Magnetofony szpulowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

pmcomp

Cytat: masza w Marzec 14, 2016, 18:56
Miałem w dwa miesiące dwie wpadki ze śpulakami. Trzeciej już nie zamierzam mieć :)
Kubeł zimnej wody na łepetynę sobie wylałem i czekam albo na Ondreja (kierunek Sedlak) albo na kolegę Marka :)

No powiem ... a nie mówiłem ...

pmcomp

Cytat: masza w Marzec 14, 2016, 15:29
Dzięki, dzięki !

A teraz juz tak zupełnie poglądowo tak żeby sie nauczyć
Te są zajechane?



Widać gołym okiem, że płaskie jak stół.

MAC

Czy dostępne obecnie taśmy RMG LPR35 to jest ten sam typ jeśli chodzi bias co dawne Basfy LPR35LH?

elem

dane techniczne w linku poniżej.

RMG obecnie kupiona (przebrandowana?) przez Pyral, pod taką marka kupowałem taśmy SM 911 od polskiego dystrybutora. Cała maszyneria to ponoc stara fabryka i technologia EMTEC-BASF.

http://www.rmgi.eu/pdf/RMGI_LPR_35.pdf
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MAC

Tak, tak. Widziałem ten dokument ale nie znalazłem tam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie :) wynikające z wyrywka instrukcji pewnego śpulaka.
Ma zafixowany bias do kilku rodzajów taśm i czy obecnie produkowany LPR-35 mieści się w tych ramach.


elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MAC

Też na to forum trafiłem i wygląda, że będzie ok.

Dzięki elem.

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Wielka radość w domu Gucia. Magnetofon czeka na odbiór naprawiony. Okazało się, że coś tam na płytce pierdutnęło. Będziem z synkiem nagrywać, będziem nagrywać  ;D

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Tak samo z siebie pierdutnęło?  :o

Świadomie wpierdzielam się w kłopoty. Świadomie...  :-\

frywolny trucht

Spytam dokładniej jak będę odbierał. Jakaś pierdołka.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

Cytat: masza w Marzec 15, 2016, 17:57Tak samo z siebie pierdutnęło? 
Pewnie ze starości ;D . Ale co się dziwić Arek z Synem katowali go 24/24 ;D


MAC

Taniej nawet na eBayu nie ma. Cena rozsądna.
Kwestia w jakim stanie są głowice.
Komplet na wymianę (022 i 027) to ok 1000zł

frywolny trucht

Poprosiłbym o lepsze zdjęcia i pogadałbym z kawoszem na osobności. On zna tego sprzedawcę.
Magnetofon już trochę wisi na alegru.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC


frywolny trucht

Tak, ale ze wszystkim tak jest. Osobiście najgorzej wspominam szukanie vintydżowych kolumn. Ale mi psycha siadła, żeby w guano nie wdepnąć,  zmęczenie jakbym rozładował parę wagonów z węglem.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

Ja go znam bo kupuje u niego szpule . Jest normalny i idzie się z nim dogadać ale w ciemno to ja już nie kupie śpulaka chyba że od kogoś z Was .
Może to herezja co napisze ale jak komuś zależy na dobrym dźwięku ale nie ma ,, odchyłu ,, i nie będzie kupował masterów to niech sobie kupi Akai GX lub inny 4ślad z twardymi głowicami .

MAC

Cytat: kawosz w Marzec 15, 2016, 21:16Może to herezja

To wcale nie herezja.
Ja się zastanawiam na Teackiem. 2 ślady do odtwarzanie i zapisu + 4 ślady do odtwarzania. Kilka zafixowanych biasów pod różne taśmy (tabela jak wyżej). Mała studyjna na pokładzie. Kupa przydatnych ficzerów. Na uj mi studyjne szafy? Ja potrzebuję tylko poprzegrywać kilkanaście ulubionych płyt CD i je "uanalogowić". A jak bozia zdrowie da to i parę kopii ze Słowacji zanabyć.
Reszty systemu nie mam hajendowego a będę się na profi szpulaka rzucał? Bez przesady.
Jak jeszcze wziąć pod rozwagę fakt, że te profi to tyrały 80% swojego życia non stop w studiach to ja wolę już zadbaną amatorkę z wyższej półki. W domach te sprzęty nie były zarzynane.

wojtek41

Cytat: kawosz w Marzec 15, 2016, 21:16Może to herezja co napisze ale jak komuś zależy na dobrym dźwięku ale nie ma ,, odchyłu ,, i nie będzie kupował masterów to niech sobie kupi Akai GX lub inny 4ślad z twardymi głowicami .
Słusznie. Każdy według własnych potrzeb.  :)
Mnie się trafiła pierwsza szpulka ( 5" ) z klasyką. Hm...w mono.  :-\


Magreeltoreel

Cytat: masza w Marzec 15, 2016, 21:32
Cytat: kawosz w Marzec 15, 2016, 21:16Może to herezja

To wcale nie herezja.
Ja się zastanawiam na Teackiem. 2 ślady do odtwarzanie i zapisu + 4 ślady do odtwarzania. Kilka zafixowanych biasów pod różne taśmy (tabela jak wyżej). Mała studyjna na pokładzie. Kupa przydatnych ficzerów. Na uj mi studyjne szafy? Ja potrzebuję tylko poprzegrywać kilkanaście ulubionych płyt CD i je "uanalogowić". A jak bozia zdrowie da to i parę kopii ze Słowacji zanabyć.
Reszty systemu nie mam hajendowego a będę się na profi szpulaka rzucał? Bez przesady.
Jak jeszcze wziąć pod rozwagę fakt, że te profi to tyrały 80% swojego życia non stop w studiach to ja wolę już zadbaną amatorkę z wyższej półki. W domach te sprzęty nie były zarzynane.


Maciek tak jak Ci napisałem wszystko trzeba wziąć pod uwagę.
Sprzęt pro czy semi pro oto jest pytanie, ja używam profesjonalnych magnetofonów ale mam sporo szpul i sporo czasu poświęcam na archiwum które muszę doprowadzić do ładu.
Jeśli ktoś planuje nie mieć pralki w domu a chce także mieć bardzo dobry dzwięk nie musi mieć Telefunkena Otari Studera Ampexa czy innych zamrażarek, może natomiast kupić Teaca X1000M czy X2000M albo PR99 i będzie zadowolony z dzwięku i jak napisał Maciek z funkcjonalności. 
Jeżeli się ma zamiar używać go od czasu do czasu i nie mieć np 300 szpul to jak najbardziej polecam mniejsze domowe modele.
Pamiętajmy że produkowane w tamtych czasach modele magnetofonów miały swoje przeznaczenie i te do studia czy radia miały zazwyczaj solidną konstrukcję i były przeznaczone do wręcz katorżniczej pracy i dlatego były to ogromne konstrukcje posiadajce mocne silniki, konstrukcyjnie były po prostu wytrzymalsze ale i te semi pro maszyny były bardzo dobre dźwiękowo.



Życie jest zbyt krótkie na nudne hi-fi

frywolny trucht

Cytat: kawosz w Marzec 15, 2016, 18:20Ale co się dziwić Arek z Synem katowali go 24/24

Oto jest i wraca do roboty :) Trzy stówki pękły, nic w sumie się nie dowiedziałem co mu było, nie dostałem woreczka części wymienionych, a na rachunku stoi: części zero złotych, robocizna 300 zł :)
No dobra, ale działa.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

"Kochanie, jak już umrę, wszystko sprzedasz z zyskiem".   ;D  ;D  ;D

http://www.tweedehands.nl/audio-video-tv/audio-apparatuur/bandrecorder/akai-gx-620-3-gx-koppen-254572397.html


No chyba, że za tyle nikt nie kupi jednak  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jamówię


gratefullde

Ja i Mariusz: nie :D

Taka karma :D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9