Magnetofony szpulowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Co ma wisieć nie utonie :)
Nadarzyła się okazja kupić GMy z dobrych rąk to co było robić...  :)

miniabyr

Wojtek a jak z kalibracją tego twojego praDziadka? .Lampy wymieniałeś czy to zadanie będzie cię czekać.Koniecznie trzeba sprawdzić kondensatory ,bo na pewno kilka jest odbiegających od pierwotnych parametrów(moje były ze starości spuchnięte)...........cholera jest śliczny z tymi obłościami  i kolorkiem. Znacznie ładniejszy od mojego
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wojtek41

Sprzedajacy zapewnial, ze jest po przegladzie. Pogram troche i zobacze co i jak.
W sumie, mam czas.. :)

kawosz

Piękny :)
Ja też wymieniłem szpulaka ale nie na takiego stylowego . Oddałem Akai GX 630 d a wziąłem Akai GX 650 d .
Różnica w dźwięku jest duża aż jestem zaskoczony  .

pmcomp

Cytat: wojtek41 w Grudzień 03, 2015, 17:47
Magnetofon po serwisie, bardzo zadbany. Choc mialem wczesniej E 36 i znam mozliwosci Revoxa, to ponownie musze przyznac, ze dzwiek zwala z nog. Istny czarodziej. Cos pieknego... :) Cztery sciezki. Dwie nadal poszukiwane ale w wersji G 36. Troche czasu i sie znajdzie w akceptowalnych pieniazkach (podobnie jak F 36)  ;) . Jak zwykle, kupiony przypadkiem. )  Po prostu bylem obok. )
Cudowny wyswietlacz..... :)
Slowem...Bajka  :)



Zajebisty. Widzę, że w super stanie. Trochę szkoda, że 4 ściezki, a nie dwa ślady.
Gratuluję :).

Pozdro

wojtek41

Dzieki.  :)
Ponoc lampowe Akai, graja pieknie. Pisze ponoc ,bo nie mialem z nimi stycznosci.
Piotrek. Dwa slady planuje wlasnie na G 36. od jakiegos czasu sie rozgladam. Raz przegapilem okazje. Nie za bardzo mi sie usmiecha przesylka z Niemiec czy Holandii.
W koncu trafie...) 

pmcomp

BTW porównywałem ostatnio zpis stereo na czterech ścieżkach na 19,05 cm/s do zapisu stereo na dwóch śladach na 9,5 cm/sek i moim zdaniem ten drugi brzmi lepiej. CZyli pomimo dwukrotnie niższej prędkości szeroki ślad i mniejsze przesłuchy ze ścieżek wstecznych robi dużą róznicę.

Pozdro

wojtek41

Mozliwe. Mnie cztery slady potrzebne, do oryginalnie nagranych tasm. Moze sie uda troszke kupic... ;)


pmcomp

Cytat: wojtek41 w Grudzień 03, 2015, 22:25
Dzieki.  :)
Ponoc lampowe Akai, graja pieknie. Pisze ponoc ,bo nie mialem z nimi stycznosci.
Piotrek. Dwa slady planuje wlasnie na G 36. od jakiegos czasu sie rozgladam. Raz przegapilem okazje. Nie za bardzo mi sie usmiecha przesylka z Niemiec czy Holandii.
W koncu trafie...) 

GX-650D nie jest lampowy. To czysty tranzystor. Podobnie jak moim zdaniem lepszy ciekawszy GX-400D.


Pozdro

MAC

Cytat: wojtek41 w Grudzień 03, 2015, 22:58
Mozliwe. Mnie cztery slady potrzebne, do oryginalnie nagranych tasm. Moze sie uda troszke kupic... ;)




pmcomp

Cytat: wojtek41 w Grudzień 03, 2015, 22:58
Mozliwe. Mnie cztery slady potrzebne, do oryginalnie nagranych tasm. Moze sie uda troszke kupic... ;)



Takich taśm mam chyba ze 150 sztuk.

Dlatego mam Tandberga 20A i jak wiesz lampowego Ampexa F-44.

Ale jest pewne, że te tasmy z lampiaka brzmią baaaardzo urokliwie :).

Pozdro

wojtek41

Cytat: pmcomp w Grudzień 03, 2015, 23:01GX-650D nie jest lampowy. To czysty tranzystor. Podobnie jak moim zdaniem lepszy ciekawszy GX-400D.
Mialem na mysli starsze cuda. ) Takie jak ponizej M 8.



wojtek41


kawosz

Cytat: pmcomp w Grudzień 03, 2015, 23:01
GX-650D nie jest lampowy. To czysty tranzystor. Podobnie jak moim zdaniem lepszy ciekawszy GX-400D
GX - 400D jest zdecydowanie fajniejszy . Ale chyba i dużo cięższy do wyrwania :(

pelot

Tak  a propos GX 400D to co o nim myślicie czy ktoś zna temat ? może coś o nim powiedzieć ? czy gra warta świeczki? w sumie przecież to cztero ścieżkowiec.

pelot


kawosz

#341
Gdybym nie wymienił w tym miesiącu 630 na 650 to stanął bym do licytacji o tego GX 400 . To był w latach 70 tych najlepszy nie studyjny magnetofon Akai . Ciekawe za ile pójdzie bo na razie nie osiągnięto minimalnej ceny . Na ebay dochodzą do 1500 euro ale to chyba trochę przesadzone . Stawiam że zejdzie za jakieś 4-4,5 k . Wg znawców wiernie nagrywa i nie dodaje nic od siebie . No i to Akai . Sonicznie są lepsze magnetofony w tej cenie na pewno ale z miękkimi głowicami a to już loteria . Choć szczerze to i szklane głowice Akai tak nie do końca są niezniszczalne .

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

No ale to już cena z kosmosu :)

paul_67

Cena jak to często bywa nie odzwierciedla jakości i na pewno dodaje coś od siebie jak to AKAI. Cztery ślady miały po prostu ładnie grać, niekoniecznie wiernie.

miniabyr

No to ja miałem szczęście bo mojego Revox G36 kupiłem za 800zł.!!!!!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

Cytat: paul_67 w Grudzień 13, 2015, 11:37Cena jak to często bywa nie odzwierciedla jakości i na pewno dodaje coś od siebie jak to AKAI. Cztery ślady miały po prostu ładnie grać, niekoniecznie wiernie.
Powtórzyłem opinię kogoś kto go ma choć osobiście nie słuchałem . Jest dość rzadki stąd cena może być nieprzewidywalna .
@miniabyr tylko pogratulować i pozazdrościć  :)

paul_67

#347
Cytat: kawosz w Grudzień 13, 2015, 11:42Powtórzyłem opinię kogoś kto go ma choć osobiście nie słuchałem . Jest dość rzadki stąd cena może być nieprzewidywalna .
OK, chodziło mi tylko o to,że GX mają specyficzne brzmienie...A co do ceny, każdy może sobie życzyć ile chce jak się trafi klient to dobrze.Podobnie z Technicsami.Sprzęt z wodotryskami, ale niestety nie gra.Niszczyciel taśm i posiadacz kiepskich głowic, ale wygląda:)

kawosz

Każdy magnetofon coś od siebie dodaje  :) Raczej miałem na myśli to że dźwięk po nagraniu jest taki sam jak w podsłuchu  nagrywania . Szklane głowice faktycznie są specyficzne ale coś za coś .
ps . U mnie jeszcze przyjdzie czas na rewka muszę dojrzeć  ;)

pmcomp

Cytat: kawosz w Grudzień 13, 2015, 11:25
Gdybym nie wymienił w tym miesiącu 630 na 650 to stanął bym do licytacji o tego GX 400 . To był w latach 70 tych najlepszy nie studyjny magnetofon Akai . Ciekawe za ile pójdzie bo na razie nie osiągnięto minimalnej ceny . Na ebay dochodzą do 1500 euro ale to chyba trochę przesadzone . Stawiam że zejdzie za jakieś 4-4,5 k . Wg znawców wiernie nagrywa i nie dodaje nic od siebie . No i to Akai . Sonicznie są lepsze magnetofony w tej cenie na pewno ale z miękkimi głowicami a to już loteria . Choć szczerze to i szklane głowice Akai tak nie do końca są niezniszczalne .

Właściciel z Polski z allegro chce za niego 9.000 złotych.

He, he, he, he.

Za tą kase jako obiekt kolekcjonerski może i owszem natomiast dla dźwięku? NFW.

Pozdro