Magnetofony szpulowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

pmcomp

Bardzo dobry magnetofon do uzytku domowego.
Pozdro

miniabyr

 :P No ale my w piwnicy z nich nie korzystamy tylko w domu. :P
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

misio1973

Witam szukając informacji na temat magnetofonów trafiłem tutaj , szukałem info na temat jaki kupić deck , ale te szpulowce mnie zauroczyły. Mam pytanie ten Studer 807 jak wypada w porównaniu do telefunkena m15 ? i jak ma się do tego Studer a80. Ten z UK wygląda wizualnie na trochę zniszczonego ,choć widziałem w gorszym stanie, wygląda jakby był używany głównie do miksowania-klejenia taśm .Czy można go doprowadzić do ładniejszego stanu i nie chodzi mi o drewniane boczki bo to można na pewno ale o metalowe elementy obudowy(te zadrapania). Będe za tydzień w UK na kilka dni.
Art Deco 15syg ,Lampizator L7 ,Lar 30mkII, serwer caps, gramofon GOLDENOTE Bellavista Signature

elem

Cytat: masza w Styczeń 16, 2016, 12:18Widzę, że następnego nosi 

nie denerwuj mnie, jestem bliski podjęcia decyzji o zezwoleniu sobie na kolejne wariactwo  :o >:( ;D


Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

Cytat: elem w Styczeń 16, 2016, 14:41
Cytat: masza w Styczeń 16, 2016, 12:18Widzę, że następnego nosi 

nie denerwuj mnie, jestem bliski podjęcia decyzji o zezwoleniu sobie na kolejne wariactwo  :o >:( ;D



To ja jednak chcę ,żebyś był poddenerwowany! To sprzyja podjęciu Tej decyzji.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Cytat: misio1973 w Styczeń 16, 2016, 14:34
Witam szukając informacji na temat magnetofonów trafiłem tutaj , szukałem info na temat jaki kupić deck , ale te szpulowce mnie zauroczyły. Mam pytanie ten Studer 807 jak wypada w porównaniu do telefunkena m15 ? i jak ma się do tego Studer a80. Ten z UK wygląda wizualnie na trochę zniszczonego ,choć widziałem w gorszym stanie, wygląda jakby był używany głównie do miksowania-klejenia taśm .Czy można go doprowadzić do ładniejszego stanu i nie chodzi mi o drewniane boczki bo to można na pewno ale o metalowe elementy obudowy(te zadrapania). Będe za tydzień w UK na kilka dni.
To pytanie zdecydowanie do Pmcomp'a On ma oba.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Cytat: elem w Styczeń 16, 2016, 14:41nie denerwuj mnie,
Sam jestem w nerwach...
Wracając z rodzina z ferii razem z nami wraca śpulak.
I to tyle dobrych informacji.
Ta zła to taka, że żoncia nic o tym jeszcze nie wie  ;D
Zastanawiam się kiedy jej o tym powiedzieć. Pewnie podczas pakowania samochodu - kochanie musisz mi zostawić pół metra sześciennego wolnego miejsca albo będziesz wracała z japończykiem na kolanach  ;)

elem

Powiedz, że bierzesz dwa, odpuścisz jeden i będzie zadowolona  ;D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

pmcomp

Cytat: misio1973 w Styczeń 16, 2016, 14:34
Witam szukając informacji na temat magnetofonów trafiłem tutaj , szukałem info na temat jaki kupić deck , ale te szpulowce mnie zauroczyły. Mam pytanie ten Studer 807 jak wypada w porównaniu do telefunkena m15 ? i jak ma się do tego Studer a80. Ten z UK wygląda wizualnie na trochę zniszczonego ,choć widziałem w gorszym stanie, wygląda jakby był używany głównie do miksowania-klejenia taśm .Czy można go doprowadzić do ładniejszego stanu i nie chodzi mi o drewniane boczki bo to można na pewno ale o metalowe elementy obudowy(te zadrapania). Będe za tydzień w UK na kilka dni.

Studer A807 gra inaczej niż Telefunken M15. Studer jest po zimnej stronie mocy, Telefunken po ciepłej. Po zmianie kalibracji odtwarzania można uzysjać efekt odwrotny. Studer 807 to mechaniczne cacuszko. Cholernie precyzyjny. I ma trzy prędkosci, Telefunken dwie. Na Studera 807 12" talerzyki z bobinkami założysz tylko na wersję MkII, która jest ciężka do zdobycia i duzo droższa od MkI. 807 to direct drive, Telefunken to pasek sterowany kwarcem.
Mi dźwiekowo bardziej podoba się Telefunken ale korzystam z obu. I z trzeciego Otari MTR-10 ;).

Z trzech wymienionych przez Ciebie maszyn brałbym Studera A80 RC ale to wydatek minimum ok. 4000 EUR.

Kupować koniecznie z głowicami typu Buterfly.

Pozdro

pmcomp

Cytat: pmcomp w Styczeń 16, 2016, 17:44


Kupować koniecznie z głowicami typu Buterfly.

Pozdro


Miało być Butterfly ofkurs.

pelot

Cytat: masza w Styczeń 16, 2016, 15:01
Cytat: elem w Styczeń 16, 2016, 14:41nie denerwuj mnie,
Sam jestem w nerwach...
Wracając z rodzina z ferii razem z nami wraca śpulak.
I to tyle dobrych informacji.
Ta zła to taka, że żoncia nic o tym jeszcze nie wie  ;D
Zastanawiam się kiedy jej o tym powiedzieć. Pewnie podczas pakowania samochodu - kochanie musisz mi zostawić pół metra sześciennego wolnego miejsca albo będziesz wracała z japończykiem na kolanach  ;)
Mam podobny dylemacik, moja małżonka też jeszcze nic nie wie o moich knowaniach, w kwestii nabycia nowego śpulaka.

miniabyr

Cytat: pelot w Styczeń 17, 2016, 00:42Mam podobny dylemacik, moja małżonka też jeszcze nic nie wie o moich knowaniach, w kwestii nabycia nowego śpulaka.
Powiedz tak:Kochanie odkrylem w sobie talent śpiewaczy i ten magnetofon pozwoli mi na rejestrowanie swojej tfurczości .Będziemy bogaci............tylko kup  również jakiś tani mikrofon ,aby bajkę uprawdopodobnić. ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pelot

 Jak zwykle w takich okolicznościach ,zastosuję  metodę konia trojańskiego .Powiem że pożyczyłem na jakiś czas ,następnie przekonam ją barwą i pięknem brzmienia , trochę się zna tym, przegram jej z płyty Jeffa  Buckleya Hallelujah , Simply Red Picture Book, i kilka jeszcze ulubionych jej kawałków , myślę że to wystarczy żeby się przekonała , bardzo szybko do nowego nabytku.

miniabyr

....do nowego ,dużego i ciężkiego nabytku.A na serio to będziesz musiał do tego magnetofonu dorobić obudowę .Ja planuję taką na kółkach ,aby łatwiej było toto przesuwać .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !


miniabyr

Fajowy .....trzeciego nie potrzebuje. ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pelot

 Pawle.Tak w ogóle to się zastanawiam gdzie ja to ustrojstwo postawię ,tak masz rację trzebas coś wymyślić na kółkach.Chyba muszę zacząć  intensywniej dążyć do zaadaptowaniem poddasza na garażu w celach odsłuchowych , bo jak dobrze pójdzie to jeszcze będę miał nowe paczki ,,vintagove" a mogą być przypadkiem wielkie, chodzą mi także bardzo po głowie  te o których mi wspominałeś, i nie tylko te,   czas pokaże .Raczej te o których myślę wymykają się poza standardy dzisiejszych kolumn w sensie wizualnym , nie mówiąc o graniu. Kasa jest ,kwestia dobrej realizacji planów, zamiarów i marzeń , aby nie wdepnąć w g..... trzeba to wszystko na spokojnie ogarnąć .

miniabyr

No ja też będę musiał przemeblować swoje zabawki ..............gdyby ktoś chciał to na ebay jest taki telefunken jaki stanie u mnie. http://www.ebay.de/itm/Telefunken-M10A-stereo-master-recorder-with-V396-V397-preamp-rack-/181984508435?hash=item2a5f1f3a13:g:YzEAAOSwwPhWjqnf
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Pink Floyd 'Animals' Master Tape Sells for $3,500

Read More: Pink Floyd 'Animals' Master Tape Sells for $3,500 | http://ultimateclassicrock.com/pink-floyds-animals-master-sale/?trackback=tsmclip




frywolny trucht

Pomyśleć jak łatwo przez pomyłkę można to skasować :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Obserwując ceny takich tasiemek to się cieszę, że go wziąłem do paczenia a nie słuchania  ;D

frywolny trucht

Się śmiałem z babeczek, że są jak sroki. Byle błyskotka i robią maślane oczy. Ale nie jesteśmy lepsi, gapimy się zafascynowani jak dzieci gdy się kręci, jak się wychyla :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

merlin1973

Professionelle STEREO AUTO REVERSE Tonbandmaschine OLIMP 702  Bj. 1999 Made in Russland  für 18 und 26cm Spulen Geschwindigkeit 19/38

http://www.ebay.de/itm/Professionelle-Tonbandmaschine-OLIMP-702-fur-26cm-Spulen-Zustand-NEU-/301837332635?hash=item4646e8309b:g:oIYAAOSwk5FU0KuO
Pozdrawiam S.CH.