Magnetofony szpulowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

Yacek

Cytat: pmcomp w Styczeń 28, 2016, 15:00
A jakie to były dwuślady?

Pozdro
kolejno:
1. Revox a77
2. Akajec 630D
3. Soniak 766

Ja akurat nie byłem oszołomiony różnicą w brzmieniu, a wrecz revox i akajec grały moim zdaniem słabiej niż Teac X-1000 4-ściezkowy... Soniak był super, ten akurat grał jak szatan, ale trafił sie kupiec z taką ofertą że grzech byłoby nie sprzedac ;-)
Szpulki duże i małe..... najlepiej z wycieraczkami. Generalnie low-budget, pieniadze wydaje na inne wazne cele :-)

pmcomp

To niska półka dwuśladów. Bardzo niska.
A skalibrowane chociaż były?

Pozdro

MAC

O! widzę dawno nie oglądany (ostatnio chyba od focha pana kangiego) wyścig na siusiary  :)

No to lecę po popcorn  ;D


Yacek

Cytat: pmcomp w Styczeń 28, 2016, 17:26
To niska półka dwuśladów. Bardzo niska.
A skalibrowane chociaż były?

Pozdro
Ja jestem mały. Nie siegam wyzszych polek..... porownywalem niska polke dwusladow z niska polka czterosladow.... i nie kazdy dwuslad brzmial lepiej niz czteroslad. I to dokladnie pisalem. Tak, wszystkie swoje magnetofony kalibruje w Audiotechnice w Lodzi. Jeszcze jakies pytania? :-)

Wysłane z mojego SM-T525 przy użyciu Tapatalka

Szpulki duże i małe..... najlepiej z wycieraczkami. Generalnie low-budget, pieniadze wydaje na inne wazne cele :-)

pelot

Cytat: Yacek w Styczeń 28, 2016, 20:37
Cytat: pmcomp w Styczeń 28, 2016, 17:26
To niska półka dwuśladów. Bardzo niska.
A skalibrowane chociaż były?

Pozdro
Ja jestem mały. Nie siegam wyzszych polek..... porownywalem niska polke dwusladow z niska polka czterosladow.... i nie kazdy dwuslad brzmial lepiej niz czteroslad. I to dokladnie pisalem. Tak, wszystkie swoje magnetofony kalibruje w Audiotechnice w Lodzi. Jeszcze jakies pytania? :-)

Wysłane z mojego SM-T525 przy użyciu Tapatalka


I dobrze i nie przejmuj się , każdy patrzy z własnej perspektywy na to zagadnienie. To tak jak z władzą , z głodnym i najedzonym, ten co wyżej, bądż najedzony, żadko kiedy  rozumie tego co jest niżej  i głodny. Pozdro.

Jaro71

Mam takie pytanko z Polskiej stajni  co lepiej grało Aria czy Opus :)

merlin1973

"Aria to właściwie cztery modele magnetofonów różniących się od siebie szczegółami konstrukcyjnymi: M2407S, M2408SD, M2411S i M2412SD. Pierwszy M2408 powstał pod koniec lat 70. (1979 rok).
Część mechaniczna, to rozwinięcie projektów ZK240 i ZK246 (rozwiązania układów mechanicznych) oraz wypadkowa doświadczeń nabytych przy produkcji magnetofonów M2403 i M2404."

"Podstawowe różnice między ARIĄ a OPUS-em polegają na zastosowaniu w Opusie innych podzespołów (zastąpienie importowanych podzespołów krajową elektroniką) i przede wszystkim zwiększeniu mocy wzmacniacza m.cz.do 2x25 W. Pozostałe parametry są takie same, jak w MS 2411. Magnetofony OPUS występowały w kolorach czarnym i srebrnym (właściwie w szampańskim, z domieszką złota) z białymi napisami na czarnych tabliczkach."

Zestaw marzeń z przed 30 lat  ;)
Pozdrawiam S.CH.

miniabyr

Jak napisałeś to zestaw marzeń był !Do tego gramofon Daniel i byleś bogiem na ulicy. Ech jak to dawno było :o
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pmcomp

Cytat: Yacek w Styczeń 28, 2016, 20:37
Cytat: pmcomp w Styczeń 28, 2016, 17:26
To niska półka dwuśladów. Bardzo niska.
A skalibrowane chociaż były?

Pozdro
Ja jestem mały. Nie siegam wyzszych polek..... porownywalem niska polke dwusladow z niska polka czterosladow.... i nie kazdy dwuslad brzmial lepiej niz czteroslad. I to dokladnie pisalem. Tak, wszystkie swoje magnetofony kalibruje w Audiotechnice w Lodzi. Jeszcze jakies pytania? :-)

Wysłane z mojego SM-T525 przy użyciu Tapatalka




Porównywałeś do co najmniej bardzo dobrej półki czterościezkowca. Gdybys porównywał do M2405S to rozumiem ;).

Yacek

Cytat: pmcomp w Styczeń 29, 2016, 20:39
Cytat: Yacek w Styczeń 28, 2016, 20:37
Cytat: pmcomp w Styczeń 28, 2016, 17:26
To niska półka dwuśladów. Bardzo niska.
A skalibrowane chociaż były?

Pozdro
Ja jestem mały. Nie siegam wyzszych polek..... porownywalem niska polke dwusladow z niska polka czterosladow.... i nie kazdy dwuslad brzmial lepiej niz czteroslad. I to dokladnie pisalem. Tak, wszystkie swoje magnetofony kalibruje w Audiotechnice w Lodzi. Jeszcze jakies pytania? :-)

Wysłane z mojego SM-T525 przy użyciu Tapatalka




Porównywałeś do co najmniej bardzo dobrej półki czterościezkowca. Gdybys porównywał do M2405S to rozumiem ;).
A nie wiem. Staly na tej samej polce to porownalem. Moze ktos przestawil zlosliwie....

Wysłane z mojego SM-T525 przy użyciu Tapatalka

Szpulki duże i małe..... najlepiej z wycieraczkami. Generalnie low-budget, pieniadze wydaje na inne wazne cele :-)

Yacek

Cytat: miniabyr w Styczeń 29, 2016, 19:47
Jak napisałeś to zestaw marzeń był !Do tego gramofon Daniel i byleś bogiem na ulicy. Ech jak to dawno było :o
Mialem taki, tylko radmor byl czarny. Wtedy mi sie wydawalo ze lepiej nic grac nie moze, tasmy stilona sie na wolumenie kupowalo :-) arie wystalem w sklepie unitry na Wolskiej w wiezowcu, kurna caly dzien stania.....to byl 1982 rok :-)

Wysłane z mojego SM-T525 przy użyciu Tapatalka

Szpulki duże i małe..... najlepiej z wycieraczkami. Generalnie low-budget, pieniadze wydaje na inne wazne cele :-)

pmcomp

Chyba jednak najlepszym polskim magnetofonem, oprócz owianego legendą Koncerta, którego nikt nigdy w sklepie nie widział, była Dama Pik czyli M2403:



Za te nóżki mozna się było dać pokroić.

merlin1973

Taką miałem około roku 1987  :)
A taką mam około 2016 ;) ;) ;)
Pozdrawiam S.CH.

kefas

Witam.
W 1974 kiedy nasza reprezentacja zdobywała trzecie miejsce MŚ w piłce nożnej ja miałem 6 lat. Moi rodzice nabyli wówczas telewizor Neptun 412 i Magnetofon ZK145. Puszczałem sobie na nim...... moje plastikowe żołnierzyki. Miałem ich sporą kolekcje. Ale wiedziałem, że magnetofon służy do czegoś innego, słyszałem na nim m/innymi ,,Futbol,, Maryli Rodowicz. To była moja pierwsza i ostatnia przygoda ze ,,szpulakiem,,

Kilka lat temu kupiłem do dekoracji garażu kilka płyt winylowych. Po jakimś czasie  bez żadnego doświadczenia zakupiłem gramofon Technics SL Q2 z wkładką Shure M104E nie cały rok później Ad Fontes.

Kiedy nieśmiało przeglądałem te forum i zobaczyłem wasze ,,taśmociągi'' poczułem coś podobnego jak w tedy gdy w komisie zobaczyłem SL Q2. PIĘKNE TE WASZE MASZYNY.

Dziś z tego powodu popełniłem pewien zakup na dobrą wróżbę. Aluminiową szpulę z taśmą BASF w czarnym plastikowym pudełku bez żadnego opisu. Nie mam pojęcia co na niej jest, ale może kiedyś kupię sobie takie dzieła sztuki jakie Wy posiadacie i się dowiem. Wybrałem tę taśmę bo.... mi się spodobała. Były inne niektóre opisane długopisem Kate Bush, Guru Guru, Manfred Mann, chyba jeszcze Glenn Miller. takich firm jak Revox,TDK Maxell i innych. Ja wybrałem tę by było ciekawie, jest na niej tylko literka ,,L'' napisana długopisem.
Były też magnetofony Grundig TK54, TK845,Unitra ZK240, Tandberg series15 Group Trainer 2 ale raczej w kiepskim stanie (choć nie sprawdzałem) bo się nie znam.
Tak więc teraz poczytam ,,Biblie pmcomp'a a jak coś kiedyś kupię to tu się pochwalę.

Piękne te wasze magnetofony. :)


frywolny trucht

Powiem ci, że mojemu trzynastoletniemu synowi nic nie przechodzi. Wraca sobie ze szkoły, coś tam pogra chwilę na kompie i siada przed szpulakiem, nagrywa z komórki. Później słucha autorskiej playlisty, zadowolony, że umie, że fajnie gra. Słyszy, że trzeba wyrównać poziomy między piosenkami, że warto poszukać lepszej wersji. Magnetofon dzielnie sobie radzi, zupełnie jakby wczoraj wyszedł z fabryki :)
Myślę, że chłopak jest zarażony. Przed nim całe dorosłe życie, jakieś miłości wielkie, zakładanie rodziny, dorabianie się, ale koło czterdziestki  zapewne wyhamuje, usiądzie w końcu na dupie i wtedy:

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Magreeltoreel

Cytat: frywolny trucht w Luty 11, 2016, 17:40
Powiem ci, że mojemu trzynastoletniemu synowi nic nie przechodzi. Wraca sobie ze szkoły, coś tam pogra chwilę na kompie i siada przed szpulakiem, nagrywa z komórki. Później słucha autorskiej playlisty, zadowolony, że umie, że fajnie gra. Słyszy, że trzeba wyrównać poziomy między piosenkami, że warto poszukać lepszej wersji. Magnetofon dzielnie sobie radzi, zupełnie jakby wczoraj wyszedł z fabryki :)
Myślę, że chłopak jest zarażony. Przed nim całe dorosłe życie, jakieś miłości wielkie, zakładanie rodziny, dorabianie się, ale koło czterdziestki  zapewne wyhamuje, usiądzie w końcu na dupie i wtedy:



U mnie podobnie wie jak założyć taśmę, wie że taśma jest cenna i w czasie nagrania stara się nie mylić hehe.Dzieci dorosną ze świadomością tego na czym były nagrywane największe przeboje minionej epoki.To jest w tej zabawie najcenniejsze.
Życie jest zbyt krótkie na nudne hi-fi

pmcomp

Jak mo
Cytat: kefas w Luty 11, 2016, 17:21
Witam.
W 1974 kiedy nasza reprezentacja zdobywała trzecie miejsce MŚ w piłce nożnej ja miałem 6 lat. Moi rodzice nabyli wówczas telewizor Neptun 412 i Magnetofon ZK145. Puszczałem sobie na nim...... moje plastikowe żołnierzyki. Miałem ich sporą kolekcje. Ale wiedziałem, że magnetofon służy do czegoś innego, słyszałem na nim m/innymi ,,Futbol,, Maryli Rodowicz. To była moja pierwsza i ostatnia przygoda ze ,,szpulakiem,,

Kilka lat temu kupiłem do dekoracji garażu kilka płyt winylowych. Po jakimś czasie  bez żadnego doświadczenia zakupiłem gramofon Technics SL Q2 z wkładką Shure M104E nie cały rok później Ad Fontes.

Kiedy nieśmiało przeglądałem te forum i zobaczyłem wasze ,,taśmociągi'' poczułem coś podobnego jak w tedy gdy w komisie zobaczyłem SL Q2. PIĘKNE TE WASZE MASZYNY.

Dziś z tego powodu popełniłem pewien zakup na dobrą wróżbę. Aluminiową szpulę z taśmą BASF w czarnym plastikowym pudełku bez żadnego opisu. Nie mam pojęcia co na niej jest, ale może kiedyś kupię sobie takie dzieła sztuki jakie Wy posiadacie i się dowiem. Wybrałem tę taśmę bo.... mi się spodobała. Były inne niektóre opisane długopisem Kate Bush, Guru Guru, Manfred Mann, chyba jeszcze Glenn Miller. takich firm jak Revox,TDK Maxell i innych. Ja wybrałem tę by było ciekawie, jest na niej tylko literka ,,L'' napisana długopisem.
Były też magnetofony Grundig TK54, TK845,Unitra ZK240, Tandberg series15 Group Trainer 2 ale raczej w kiepskim stanie (choć nie sprawdzałem) bo się nie znam.
Tak więc teraz poczytam ,,Biblie pmcomp'a a jak coś kiedyś kupię to tu się pochwalę.

Piękne te wasze magnetofony. :)


Jak można nie kupić taśmy z opisem Glenn Miller ? :(


miniabyr

Kup Revoxa  2 śladowego i to będzie strzał w 10kę 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kefas

Cytat
gdybym miał magnetofon kupiłbym wszystkie

kawosz

Popieram 2 ślada . A w tym ogłoszeniu jest słowo które działa na mnie jak płachta na byka
PEREŁKA WŚRÓD SZPULAKÓW .

frywolny trucht

Trochę plastikowa ta perełka.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

pmcomp

Cytat: Jaro71 w Luty 11, 2016, 18:52
A co  powiecie na temat tego
http://allegro.pl/grundig-ts-1000-hifi-stereo-4-sciezki-i5983556573.html

Widziałeś coś na alledrogo co nie jest perełką?
To właśnie zobaczyłeś :).
Półprofesjonalny ... he, he, he ... nic nie znaczące słowo klucz. Fiat 126p tez był półprofesjonalny.

elem

fajne kiedyś były bloki reklamowe w TV :)

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe