Magnetofony szpulowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

kawosz

To już jest przegięcie pełną gębą  :o ::)
http://allegro.pl/unitra-zrk-m-2406qd-quadro-magnetofon-unikat-rrr-i5997107186.html?utm_source=criteo&utm_medium=cpc&utm_campaign=alluserscro

Ja jestem wyrozumiały dla sprzedawców . Każdy chce żyć . Ale ten to przeszedł granice mega absurdu .

paul_67

To jednak unikat Panie jest, a za to się niestety płaci :)

kawosz

Zauważyłem że 99 na grubszych taśmach chodzi głośniej . Czasem mi to przeszkadza ( szum taśmy ) . To jest normalne zachowanie magnetofonu ? . W środę - czwartek oddaje go do technika . Mogę zwrócić na to uwagę o ile to wina magnetofonu . Jak to u Was wygląda z hałasem przy różnych taśmach ?

tatachabera

Czy w granicach 2 tyś da się kupić w miarę sensownego szpulaka ?
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

MAC


miniabyr


"Zauważyłem że 99 na grubszych taśmach chodzi głośniej . Czasem mi to przeszkadza ( szum taśmy ) . To jest normalne zachowanie magnetofonu ? . W środę - czwartek oddaje go do technika . Mogę zwrócić na to uwagę o ile to wina magnetofonu . Jak to u Was wygląda z hałasem przy różnych taśmach ?"
.............Ale czy to szumi mechanicznie taśma ,czy na grubszych taśmach magnetofon musi więcej popracować?Czy ten efekt jest na szpuli aluminiowej ,czy na plastikowej? ...................cholera jakoś dziwnie wyprodukowałem tego posta sory.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

paul_67

Cytat: tatachabera w Luty 27, 2016, 10:13Czy w granicach 2 tyś da się kupić w miarę sensownego szpulaka ?
Dałoby się ode mnie jakiś czas temu (i to obydwa).Teraz się odmyśliłem, ale kto wie?

kawosz

Nie ma znaczenia czy szpula jest plastikowa czy aluminiowa . Najwyżej się trochę ośmieszę jak będę oddawał magnetofon i mówił co mi przeszkadza   ;D . Tak sobie pomyślałem że może grube taśmy powinny grac na talerzach  nie w szpulkach . Ale to tylko domorosłe przypuszczenia

paul_67

Cytat: kawosz w Luty 27, 2016, 10:29Nie ma znaczenia czy szpula jest plastikowa czy aluminiowa . Najwyżej się trochę ośmieszę jak będę oddawał magnetofon i mówił co mi przeszkadza   ;D .
Moja rada - słuchaj głośniej :)

miniabyr

Nie wiem czy mirek24 nie ma jakiejś maszyny do sprzedania?  Tatachabera spytaj Mirka.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Cytat: kawosz w Luty 27, 2016, 10:29
Nie ma znaczenia czy szpula jest plastikowa czy aluminiowa . Najwyżej się trochę ośmieszę jak będę oddawał magnetofon i mówił co mi przeszkadza   ;D .
Mi trochę bardziej hałasowały taśmy na szpuli aluminiowej ,bo szpule były w nie najlepszym stanie .Stąd pytanie.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pmcomp

Nie ma znaczenia czy na szpulę 10,5" nawiniesz taśmę o grubości 25, 35 czy 50 um.
Natomiast na bobinkach powinno sie używać wyłacznie taśma 50um. Już przy 35um zwoje potrafią się wywinąć przy przewijaniu. Backcoating powinien być matowy przy bobince, a nie śliski.

Pozdro


MAC

Że za te pieniądze można mieć już profesjonalny magnetofon w top stanie technicznym i wizualnym.

kotok

Zrobiłem zdalne sterowanie pilotem radiowym  do szpulaka Akai GX-625. Działa znakomicie. Można włączać zdalnie: start,stop, pause, przewijanie lewo, prawo.Pilot działa także bez widoczności odbiornika, w całym domu, w innym pomieszczeniu niż magnetofon. Powinno pasować również do rodziny :GX-620, 625, 635,646,636,266, 747... Jeśli ktoś jest zainteresowany, to służę informacją, mogę sprzedać lub wykonać taki moduł. Info na PW.
Denon DP-59L, 300B PSE, 6C33C SE, AKAI GX-625, Akai GX-635D,TEAC V-7, TEAC V-5, RIAA HIRAGA, Pioneer Sc-E700, Audio Physic Tempo VI, i wiele innych...

frywolny trucht

Póki co, zatachałem dziś swojego do Łodzi do naprawy :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

A po mojego w przyszłym tygodniu przyjeżdża  sam Wojcek. Mam nadzieje ,że nie będzie to długie rozstanie.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

Ja swojego jutro tacham na Myśliwiecką na 13 .00 . Cieszę się i żałuje że nastąpi rozstanie . Też mam nadzieję że krótkie . Na moje uch to poza kalibracją są do wymiany łożyska . No i talerzyki . A jako ciekawostkę to Wam napisze przygodę z talerzykami  :o . Kupiłem od Niemca z Ebaya 2 szt . Jako że ja nie mam konta elektronicznego płaciłem z Żonki konta . Zapłaciłem 75.60 euro . Wczoraj dostaje maila od Niemiaszka że zapłaciłem mu za mało . Pisze do mnie że miało być 76.50 a On dostał 75.60 i mam mu dopłacić 0.90 euro .
No szok  ;D pomyliłem się jak wpisywałem cyferki  ;D a u Niemca ordung jest ordung czy jak to się tam pisze  ;D

misio1973

Kupowałem w Anglii od Angola maszynę za 7500£ i zabrakło nam 10 £ powiedziałem że dołożę mu 20€ , nie zgodził się zawiózł mnie 15 km do bankomatu bym wybrał 10£ i mu dopłacił
Art Deco 15syg ,Lampizator L7 ,Lar 30mkII, serwer caps, gramofon GOLDENOTE Bellavista Signature

frywolny trucht

Żony mieli ostre. W rachunkowości  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

Cytat: frywolny trucht w Marzec 02, 2016, 21:16Żony mieli ostre. W rachunkowości 
Miałem gest zamiast 0.90 E dostał całego eurosa ;D ;)

frywolny trucht

Będzie zadowolona. Ale tak między śmichem i chichem- to wynik wielokondygnacyjnej biurokracji. Porządek musi być.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

Pr 99 już u technika w PR . Konserwacja potrwa około dwóch tygodni . Dowiedziałem się że te magnetofony są dalej używane w PR w dziale archiwów  :). Więc chyba nie powinno być problemu z częściami i że ta konstrukcja jest Mu dobrze znana . Tylko teraz mi jakoś dziko bez tego klamota  ;) .

bubusia

Darek i Pawel, dzieki za odsluch, niech wraca caly i zdrowy, sry niech wracaja:)
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

Magreeltoreel

Widzę że serwisujecie maszyny, ja ostatnio czyściłem cały tor, rolki, potem demagnetyzacja toru i jazda z taśmami mam jeszcze ponad 100 do przesłuchania i opisania, taśmoteka urosła do około 200 szpul jest mały kłopot z miejscem ale damy radę docelowo aby było czego słuchać będzie około 500szt. :D
Życie jest zbyt krótkie na nudne hi-fi