaniu trzpienia ramienia dużo lepiej niż dokładnie spasowany otwór do wałka.
Trzeba będzie uważać przy regulacji VTA bo może zjechać na dół i łupnąć o płytę.

dino

Wywołany do tablicy "że prezentą" krążek wykonany przez Atica.
Się nie chciało na CNC to użyli lasera. Skutek "spływania" materiału widzimy na obrazku.
Jak żyć panie....

vasa

A pasuje tak mniej więcej?
Czy trzeba przetoczyć?

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Pasuje mniej/więcej - już robią na CNC a nie laserze nowy (dokładniejszy).
Dzięki "błędowi" skorygowałem położenie otworu na podstawę ramienia i powinno być dobrze.
Wczoraj byłem w WAW-ie i dopiero dzisiaj wysłali do akceptacji nowy rysunek.

vasa

To od kiedy ten napęd leży u Ciebie?
[emoji846]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Długo.
Ale jako"mój" tak gdzieś od połowy listopada 2019.
I tak nic nie mogłem pospieszyć bo wszystko zależało od ramienia.

dino

W tak zwanym BTW poskładałem miernik lamp elektronowych z projektu AVT5229.
Zabrałem się za uruchamianie i ....poszedł dym. A konkretnie z OP-AMPA LM358. Poprawiłem napięcie zasilające bo wydawało się za duże. Wymieniłem i bum. Znowu się sfajczył.
Siedziałem 3 godziny, czytałem, dzwoniłem, dumałem i ...
Ten świat jest po... a ja durnowaty.
TI robi LM358 w wersji LV czyli na napięcia do 5,5V  >:D >:D >:D >:D Nazywa się to LM358LV  :pij:
Nie ma o tym słowa w głównej nocie aplikacyjnej. Przy zamawianiu jest pierdylion wersji do wyboru
więc pilnuje głównie wersji obudowy bo do łba by mi nie przyszło, że zrobią taką durnotę.
To tak jak by OPA2132 różniły się jakąś literka na końcu i działały tylko do 5 V. A potem pyf.
Masakra. Zamawiam "właściwe". C.D.N

dino

"Gwiazda się rodzi publiczność szaleje"  8) ;D

Alexander

Postęp jest! Teraz tylko wkładka i publiczność zemdleje definitywnie  :)
Jaki przetwornik tam powiesisz?

ahaja

Ino tam braknie jakiegoś gwoździka z uzwojenikami na końcu tego patyka ... ;-)

rudy-102

Cytat: dino w Luty 09, 2020, 23:53TI robi LM358 w wersji LV czyli na napięcia do 5,5V  >:D >:D >:D >:D Nazywa się to LM358LV  :pij:
Nie ma o tym słowa w głównej nocie aplikacyjnej. Przy zamawianiu jest pierdylion wersji do wyboru
więc pilnuje głównie wersji obudowy bo do łba by mi nie przyszło, że zrobią taką durnotę.
To tak jak by OPA2132 różniły się jakąś literka na końcu i działały tylko do 5 V. A potem pyf.
Pewnie jest to 0,5 centa na sztuce tańsze w produkcji więc się opłaca ;)

dino

Dzisiaj powiesiłem (coby się nauczyć bo lata wszystko jak żyd po pustym sklepie) MC25 Ortofona.
Gra ..znakomicie. A zawsze uważałem ja za raczej "tępawą" .
Po południu czas na ZYX-a R100.
Zestaw do ripowania prawie przygotowany. Jeszce tylko myjka i parę kabelków.  :alc:

dino

Cytat: rudy-102 w Luty 13, 2020, 12:03Pewnie jest to 0,5 centa na sztuce tańsze w produkcji więc się opłaca
Raczej nie - zrobili do urządzeń zasilanych z USB i OK. Tylko czemu nazwę zostawili taka samą.

vasa

Zrób zdjęcie z profilu wkładce na płycie.

Co to jest pomiędzy pre a Korgiem? [emoji23]
[emoji377][emoji1634]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

Cytat: dino w Luty 13, 2020, 15:38Zestaw do ripowania prawie przygotowany.
jak już coś "rypniesz" - podeślij do posłuchania krótki fragment, bardzom ciekaw jak zestaw gra.

dino

Zyx założony - trzeba będzie moim zdaniem powalczyć jescze z azymutem bo jest trochę "ciemniejszy" od Ortofona.
Na razie podpuszczony przez Vasę (wpadł na chwilę w maseczce żeby się nieprawomyślnością nie zarazić  ;) ;D) rypie płytę testową
a zaraz poleci Caverna Magica ale ... bez oleju tłumiącego.
Tak miszcz kazali.
Potem naleje oleju i operacje powtórzę.
Jak przekopiuje to może jutru Ci wrzucę Caverne w obydwu wersjach.

dino

VTA - mikroskop ledwo daje radę.

Alexander

Cytat: dino w Luty 13, 2020, 20:25Tak miszcz kazali.
Skoro kazali i to w maseczce...  ::)  :)
Ale jak każe lać wodę gazowaną, żeby był perlisty dźwięk, to go pogoń....  :)

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Olej (nie woda  :D) dolany ale mało go było. Mam wrażenie, ze trochę utemperował dźwięk.
Jaki kupić, żęby dolać ? Może być trochę rzadszy.
Irytuje mnie "eksploatacyjnie" ten unipivot ale za to swoboda ruchu  :alc:

vasa

Cytat: dino w Luty 13, 2020, 21:26Olej (nie woda  ) dolany ale mało go było.
Daj jakieś 24/96 do posłuchania.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander