Jaki gramofon ?

Zaczęty przez Magreeltoreel, Luty 28, 2016, 17:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

malg

Cytat: kawosz w Styczeń 12, 2017, 14:52
Cytat: miniabyr w Styczeń 10, 2017, 19:01watro zaopatrzyć się w taką platformę  z pełną regulacją wypoziomowania . Bardzo przydatne.
Skoro już przyszły to wkręciłem . Nie mam jednak malutkiej poziomicy . Na razie to tylko bajer wizualny
Mam dwie poziomice - mechaniczną do poziomowanie płoszczyzny (uśrednionego) i elektroniczną do punktowego
Jak się umówimy z tymi pre to wezmę





frywolny trucht

Cytat: rudy-102 w Styczeń 12, 2017, 22:28Pro Ject RPM 5

Carbon?
Miałem okazję pobawić się lekko 5,1. Yul go miał i rozumiem dlaczego tak nadstawiał pierś za niego :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Tak. Carbon. Mój znajomy, który do tej pory zaklinał się, że nie słyszy różnicy między mp3, a cd usłyszał u mnie różnicę między cd, a gramofonem i stwierdził, że teraz rozumie moją szajbę. Stwierdził, że chce gramofon i mam mu powiedzieć jaki. Chciał wydać około 500+ (w euro) i gramofon miał mieć w sobie jakieś przynajmniej wizualne podobieństwo do Ad Fontes. Doradziłem mu tego (https://www.amazon.de/Pro-Ject-Plattenspieler-Tonabnehmer-pianolack-anthrazit/dp/B002D7VPM0/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1484335060&sr=8-1&keywords=rpm+5.1) i mam nadzieję, że w poniedziałek nadal będzie moim kolegą :).

tomasz_pianista

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 12, 2017, 23:15Carbon?
Miałem okazję pobawić się lekko 5,1. Yul go miał i rozumiem dlaczego tak nadstawiał pierś za niego

Yul się jeszcze gdzieś udziela?
Grupa ratowania poziomu.

gratefullde

Cytat: tomasz_pianista w Styczeń 13, 2017, 20:49Yul się jeszcze gdzieś udziela?

To jest świetny facet, też jestem ciekawy czy gdzieś pisze.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Jamówię

Cytat: gratefullde w Styczeń 13, 2017, 20:50
Cytat: tomasz_pianista w Styczeń 13, 2017, 20:49Yul się jeszcze gdzieś udziela?

To jest świetny facet, też jestem ciekawy czy gdzieś pisze.



Też tak uważam,mimo że "upierał" się prz PJ to inteligencją kasował większosć interlokutorów

rudy-102

Na AS zamilkł trzy lata temu.

gratefullde

Cytat: rudy-102 w Styczeń 13, 2017, 21:25Na AS zamilkł trzy lata temu.

Ponoć były próby przywrócenia ale bezskutecznie. Fajnie jeśli dało by się go namówić na pisanie u nas. Yul to gość pokroju mamela, ortodox ale miał dużą wiedzę.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

malg

Cytat: gratefullde w Styczeń 13, 2017, 21:33
ale miał dużą wiedzę.
Czemu piszesz miał, chyba ma - nie skreślamy go przecież, mimo że go nie ma  ;D
Nie znam osobiście, ale czytałem swego czasu jego posty na AS (byłem tylko czytelnikiem), potwierdzam.

MAC

Yulek jebnął drzwiami jak za pisanie prawdy został straszony sądami. Przeszła mu ochota pisywania na jakichkolwiek forach. I trudno mu się dziwić.

kawosz

Cytat: masza w Styczeń 14, 2017, 11:45Yulek jebnął drzwiami jak za pisanie prawdy został straszony sądami
Przez producentów - lobbistów  :o ?

MAC

Struss dokładnie :-\

miniabyr

Ja też pamiętam jak walczył z Zontkiem  .To on ukuł termin nadgramofon.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

tomasz_pianista

Hola, hola, nadgramofon to Technics SL 1210:)
Grupa ratowania poziomu.

kawosz

Cytat: tomasz_pianista w Styczeń 14, 2017, 12:08Hola, hola, nadgramofon to Technics SL 1210:)
O tak o tak :D Zontek to nadkonstruktor :D

MAC

Od jakiegoś czasu słowa nie dam powiedzieć na kawałek Technicsa w torze analogowym  ;D
Przynajmniej kawałek ale być musi  :)

kawosz

Można się małym kosztem wykpić :D

christo

Cytat: gratefullde w Styczeń 13, 2017, 20:50To jest świetny facet, też jestem ciekawy czy gdzieś pisze.
Julka poznałem osobiście. Miałem od niego Goldringa 2200 i Grado do testów. To fajny gość. Może zbiorę się i wyślę do niego jakiegoś maila... Muszę poszukać adresu.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Jamówię

Cytat: christo w Styczeń 14, 2017, 12:27
Cytat: gratefullde w Styczeń 13, 2017, 20:50To jest świetny facet, też jestem ciekawy czy gdzieś pisze.
Julka poznałem osobiście. Miałem od niego Goldringa 2200 i Grado do testów. To fajny gość. Może zbiorę się i wyślę do niego jakiegoś maila... Muszę poszukać adresu.


No pewnie,to kompetentny Gość!

tomasz_pianista

Cytat: masza w Styczeń 14, 2017, 12:15Od jakiegoś czasu słowa nie dam powiedzieć na kawałek Technicsa w torze analogowym 
Przynajmniej kawałek ale być musi 

Ja mam taki kawałek Technicsa w torze, a raczej na jego końcu:)
Grupa ratowania poziomu.

krzysiek

...ale żeby tak od razu kolumnę piłować...
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

christo

Cytat: tomasz_pianista w Styczeń 14, 2017, 12:33Ja mam taki kawałek Technicsa w torze, a raczej na jego końcu:)
Ale który? Ten wycięty czy to co na zdjęciu?
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

kawosz

Poza kaseciakiem który w sumie robi za atrapę jest to :)

Wireless

Cytat: masza w Styczeń 14, 2017, 12:15
Od jakiegoś czasu słowa nie dam powiedzieć na kawałek Technicsa w torze analogowym  ;D
Przynajmniej kawałek ale być musi  :)

A ja mam jeszcze 1210 :) A jak zobaczyłem, ile teraz Matsushita sobie liczy za najnowszą inkarnację ... :) Hehe, 1800pln w swoim czasie za niego zapłaciłem :)
Pozdrawiam, Wireless

malg

ja mam kaseciaka RS-B205 (prosta rzecz), ale nie używam - stoi