A to kable grały i nie tylko czyli wątek w pierwszej osobie.

Zaczęty przez dino, Listopad 19, 2018, 23:46

Poprzedni wątek - Następny wątek

dino

Przed chwila musiałem pasek wymienić. Miałem jakiś  w zestawie "upgrade" ale nie wiem czy nówka czy używany bo pudełko było taśmą zaklejone.

vasa

Cytat: dino w Luty 13, 2020, 21:56Przed chwila musiałem pasek wymienić.
Ale że guma pękła :o ?
Przecież to będzie teraz kompletnie inaczej grało. Musi się wygrzać. Ułożyć.
[emoji3][emoji23][emoji1787]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Moriarty

YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

dino

Cytat: vasa w Luty 13, 2020, 21:59Przecież to będzie teraz kompletnie inaczej grało. Musi się wygrzać. Ułożyć.
Och...łeś Killer ?
Wrzucam na dysk gogela pliki - maskara jakaś 500MB 27minut !!!
Razem (bo sa 2 prawie godzina)
Zaraz wam wyślę na pw konto i loginy.

Alexander

Nie jestem pewien, czy szybciej ściągnę przy moim dostępie do netu, czy podjadę z hdd   :-\ :)

dino

Na razie ściągaj. Jak już będzie po co przyjeżdżać to zapraszam z dyskiem a towarzysko w każdej chwili zapraszam.
Dziwne ... na słuchawkach monitorowych z Korga basu było w cholerę.
Na nagraniu jest dużo mniej. Przynajmniej na monitorach bliskiego pola. Korg ma jakieś cięcie na basie ?
Pliki załadowane. 24/96.

Alexander

Cytat: dino w Luty 13, 2020, 23:10Korg ma jakieś cięcie na basie ?
Nie ma. Ale nauszniki zapewniają pewnie więcej basu niż nfm. Bezolejowa wersja juz jest na dysku, teraz z olejkiem zasysam  :-)
Jutro posłucham i w nausznikach i na głośnikach  :)

Pboczek

A kiedy ripy do DSD i jakieś porównania, winyl, PCM, DSD?

Są takie plany?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Cytat: Moriarty w Luty 13, 2020, 21:59Wrzucam na dysk gogela pliki
Chwilę posłuchałem na kolumnach ale muszę jeszcze posłuchać na słuchawkach dla sprawdzenia czy to co mi się wydaje tylko mi się wydaje czy wrażenie się powtórzy.
Generalnie obydwa nagrania brzmią nieco miękko. Ale to albo kwestia pre albo moich kolumn. Może by Borbelego włączyć w tor?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Cytat: Pboczek w Luty 14, 2020, 08:50A kiedy ripy do DSD i jakieś porównania, winyl, PCM, DSD?

Są takie plany?
Ripy są w DSD 2.8Mhz ale wysyłanie tego netem to masakra.
Poza tym Vasa na razie jest ograniczony do 24/96 i stąd wstępne porównania robimy w 24/96.
Oryginalnie planuje ripować do DSD (archiwum) i 24/192 do słuchania.
Co do porównań to ja wysiadam przy 24/192 i juz praktycznie nie słyszę różnicy. No może odrobinę ale to już zależy od odtwarzacza DSD.

dino

Cytat: vasa w Luty 14, 2020, 12:22Chwilę posłuchałem na kolumnach ale muszę jeszcze posłuchać na słuchawkach dla sprawdzenia czy to co mi się wydaje tylko mi się wydaje czy wrażenie się powtórzy.
Generalnie obydwa nagrania brzmią nieco miękko. Ale to albo kwestia pre albo moich kolumn. Może by Borbelego włączyć w tor?
Bas słychać ?

vasa

Cytat: dino w Luty 14, 2020, 21:16Bas słychać ?
Bas słychać zarówno na kolumnach jak i na słuchawkach. Nie jest go zbyt wiele ale chyba też być nie powinno.
Obydwa nagrania odbieram jako bardzo zbliżone. Wydaje mi się że nagranie bez oleju powinno pokazać na wykresach odrobinę więcej wyższej średnicy i góry.
Zmień Perreaux na Borbely bo w obydwóch nagraniach zamiast żwiru mamy otoczaki ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Aj tam - jest już i żwirek. Na razie (za jakieś 14min) na dysku wyląduję Gołebiewska. Słuchać i podziwiać.
Jeszce trochę regulacji mnie czeka.
Z Borbelym poczekam aż dobrze wszystko ustawie bo obecny ma trafo w środku i trochę brumi.
Na głośnikach nie słychać ale na na nagraniu/słuchawkach mnie to irytuje.

dino

Alex - CM boskie. 
Muszę popracować nad moim  :-[

Alexander

Dino skasuj tego posta nim ktoś przeczyta!!!!!!!!  ;D

vasa

Cytat: Alexander w Luty 14, 2020, 23:04
Dino skasuj tego posta nim ktoś przeczyta!!!!!!!!  ;D
Przepadło [emoji1]


[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

No wziął i przeczytał...przepadło  ;D

ps. bateria się kończy 22%

dino

Cytat: Alexander w Luty 14, 2020, 23:04Dino skasuj tego posta nim ktoś przeczyta!!!!!!!! 
Boskie i tyle. :) A ja i tak mam coś w zanadrzu  ;)

vasa

Rebecca jak zwykle zachwycająca.
Jednak dobrze zarejestrowana płyta daje więcej niż wszelkie upgrade'y sprzętu i adaptacje.
Ale dalej mam niedosyt. Można lepiej.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

#694
Cytat: vasa w Luty 14, 2020, 23:28Można lepiej.
Prowokator!

Cytat: vasa w Luty 14, 2020, 23:28Rebecca jak zwykle zachwycająca.
Trudno się nie zgodzić  ::)

vasa

Cytat: Alexander w Luty 14, 2020, 23:23ps. bateria się kończy 22%
I maile nieodebrane :o
Cytat: Alexander w Luty 14, 2020, 23:31Prowokator!
Jaaa....?????
A kto Bogusiowi CM-kę wrzucił?
Tera się będzie chłop męczył jak to z gramiaka wycisnąć.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Obiecuje, ze wspólnym wysiłkiem rządu i społeczeństwa będę wyciskał więcej.
Po wstępnej wielkiej pomyłce i wczorajszej poprawce, dzisiaj VTA i azymut.
Czekam też na olej bo go niestety mało dali.
A co do CM-ki to warto dążyć do takiego "poukładania". Jak dojdzie "oddech" z płyty to będzie raj  8)

vasa



Cytat: dino w Luty 15, 2020, 12:01
Po wstępnej wielkiej pomyłce i wczorajszej poprawce, dzisiaj VTA i azymut.
Czekam też na olej bo go niestety mało dali.
A co było nie tak?


[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Cytat: vasa w Luty 15, 2020, 13:18


Cytat: dino w Luty 15, 2020, 12:01
Po wstępnej wielkiej pomyłce i wczorajszej poprawce, dzisiaj VTA i azymut.
Czekam też na olej bo go niestety mało dali.
A co było nie tak?


[emoji377][emoji1634]


Nawet nie pytaj.