Przetwornik cyfrowo-analogowy DAC

Zaczęty przez GregWatson, Sierpień 26, 2014, 14:32

Poprzedni wątek - Następny wątek

robiz

Cytat: gratefullde w Lipiec 08, 2016, 16:34
Cytat: robiz w Lipiec 08, 2016, 13:38
Budżet jest raczej napięty jak " bycze cojones " ale do 1000 zł, raczej chyba coś używanego w tych pieniądzach.
No kup Korga, koledzy ładnie o nim piszą. Na HiFi giełdzie był za 500 zł używany.

Mówisz o tym " spodku kosmicznym "?
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

gratefullde

Cytat: robiz w Lipiec 08, 2016, 17:26
Cytat: gratefullde w Lipiec 08, 2016, 16:34
Cytat: robiz w Lipiec 08, 2016, 13:38
Budżet jest raczej napięty jak " bycze cojones " ale do 1000 zł, raczej chyba coś używanego w tych pieniądzach.
No kup Korga, koledzy ładnie o nim piszą. Na HiFi giełdzie był za 500 zł używany.

Mówisz o tym " spodku kosmicznym "?
No bo niby gra. Vasa nawet poleca.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Za ok 2k można kupić używanego Phasta na AD1865. Gra na poziomie Audio Note 3.1x
Przyjmuje max 96/24 ale dla mnie to nie ma znaczenia. PCMy grają wystarczająco dobrze.

robiz

2 kzł, to niestety ponad budźet :(

Dobre ma recenzje takie coś:
http://micromega.com/en/products/my-range/mydac/

Ktoś to słyszałć i moze coś powiedzieć ?
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

szczemirek

Poszukaj sobie na rynku wtòrnym HQ Refarence. Będzie trudno ale warto. Niedoceniony DAC z Wietnamu! Po drobnym upgradzie nie ma bata w wielokrotnie wyższej cenie.

grzecho

Cytat: tomekmad w Lipiec 05, 2016, 19:48
Podłączałeś go pod Daphile? Ja mam Korga DAC 100 (sekcja D/A jest chyba identyczna jak w 10R) i ani Daphile ani Linuxy oparte na najnowszych kernelach nie rozpoznają go. Moim zdaniem jest to dobry DAC a 10R ma jeszcze ten + że może zgrywać materiał. U mnie przetwornik zgrał się dobrze ze słuchawkami Beyerdynamic DT-150, gra też czasem w dużym systemie. Nie chce wywoływać "wojny formatów", ale jak dla mnie (subiektywna opinia), na tym przetworniku lepiej brzmi materiał CD upsamplowany w locie do DSD. Swoją drogą udało mi się dzięki wtyczce DSD do foobara oraz ASIO bridge uzyskać to, że materiał HiFi odtwarzany z Tidala jest właśnie w locie przetwarzany na DSD.
Ciekaw jestem jak by wypadł Korg 10R jako rejestrator materiału DSD w porównaniu z Tascam DA-3000. Oba oparte są na tym samym układzie A/D.

Daphile bez problemu i poprawnie go rozpoznaje.Gra świetnie. Linuxy też nie mają z nim problemu. Jestem z mojej 10R bardzo zadowolony. Gra wspaniale. W moim przypadku skończyło się granie sprzętu a słuchanie muzyki. I oczywiście skończyły się eksperymenty.Tu nie ma niczego za mało czy za dużo. Nie umiem określić co ma w sobie ten DAC ale słuchasz muzyki i cieszysz się muzyką.I myślę że jest najbardziej analogowy jaki kiedykolwiek miałem i słyszałem.
Co do zasilania. Istotnie zasilany jest poprzez USB ale w tym przypadku zasilacz Tomanka jest tu lekarstwem.
Polecam bo warto. Myślę że nie zawiedzie :)

bubusia

Panowie i panie polecam wam bardzo ciekawe i jednoczesnie niedrogie granie, oto ono:
http://www.highfidelity.pl/@main-810&lang=
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

MAC

Ostatnio boję sie japończyków  :o

bubusia

Naprawde fajny daczek pod usb, kupilem uzywke za 900 stowek, srednica tego dacka jest bajeczna
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

bubusia

#309
Dzisiaj zrobiłem takie male porównanie dacka musica ibuki z marantzem 75II, do porownania posluzyla plyta Dava Hollanda what goes round...., no i coz, ibuki jest zdecydowanie muzykalniejszy, ma lepszy bardziej rozdzielczy i barwny srodek, ma tez lepsza scene i otwartosc, jest po prostu lepszy, zrodelm byl komp podlaczony po usb, ten dack po usb gra lepiej od metronome(mowie o wyjsciu usb metronoma), ma pewne braki(dynamika nie jest taka wielka), troche szumi, ale sama muzyka jest niesamowita. Nie mam za bardzo pojecia o dzwieku b dobrego gramofonu, ale w tym dacku jest wlasnie taka gramofonowa delikatnosc polaczona z nasyceniem i otwartoscia. Chłopaki przyjda w sobote to im puszcze
A do porownania moze(moze) bedzie nie byle co bo AMR cd77.1. Chyba najlepsze dzielo na 1541.
Takze, jezeli pierdziele bzdury to chyba od razu uslyszymy:)
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

ciechomir


MAC

Cytat: bubusia w Luty 10, 2017, 09:41A do porownania moze(moze) bedzie nie byle co bo AMR cd77.1. Chyba najlepsze dzielo na 1541

No... Całkiem wysoki pułap.
Fantastyczny player!

frywolny trucht

Cytat: masza w Luty 09, 2017, 21:53
Ostatnio boję sie japończyków  :o

Nie dziwię się ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Ja bym tego nie kupił...
Pacz na pana inżyniera ze środka.
Jak nic nie uziemili urządzenia  ;D

kawosz

Cytat: masza w Luty 10, 2017, 13:15Jak nic nie uziemili urządzenia 
;D ;D ;D

Posłucham jutro u Jacka . Jest Polska dystrybucja tego DACa ?

bubusia

Jest, cen 3400, ja dałem 900zl
Kawosz, poczekaj, może ci się nie spodoba😀
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

MAC

Cytat: bubusia w Luty 10, 2017, 13:48Kawosz, poczekaj, może ci się nie spodoba😀

;D ;D ;D
Uważaj Jacek na niego. Ostatnio wszystko kupuje co gra i na drzewo nie spe....ala  ;D

bloom

Ja używam North star desig 192 + Konwerter mx8 melodious,  duża poprawa jakości.
Przede wszystkim separacja dźwięków,  a bardzo chciałbym spróbować Gustard np. Modelu x20 bez modyfikacji i po modyfikacji. Z tego co wyczytałem druga opcja jjajca dosłownie urywa , a nie pisali tego amatorzy.
Sam North star nie gra naturalnie , po podłączeniu teca ud01  ( nie pamiętam dokładnie modelu ) da się to usłyszeć,  ale dodaje basu i ogólnie wydaje się że jest to muzykalny dać.
A no i jedna wada limit 96khz na linux nie wiem jak na winku.
Jak uda mi się sprzedać North stara kupię gustarda

Flip Back

Dziś przytargałem na testy nowego Mytka Brooklyn DAC+. Chcę sprawdzić jak spisuje się jako preamp, dac i phono stage. Tak więc zabieram się za konfigurację (co może nie być dla mnie proste) i jazda :-)

absolute magnitude

Cytat: Flip Back w Grudzień 16, 2017, 18:59Dziś przytargałem na testy nowego Mytka Brooklyn DAC+. Chcę sprawdzić jak spisuje się jako preamp, dac i phono stage. Tak więc zabieram się za konfigurację (co może nie być dla mnie proste) i jazda :-)

Jakie wrażenia? Z jaką końcówką jako pre?
Jak dekodowanie MQA?


GregWatson

Od 20 grudnia 2017 r mamy nową wersję AudioGate 4.0.2 (r5) do tej pory funkcjonowała (r4). Korzystający z tego oprogramowania mogą pobrać nową wersję bezpośrednio ze strony KORGa:

http://www.korg.com/us/support/download/software/0/529/2583/

Trochę tego i trochę tamtego też.