Magnetofony szpulowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

pelot

Pięknie ,budująco,i analogowo. ::)

pmcomp

Analogowo to było przed cyfrowym nagraniem i wpuszczeniem do sieci ;)

EmilioE

Właśnie przytachałem do domu znaleziono w starym domu Babci, należący niegdyś do mojego Wujka magnetofon Unitra M2405S wraz z głośnikami do niego. Stał sobie bidulek przysypany kurzem, tynkiem i aż mnie serce zabolało jako go zobaczyłem. Nie mogłem pozwolić, aby taki śliczniuś gdzie marniał. Zabrałem go do domu, odczyściłem. Wygląda pięknie, szybka bez śladów zarysowań, nie poobijany, fajny gracik!  Kręci, gra, choć na 4 szpulach są lekcje angielskiego i jakieś stare przeboje, a obroty jakby lekko falowały. Podoba mi się jednak strasznie!
Chyba muszę znaleźć warsztat, gdzie go wyczyszczą i odnowią, będzie na pamiątkę.
Zaczynam mieć smaka na prawdziwego szpulowca, który może pokazać klasę analogu    ;D
To hobby jest jakieś popaprane, żeby człowiek się wzruszał na widok porzuconego stareńkiego szpulowca   ;)
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

kawosz

Miałem takiego za komuny  :D . Jak masz do niego takie małe gumowe naby to możesz go postawić wygląda wtedy naprawdę fajnie .

EmilioE

O właśnie taki!
Mogę go postawić, ale na razie leży na wierzchu stolika i sobie wygląda i robi klimacik.
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

MAC

kawosz, czytałem, że na Otari 5050 polujesz?

miniabyr

Ja w najbliższym tygodniu odbieram 10 nowiutkich taśm EMTEC .Nic tylko nagrywać.Ale mój cel to kopie muzyki od P. Sedlaka ze Słowacji.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pmcomp

Cytat: masza w Grudzień 27, 2015, 21:32
kawosz, czytałem, że na Otari 5050 polujesz?

Tu macie jednego: http://www.ebay.de/itm/Otari-MX5050-B2-Profi-Tonbandmaschine-Halbspur-4T-Wiedergabe-2T-Master-Recorder-/221971560072?hash=item33ae893688:g:LekAAOSwCQNWcw-D
Z czwartą głowicą czterościeżkową do odczytu.
Nie biorę odpowiedzialności za stan i sprzedającego. Nie znam.
:).

Pozdro

wojtek41

Cytat: pmcomp w Grudzień 27, 2015, 23:31Z czwartą głowicą czterościeżkową do odczytu.
I to jest świetna kombinacja.

MAC

#434
Cytat: pmcomp w Grudzień 27, 2015, 23:31Tu macie jednego:
kawosz z tego co mi wiadomo nie jest zwolennikiem pzpr więc czemu do niego per "wy" piszesz? :)
Ja już swojego kupiłem a że kolekcjonerem nie jestem to kolejnych nie szukam.

miniabyr

Cytat: masza w Grudzień 27, 2015, 23:36per "wy" piszesz?
No przecież stare wróciło, to teraz trzeba mówić per Wy..............no dobra żartowałem. :P
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pmcomp

#436
Cytat: masza w Grudzień 27, 2015, 23:36
Cytat: pmcomp w Grudzień 27, 2015, 23:31Tu macie jednego:
kawosz z tego co mi wiadomo to jest zwolennikiem pisu a nie pzpr więc czemu do niego per "wy" piszesz? :)
Ja już swojego kupiłem a że kolekcjonerem nie jestem to kolejnych nie szukam.

Przecież teraz PIS i PZPR to dokładnie to samo :).
Przewodnia siła narodu.
I sam Prezes to widzi i nie protestuje. To musi, że tak jest.

Pozdro

MAC

Piotrek, robiłeś konekty z 11GA?

pmcomp

Cytat: masza w Grudzień 27, 2015, 23:43
Piotrek, robiłeś konekty z 11GA?

Robiłem. Nie podobały mi się. Teraz mam wszystkie z 16GA.

MAC

Nie mam wolnych 16ek.
Zobaczę może jeszcze coś znajdę w stanach...

Keef98

Cytat: masza w Grudzień 27, 2015, 23:36
Cytat: pmcomp w Grudzień 27, 2015, 23:31Tu macie jednego:
kawosz z tego co mi wiadomo nie jest zwolennikiem pzpr więc czemu do niego per "wy" piszesz? :)
Ja już swojego kupiłem a że kolekcjonerem nie jestem to kolejnych nie szukam.
Towarzyszu, dlaczego piszecie do pmcompa per kawosz? ;)

miniabyr

 Pytanie w sprawie źródła komercyjnych taśm. W moim watku podałem linka do strony/sklepu Revox gdzie można kupić komercyjnie nagrany materiał na szpule.Sprzedają taśmy  nagrane  z róznymi prędkościami. Oczywiście 38 cm/s jest najdroższa.Cena mrozi.Trzeba być przygotowanym ,że ta forma nosinika będzie koszmarnie droga. Pytanie czy oprócz tej strony revox'a widzieliście inne, gdzie można tak wydany materiał kupić. Warto by było mieć spis. ( nie ukrywam ,że coś bym tak wydanego kupił w przyszłosci)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: miniabyr w Grudzień 27, 2015, 23:53Pytanie w sprawie źródła komercyjnych taśm.
Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem...
Ale może się przyda?
http://www.analogarts.net/mastertapes/
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kawosz

Albo Otari albo Revox może się coś do 1000 euro uda upolować . W styczniu Niemcy się wyprzedają ze sprzętów . Znajomy trzyma rękę na pulsie . Daje sobie dwa miesiące . Możecie mi pisać Wy , My czy jak tam Wam wygodniej  ;D ;)
ps. Może być np tow. Darek  ;)

elem

#444
już chyba wspominałem o taśmach Yarlung Records, mam Lysego na LP, brzmi genialnie.

http://www.yarlungrecords.com/analog.html

tape project, masakra - $450!

http://tapeproject.com/product/oliver-nelson-afro-american-sketches-copy/

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

Dzieki panowie za linki. Ceny zniechęcają .To jakiś koszmarek  :o " Najtaniej" w sklepie revoxa  ale i tak boli. He, he "nowy" format na rynku ,to musi kosztować.  ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

To i tu się poradzę . Mam dogadanego dziadka g 36 . Jak on się ma do polecanych Otari czy tranzystorowych nowszych revoxów .

pmcomp

Cytat: kawosz w Grudzień 30, 2015, 15:54
To i tu się poradzę . Mam dogadanego dziadka g 36 . Jak on się ma do polecanych Otari czy tranzystorowych nowszych revoxów .

Nie ma się. Ale jest fajny. Lampowy.

Pozdro

kawosz

Ostatnie zawrócenie głowy w sprawie własnych dylematów .
Mogę brać  dziadka albo  popracować nad sprzedawcą i namówić go na sprzedaż B 77 . B 77 będzie droższy ale nie o kasę mi chodzi . Mogę też dać sobie na wstrzymanie i szukać dalej . Rozpętaliśmy ten boom na szpulaki i już mi mój Akai nie gra .
Mogę też brać na razie dziadka a za jakiś czas poszukać czegoś lepszego .

MAC

Odpuść B77 moim zdaniem.
Jak masz dobre układy (upusty) w nomosie to maja nawet wywoławczo za rozsądna kasę PR99.
A jak ten z nomosa jest nie teges to wiem kto ma dwie 99ki w idealnym stanie do sprzedania.