Przetwornik cyfrowo-analogowy DAC

Zaczęty przez GregWatson, Sierpień 26, 2014, 14:32

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Ale to ma też normalne wyjście.

rudy-102


frywolny trucht

Nie ma ani słowa, że może służyć jako pre, jest natomiast tekst, że możesz sobie zgrać winyle. I tyle wyczytał ja z broszurki.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

http://hd-opinie.pl/28156,audio,pierwsze-wrazenia-korg-ds-dac-10r.html

"Uwaga, winylomaniacy... to jedyny taki przedwzmacniacz gramofonowy z korekcją parametrów w oprogramowaniu komputerowym, wprzęgnięty w komputerowy system z możliwością modyfikacji brzmienia na drodze programowej w locie, z wspomnianym masteringiem oraz mod. samego odtwarzania czarnego krążka"

Jak rozumiem on to robi z poziomu kompa.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

grzecho

#279
Tak jest do niego dedykowane oprogramowanie AudioGate 4. Podłączamy Korga do komputera przez USB i odpalamy program. Możemy grać jak z normalnego pre lub zgrać płytę/kasetę/CD do DSD. Do wyboru do koloru.
Równie dobrze możemy podłączyć go do Daphile'a i zagra materiał taki jaki dostanie bez udziału oprogramowania.
A tu recenzja.
http://hd-opinie.pl/28631,audio,recenzja-korga-ds-dac-10r-czesc-1.html

tomekmad

Podłączałeś go pod Daphile? Ja mam Korga DAC 100 (sekcja D/A jest chyba identyczna jak w 10R) i ani Daphile ani Linuxy oparte na najnowszych kernelach nie rozpoznają go. Moim zdaniem jest to dobry DAC a 10R ma jeszcze ten + że może zgrywać materiał. U mnie przetwornik zgrał się dobrze ze słuchawkami Beyerdynamic DT-150, gra też czasem w dużym systemie. Nie chce wywoływać "wojny formatów", ale jak dla mnie (subiektywna opinia), na tym przetworniku lepiej brzmi materiał CD upsamplowany w locie do DSD. Swoją drogą udało mi się dzięki wtyczce DSD do foobara oraz ASIO bridge uzyskać to, że materiał HiFi odtwarzany z Tidala jest właśnie w locie przetwarzany na DSD.
Ciekaw jestem jak by wypadł Korg 10R jako rejestrator materiału DSD w porównaniu z Tascam DA-3000. Oba oparte są na tym samym układzie A/D.

vasa

Cytat: tomekmad w Lipiec 05, 2016, 19:48Nie chce wywoływać "wojny formatów"
Tutaj jedyna zanotowana wojna formatów to śpulak vs reszta świata. Zostało zadekretowane i opieczętowane że dziadek rulez i koniec. Reszta wynika ze słuchania :)
Od czasu mojego spotkania z Korgiem MR1000 jestem gorącym fanem tego daca. Po prostu nie byłem w stanie odróżnić czy leci płyta czy kopia. Chciałem kupić 10R i zacząć zrzut płytoteki na dysk ale powstrzymało mnie zasilanie z USB. Jest jednak cholernie trudno zrobić dobry sygnał wyjściowy 1,5V z zasilania 5V. Pewnie dlatego Tascam zagra lepiej niż Twój i 10R a ja w końcu pewnie kupie Korga MR2000.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomekmad

Ze zdobyciem Korga MR2000 będzie coraz gorzej. Od dłuższego czasu chyba nie jest już dystrybuowany. Być może na "deskach kreślarskich" projektantów Korga powstaje coś nowszego w segmencie PRO.

vasa

Cytat: tomekmad w Lipiec 06, 2016, 23:24Ze zdobyciem Korga MR2000 będzie coraz gorzej. Od dłuższego czasu chyba nie jest już dystrybuowany. Być może na "deskach kreślarskich" projektantów Korga powstaje coś nowszego w segmencie PRO.
Szczerze mówiąc to mam niewielkie ciśnienie na daca i rejestrator. W sumie to pozbyłem się CD a zostało trochę płyt których bym chciał czasem posłuchać i niektóre LP nie powinny być grane zbyt często. A są :)
W końcu Korg jakiś rejestrator zaproponuje albo kupię z drugiej ręki.
Ale MR1000 to była naprawdę rewelacyjna maszyna. Dac i rejestrator skończony. Nie potrafię wynaleźć lepszego testu niż ten z odróżnieniem co leci - płyta czy kopia. :D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Ten korg 1000 był ostatnio na sprzedaż za jakieś 500 zł.
Rozumiem, że jest wart więcej z pozycji melomana?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: gratefullde w Lipiec 06, 2016, 23:47Ten korg 1000 był ostatnio na sprzedaż za jakieś 500 zł.
Gdzie ?!

Cytat: gratefullde w Lipiec 06, 2016, 23:47
Rozumiem, że jest wart więcej z pozycji melomana?

Andrzej. Nagrałem na nim płytę LP. Sygnał był z mojego pre. Potem podłączyłem Korga do drugiego wejścia we wzmacniaczu, wyrównałem poziom sygnału i zacząłem słuchać. Kolega kręcił gałą wyboru źródeł a reszta (było nas czterech) próbowała zgadnąć kiedy leciało z płyty a kiedy z Korga. Nikt z nas nie wyłapał żadnej różnicy.
To jest znaaaacznie więcej warte niż pińcet :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

A z Korga bardziej nie pykało?  ;D

vasa

Cytat: masza w Lipiec 07, 2016, 00:03A z Korga bardziej nie pykało? 
Nie, z Korga pykało tak samo.
Jeszcze jakiś tfurczy wkład  >:(


;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.


vasa

Cytat: masza w Lipiec 07, 2016, 00:17
Cytat: vasa w Lipiec 07, 2016, 00:07Jeszcze jakiś tfurczy wkład 


No może jednak ???
Nie rezygnuj tak łatwo.
Ledwie zaczęliśmy a ty już musisz kończyć?
No co ty, a może jeszcze po kolejeczce :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

No bo jakbyś w końcu dał się namówić na śpulaka to byś miał więcej analogu w analogu przegrywając płytę na taśmę nic ucyfrowywiwywać analoga  :)

vasa

Cytat: masza w Lipiec 07, 2016, 00:24jakbyś w końcu dał się namówić na śpulaka
Nie dam się namówić.
Zbieram na kajak  8)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

A to co innego. Piękny stan wyższej konieczności  :)

gratefullde

Cytat: vasa w Lipiec 07, 2016, 00:01
Cytat: gratefullde w Lipiec 06, 2016, 23:47Ten korg 1000 był ostatnio na sprzedaż za jakieś 500 zł.
Gdzie ?!

Cytat: gratefullde w Lipiec 06, 2016, 23:47
Rozumiem, że jest wart więcej z pozycji melomana?

Andrzej. Nagrałem na nim płytę LP. Sygnał był z mojego pre. Potem podłączyłem Korga do drugiego wejścia we wzmacniaczu, wyrównałem poziom sygnału i zacząłem słuchać. Kolega kręcił gałą wyboru źródeł a reszta (było nas czterech) próbowała zgadnąć kiedy leciało z płyty a kiedy z Korga. Nikt z nas nie wyłapał żadnej różnicy.
To jest znaaaacznie więcej warte niż pińcet :)
A można tego Korga zlampizować?  ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

robiz

Szanowni koledzy audiomanicy , .....  , no dobra koniec tych uprzejmości  ;)
Pany , co możecie polecić jako DAC zewnętrzny, lepszy jakościowo od tego co mam wbudowany w mojego Rotel'a RA-12 ?  W Rotelowskim DAC'u siedzi Wolfson premium WM8740 24-bit/192kHz .
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

pmcomp


robiz

Budżet jest raczej napięty jak " bycze cojones " ale do 1000 zł, raczej chyba coś używanego w tych pieniądzach.
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

pmcomp

To nie mam dla Ciebie żadnej propozycji.

powodzenia.

gratefullde

Cytat: robiz w Lipiec 08, 2016, 13:38
Budżet jest raczej napięty jak " bycze cojones " ale do 1000 zł, raczej chyba coś używanego w tych pieniądzach.
No kup Korga, koledzy ładnie o nim piszą. Na HiFi giełdzie był za 500 zł używany.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

robiz

Cytat: pmcomp w Lipiec 08, 2016, 16:14
To nie mam dla Ciebie żadnej propozycji.

powodzenia.

CZyli co, w tym budżecie nic nie kupie lepszego niż to co mam w Rotelu. Tak ma to rozumieć ?
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure