Magnetofony szpulowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

kawosz

Maciek to dobry wybór . Serwis jest w Wawie i masa części w razie czego . Pod tym względem chyba lepszy wybór niż Otari  :)

MAC

Wpadłem w panikę.
Nic nie wiem o magnetofonach, nie mam szpul, taśm, kabli. Nie mam go gdzie postawić. W życiu nie miałem śpulaka. Nic nie mam  :o

kawosz

Kable masz na ebayu . Lub możesz sobie zrobić to nie problem . Szpule i naby masz na allegro . Taśmy nagrane to portale lub Peter . Kable Ci mogę pożyczyć mój jest i tak w kalibracji jeszcze pewnie z tydzień .

MAC

Ten tam wyżej szybciej nie będzie. Aktualnie w Belgii siedzi.
Wylicytowałem go... niechcący.
Gość sprzedawał cztery sztuki i w życiu bym nie pomyślał, że za tyle pójdzie  :o

frywolny trucht

Tak na codzień obsługa jest łatwiejsza i mniej ryzykowna niż gramofonu i winyli. Jak działa  ;D

Cytat: masza w Marzec 13, 2016, 18:14Gość sprzedawał cztery sztuki i w życiu bym nie pomyślał, że za tyle pójdzie

Na handelek będzie  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

Cytat: masza w Marzec 13, 2016, 18:05
Wpadłem w panikę.
Nic nie wiem o magnetofonach, nie mam szpul, taśm, kabli. Nie mam go gdzie postawić. W życiu nie miałem śpulaka. Nic nie mam  :o
Maciek trzymam cię za rękę ,głębokie ale spokojne oddechy......mów sobie "Dam radę ,dam radę ......"
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Cytat: frywolny trucht w Marzec 13, 2016, 18:15Na handelek będzie  ;D
Ty się zająć śmiej ale... w cenie dziadków na ebaju  :o

Cytat: miniabyr w Marzec 13, 2016, 18:15
Cytat: masza w Marzec 13, 2016, 18:05
Wpadłem w panikę.
Nic nie wiem o magnetofonach, nie mam szpul, taśm, kabli. Nie mam go gdzie postawić. W życiu nie miałem śpulaka. Nic nie mam  :o
Maciek trzymam cię za rękę ,głębokie ale spokojne oddechy......mów sobie "Dam radę ,dam radę ......"

Nie pomaga... :o
Boję się go  ???

MAC

Dobra, cza się w garść wziąć...

1. Kto załatwia taśmy z PR?
2. Chcę kupić kable. Z jednej strony XLR a z drugiej RCA. Jakie są ograniczenia w długości? Czy mogą być 5m bez jakiejś słyszalnej straty na jakości odtwarzania?

Będzie więcej pytań :)

MAC

3. Tam wchodzą 26cm szpule?
4. Co mi będzie jeszcze poczebne?

CDN :)

kawosz

5 metrów to nie wiem ja mam 3 metrówki . Pisałem do gościa co handluje na allegro taśmami z PR . Odpisał że jak będzie wystawiał to da mi znać . Do tej pory cisza  :( . Podpytam teraz technika bo on w PR pracuje . Ja się zdecydowałem na LPR 35 . To cieńsza taśma niż te z PR ale dla mnie wygodniejsza mam 42 min w prędkości 38 . Na basfach z PR masz 32 minuty . Wychodzi drożej ale trudno . Kable widziałem na ebayu ale 5 metrów to chyba tylko jak sobie sam zrobisz .

gratefullde

Cytat: masza w Marzec 13, 2016, 17:45
No podobno tak  :o
No to gratulacje, przygodo witaj :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Magreeltoreel

#761
Cytat: masza w Marzec 13, 2016, 17:39
:o :o :o



Gratulacje aczkolwiek swoje już przeszedł musisz się przygotować do wymiany głowic, i ogólnego przeglądu, głowice można dość łatwo dostać  więc potem będziesz już tylko zadowolony.
Życie jest zbyt krótkie na nudne hi-fi


MAC


MAC

Cytat: Magreeltoreel w Marzec 13, 2016, 19:12Gratulacje aczkolwiek swoje już przeszedł musisz się przygotować do wymiany głowic, i ogólnego przeglądu, głowice można je dostać dość łatwo więc potem będziesz już tylko zadowolony.

Wszystko w praniu wyjdzie.
Broniłem się przed zakupem do ostatniej chwili bo głoszę teorię, że w tym guanie prędzej czy później musi coś klęknąć...

A ten egzemplarz akurat na mocno zmęczony nie wygląda.

gratefullde

Cytat: masza w Marzec 13, 2016, 19:14
Cytat: gratefullde w Marzec 13, 2016, 19:10No to gratulacje
Nie wiem czy jest czego  :o
Zapewne jest. Jeśli nie będzie problemów natury technicznej ze sprzętem, to zapewne nowe i ciekawe doświadczenie :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Szpule aluminiowe i naby pewnie trzeba będzie kupić. Z reguły nie są na wyposażeniu.  Nie jest źle posadzić go na jakimś racku pod kątem. Mniej siły trzeba używać przy dokręcaniu, mniejsze ryzyko, że po założeniu byle jakim, będzie łomotało szpulami :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Magreeltoreel

Cytat: masza w Marzec 13, 2016, 19:15
Cytat: Magreeltoreel w Marzec 13, 2016, 19:12Gratulacje aczkolwiek swoje już przeszedł musisz się przygotować do wymiany głowic, i ogólnego przeglądu, głowice można je dostać dość łatwo więc potem będziesz już tylko zadowolony.


Wszystko w praniu wyjdzie.
Broniłem się przed zakupem do ostatniej chwili bo głoszę teorię, że w tym guanie prędzej czy później musi coś klęknąć...

A ten egzemplarz akurat na mocno zmęczony nie wygląda.


Po głowicach niestety widać jego przeszłość, nie był ozdobą salonu tylko grał pare tys godzin, ale fakt łady z zewnątrz jest i jak zakupisz głowice to będzie grał jak trzeba.

Życie jest zbyt krótkie na nudne hi-fi

MAC

Po czym poznam, że głowice są do wyrzucenia?

bubusia

Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

Tomasz71

#770
 A pomyśleć ,że niedawno użalał się w pokoju administracyjnym ... ;D
Co to forum z poważnych ludzi robi  ;D ;D ;D
masza
Czy forum Audiomaniacy to teraz strona poświęcona jedynie magnetofonom szpulowym i konkursom z zakresu muzyki powszechnie nieznanej, którą interesuje się góra 5 osób z forum?


Gratulacje Maciek !

MAC

W dalszym ciągu nie jestem do tego zakupu przekonany...

Żeby nie było tak różowo to szpule i NABy nie są do niego dodane  :(

jamówię

Maszka na czym Ty teraz grasz,bo chyba jakiś re build był w systemie?

MAC

Sam juz nie wiem  ;D

Na pewno na Harbethach i na pewno nie na Phastach  8)
Wystukaj konieczną ilość postów i dokumentacja jest w ołtarzach ;)

jamówię

Cytat: masza w Marzec 13, 2016, 20:59
Sam juz nie wiem  ;D

Na pewno na Harbethach i na pewno nie na Phastach  8)
Wystukaj konieczną ilość postów i dokumentacja jest w ołtarzach ;)



A ilość to?