Magnetofony szpulowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

pmcomp

Tak mi sie jakos dużo tych magnetofonów porobiło:



Pozdro

miniabyr

Piotr a gdzie droga ewakuacyjna. Na tym planie nie widać. Hehehehe :P
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pmcomp

Drogi ewakuacyjnej brak.
Po prostu trzeba strzelić sobie w łeb :).

frywolny trucht

A, teraz czaję, czyli Koliberek podobał mi się bardziej jak monofoniczna Japonka  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93


frywolny trucht

Ktoś go ostrzelał z broni maszynowej
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

Wymaga renowacji bez dwóch zdań . Ciekawe czy dostanie się części obudowy a jeżeli tak to czy to się nie zrobi skórka za wyprawkę .

kawosz

Szykuję taśmę na dziadka .

frywolny trucht

Dość droga ta przewijarka.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

Wiecznie mi szkoda 200 zł wydać na talerz  :o . Zawsze starałem się kupować taśmy na bobinkach ale widzę jednak że trzeba będzie się szarpnąć na ten talerz . Taśmy z PR są na talerz .


pmcomp

#486
Cytat: kawosz w Styczeń 05, 2016, 22:39
Wiecznie mi szkoda 200 zł wydać na talerz  :o . Zawsze starałem się kupować taśmy na bobinkach ale widzę jednak że trzeba będzie się szarpnąć na ten talerz . Taśmy z PR są na talerz .

Tasmy z PR są na bobinkę.
To jest tzw. bobinka AEG.



Talerz to talerz.

Tasmy nawinięte na bobinkę powinny być odtwarzane na talerzu z mocowaniem na bobinkę. Np. na taką:



Ja mam inne w Telefunkenie, nakładane na trójząb:



To jest trójząb (po niemiecku Dreizack, po angielsku Trident)



Pozdro

kawosz

Zdjęcie z fejsa ktoś chce sprzedać co to za magnetofon wie ktoś .

elem

Węgierski Mechlabor, pracowałem kiedyś z takim urządzeniem, ale chyba to był 310.
Polskie Radio było (jest?) wyposazone w Mechlabory, bywały tez w rozgłośniach studenckich.

http://www.radiomuseum.org/r/mechanikai_studio_magnetofon_stm_210.html
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

pmcomp

#489
Jesli ktoś ma ochotę to słyszałem o możliwości zakupu magnetofonu Tandberg 10X. To takie cudo, prędkości 19 i 38 cm/s, przykładowe zdjęcie z netu:



http://www.hifiengine.com/manual_library/tandberg/10x.shtml

Tu wygląda, że ma 3 prędkosci. Z tego co widze to czteroscieżkowiec.

Cena ok. 2500 zł i pewnie można się targować.

Magnetofon nie jest mój, nie znam, jak ktos zainteresowany to mogę skontaktować.
Nie biorę odpowiedzialnosci.

Pozdro


frywolny trucht

Czy szaleństwo trwa? Nieeeeee...
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

pmcomp

PER528 z PR jest zdecydowanie lepsza i tańsza.

pozdro

frywolny trucht

Dzięki. Z tych co próbowałem, ta była najlepsza. Spróbujem PER528? Nieeeee. Przecież jestem normalny.
Ale moment, a co jak mam magnet skalibrowany pod LPR 35?

Acha. Jestem troszkę mądrzejszy dziś niż wtedy. Od ilu kilometrów szpuli zabawa z ciąganiem na moje szpule tej taśmy z Polskiego Radia może mieć dla Ciebie sens? Wiesz, nie chce robić za rzep na psim ogonie  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

Cytat: pmcomp w Styczeń 15, 2016, 21:00PER528 z PR jest zdecydowanie lepsza i tańsza.

A gdzie ją kupować poza sporadycznymi aukcjami na allegro ? A to że taśma zacna potwierdzam

pmcomp

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 15, 2016, 21:07
Dzięki. Z tych co próbowałem, ta była najlepsza. Spróbujem PER528? Nieeeee. Przecież jestem normalny.
Ale moment, a co jak mam magnet skalibrowany pod LPR 35?

Acha. Jestem troszkę mądrzejszy dziś niż wtedy. Od ilu kilometrów szpuli zabawa z ciąganiem na moje szpule tej taśmy z Polskiego Radia może mieć dla Ciebie sens? Wiesz, nie chce robić za rzep na psim ogonie  ;D

Kalibracja pomiędzy tymi tasmami rózni się tak minimalnie, że nie zauważysz różnicy.

Pozdro

pmcomp

Cytat: kawosz w Styczeń 15, 2016, 21:47
Cytat: pmcomp w Styczeń 15, 2016, 21:00PER528 z PR jest zdecydowanie lepsza i tańsza.

A gdzie ją kupować poza sporadycznymi aukcjami na allegro ? A to że taśma zacna potwierdzam


W PR.

Pozdro

pmcomp

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 15, 2016, 21:07
Dzięki. Z tych co próbowałem, ta była najlepsza. Spróbujem PER528? Nieeeee. Przecież jestem normalny.
Ale moment, a co jak mam magnet skalibrowany pod LPR 35?

Acha. Jestem troszkę mądrzejszy dziś niż wtedy. Od ilu kilometrów szpuli zabawa z ciąganiem na moje szpule tej taśmy z Polskiego Radia może mieć dla Ciebie sens? Wiesz, nie chce robić za rzep na psim ogonie  ;D

Zrobimy tak: przyjedziesz, przywieziesz puste szpule, przywieziesz tasmę, przywieziesz rudą. Rudą wypijemy, a taśmę nawiniemy :).

Słuchanie muzy w gratisie ;).

Zadowolony?

Pozdro

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102


MAC

Widzę, że następnego nosi  ;D