Magnetofony szpulowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

paul_67

Może i ładnie to wygląda, ale nam Audiomaniakom powinno chodzić głównie o jakość dźwięku, a tutaj liczy się tylko dwuślad.Nie ma innej alternatywy.Reszta to tylko półśrodki.Nie jest to na pewno oszczędne jeśli chodzi o zużycie taśmy, ale brzmienie nam to wszystko wynagrodzi!

MAC

Kij tam z brzmieniem - mebel Panie jaki :D

miniabyr

Ano to prawda.W szpuli rządzą 2 ślady i już.............ja mam 2  :P
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Cytat: masza w Październik 02, 2015, 18:56
Kij tam z brzmieniem - mebel Panie jaki :D
Pasowałby do twojego drapaka,jak z jednej rodziny.-)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

paul_67

Cytat: miniabyr w Październik 02, 2015, 18:57Ano to prawda.W szpuli rządzą 2 ślady i już.............ja mam 2

Ja też mam dwa dwuślady :)

paul_67

Cytat: masza w Październik 02, 2015, 18:56Kij tam z brzmieniem

Oglądam obrazy, a sprzętu słucham :)

MAC

Cytat: miniabyr w Październik 02, 2015, 18:58Pasowałby do twojego drapaka,jak z jednej rodziny.-)

13-14 klocków pln i stoi obok drapaka ;)
http://www.ebay.com/itm/AKAI-747-DBX-/331656545420

To c.a. 15 G36 :D

gratefullde

Jedno i drugie jest ważne ale...  czasami brzmienie nie musi być hi-end by się nim cieszyć, czasami oko , dotyk obcowanie z czymś ładnym, pomaga ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Cytat: paul_67 w Październik 02, 2015, 19:00Oglądam obrazy, a sprzętu słucham :)

Ja preferuję muzykę ale co tak komu lepiej pasuje :P
Do referencji nie dążę :D

paul_67

Cytat: masza w Październik 02, 2015, 19:0413-14 klocków pln i stoi obok drapaka ;)
http://www.ebay.com/itm/AKAI-747-DBX-/331656545420
A zagra jak za 2 klocki (albo nawet nie).No ale ładnie wygląda.

paul_67

Cytat: gratefullde w Październik 02, 2015, 19:04Jedno i drugie jest ważne ale...  czasami brzmienie nie musi być hi-end by się nim cieszyć, czasami oko , dotyk obcowanie z czymś ładnym, pomaga ;)
Tak, ale sam wygląd nie zastąpi nam dobrego brzmienia.

MAC

Cytat: paul_67 w Październik 02, 2015, 19:10Tak, ale sam wygląd nie zastąpi nam dobrego brzmienia.
Nie sądzę znowu, żeby taki magnetofon produkował kiepskie brzmienie.
Oczywiście, że sa lepsze ale nie wierzę, że taki gra źle.

BTW wcale nie zamierzam go kupować.
Bronię wyglądu :)

gratefullde

Ja mam kryzys audiofilskiej świadomości... czuję muzykę, poddaję się, delektuję tym co mam i jest mi wystarczająco i jest mi pięknie... Chciał bym szpulkę ale nie dla jakości, dla piękności właśnie :0
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

W pełni Andrzeju popieram Twoje podejście.
Zakończyłem pogoń. Teraz napawam się pięknem muzyki, kręcącej sie płyty, światłem lamp i do pełni szczęścia brakuje nastroju związanego ze słuchaniem jakiegos czarnego umarlaka z pięknych kręcących sie szpul z lampką dobrego trunku w dłoni.  ::)

To jest przyjemność a nie wieczna pogoń za niedościgniona doskonałością.
Nigdy nie będzie tak dobrze żeby nie mogło być lepiej. Mnie ta pogoń juz zmęczyła...

paul_67

Ja też już nie gonię, nie kombinuję, nie licytuję się na parametry, po prostu słucham, ale teraz głównie z winyla.
W pokoju stoją dwa dwuślady.Może nie piękne, ale dobrze grające.Zaprojektowałem Naby do Tascama bo oryginalne mi nie leżały.Z opinii użytkowników wiem, że lepsze niż firmowe.Głaskałem, chuchałem na to wszystko, a teraz (wstyd się przyznać) rzadko słucham szpuli.Co jakiś czas robię tylko obracanie mechanizmów, aby sprzęt się nie zastał i coraz częściej myślę o sprzedaży z całym dobrodziejstwem inwentarza.Szpule, taśmy (niektóre nowe,nieużywane)...Po co sprzęt ma się marnować?

gratefullde

Cytat: masza w Październik 02, 2015, 19:22Nigdy nie będzie tak dobrze żeby nie mogło być lepiej. Mnie ta pogoń juz zmęczyła...

Chyba sobie jako motto to wstawię :)

Ale lepsze pre phono to bym chciał, choc wiem, że od LAR'a nie ma lepszego nic...  ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Cytat: paul_67 w Październik 02, 2015, 19:47ale teraz głównie z winyla.

Zrobiłeś sobie gramofon to i cała przyjemność po jego stronie ;)

Szpulki podobają mi się ogólnie, nie patrzę na model, generalizuję. Jak się przyjrzeć sa oczywiście ładniejsze i brzydsze, jak zawsze ale te kręciołki są wciągające :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

paul_67

Cytat: gratefullde w Październik 02, 2015, 19:53Zrobiłeś sobie gramofon to i cała przyjemność po jego stronie ;)
Teraz (jak mi już niektórzy mówią) czas na przedwzmacniacz ,(będzie seria Hectorów ,myjka też ma taką nazwę,jeszcze nie widzieliście logo) ale jak ja nie lubię lutować :)

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Na odpowiedniku polskiego OLX w Niemczech całkiem sporo tych Akajców, a ceny jakby sensowniejsze. Tylko trzeba chyba zaangażować któregoś kolegę z Niemiec. Kurka, nawet jak odpalić za fatygę, to jakby interes opłacalny:

http://www.quoka.de/hifi-audio-tv-video-foto/plattenspieler-tonband/c7215a140656309/akai-gx-747-dbx.html
http://www.quoka.de/hifi-audio-tv-video-foto/plattenspieler-tonband/c7215a152203394/akai-gx-747-dbx-2.html

Jeden w USA: http://www.ebay.co.uk/itm/151814308165?clk_rvr_id=905253386820&rmvSB=true

Mnie też się bardzo ów podoba. Podobnie jak równie amatorski TEAC, albo Pioneer RT 909. Ten otatni podoba mi się najbardziej, bo jest najmniejszy :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Cytat: frywolny trucht w Październik 02, 2015, 20:26Ten otatni podoba mi się najbardziej,
Dupa tam.
Nie ma wycieraczek. Kicha :)

gratefullde

Jak tak sobie pomyślę, że zamiast na vinyle (albo obok) miał bym polować na taśmy matki lub córki albo tatusie (sic) to mi się nie zabardzo dobrze na portfelu robi.
Ale jak sobie pomyślę, ile czasu mógł bym fantastycznie spędzic na nagrywaniu se z vinyla na taśmę lub z syfry na taśmę to mnie normalnie pcha i ciągnie ku temu strasznie. Aż mnie podnieca ten moment, igła opada, jeszcze chwila, palce na rec/play, czekaj, moment... już... Ufff zdążyłem...
:)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Oj wstawią wycieraczki :) Czorny:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !