Magnetofony szpulowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

kawosz

Cytat: frywolny trucht w Kwiecień 13, 2016, 17:29Nie odważyłbym się.
A mało to razy przez przypadek tak mi się założyło ;D . Dziś nawet zrobiłem sobie próbę  na starej taśmie z  g36 . Taśma to trwały i genialny nośnik ;).

miniabyr

 Nie ma się co bać .Jak pisał Pmcomp taśmę odwracamy przed 1 napinaczem i odtwarzamy .I gram muzyka  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elem

Cytat: kawosz w Kwiecień 13, 2016, 18:57A mało to razy przez przypadek tak mi się założyło

kawosz, i jak grało? :) da się odróżnić w ABX?  ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

kawosz

U mnie okazało się że mam do wymiany bęben hamulcowy .Szkoda że tak szybko  >:( . @%$#$^@^26 już dawno bym kupił gdybym miał wcześniej informacje  >:( . Komplet bębnów u Niemiaszków 50 eurosów więc da się żyć z revoxem . Już zamówiłem . Ale to trwa  :(

MAC

Darek, ten Revox był z Nomosa?

kawosz

#955
Tak .  Poza tymi hamulcami podobno wszystko w porządku . A nie jeszcze był talerzyk ale oddali kasę za te które kupiłem . Za bęben pewnie też się upomnę . Nie jestem zły o 200zł tylko czas . Prosiłem technika żeby szybko ustalił co jest do wymiany bo będziemy czekać na części . Niestety rozebrał go po 10 dniach . Organizacja pracy bez sensu .
Translator mi przetłumaczył że te hamulce dają rade 30 lat  :o
http://www.ebay.de/itm/2-Bremstrommel-Bremsrollen-1-077-562-1-Satz-gebraucht-geprueft-fuer-Revox-B77-/181510692944?
;D
die alten Bremstrommel können nicht mehr.
Nach über 30 Jahren ist auch hier das Material ermüdet und abgenutzt. Teilweise ist die Beschichtung verglast!

MAC

Tak, to jest największy plus Revoxa. Dostępność części.

frywolny trucht

Cytat: kawosz w Kwiecień 13, 2016, 20:18Niestety rozebrał go po 10 dniach

U mnie było podobnie. Trzeba było się zniecierpliwić i zacząć molestować, żeby sprzęt trafił na orbitę zainteresowania.
A wtedy już było dobrze. Taki urok urfa.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Jak tam? Balkoniki dotarły?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Ja jeszcze nie zamówiłem.
Raz, że czekam aż kawosz oceni jego solidność a dwa... jeszcze w domu nie wynegocjowałem zgody na taki "mebel"  :-\

kawosz

Jeszcze nie  :o . Ale nie dzwonie bo i tak nie mam magnetofonu jeszcze .

frywolny trucht

Zastanawiam się nad jakąś taką konstrukcją . Maciek, nie wiem czy nie będzie prościej jak osobny balkonik.
Skoro miałes miejsce,żeby stał , to wystarczy go pochylić, żeby nie właził w gały :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Tego racka na kółkach można jeszcze wykorzystać do czegoś dorabiając mu dolną półkę.
Dodatkowym plusem jest możliwość położenia magnetofonu z tą ruchoma ramą w pozycji poziomej do czyszczenia toru.
Poza tym ta cena 300 zł... Nie wiem czy warto czymś innym sobie tyłek zawracać.

kawosz

Cytat: masza w Kwiecień 17, 2016, 14:25Poza tym ta cena 300 zł... Nie wiem czy warto czymś innym sobie tyłek zawracać.
Znaczy że za mała ;D . To chyba dobrze :) .  Jak dojedzie to go opiszę . Choć przyznam że już mnie branża tak wytresowała że też mam wątpliwości ;)

MAC

#964
Nie, nie za mała  :)
Na tyle atrakcyjna, że nie warto kombinować z czymś innym.


Arek, cos mało piszesz o Teacu?
Jak 2 ślady w porównaniu z 4 akaja?

frywolny trucht

Teac? Syn go nie lubi. Za bardo popie...lona obsługa :) Niby sporo udogodnień w porównaniu z prostą maszyną Akai, ale te ulepszenia czynią Teac'a skomplikowanym. Począwszy od nakładania taśmy na tor, skończywszy na ogarnięciu przycisków  ;D
Gra inaczej jak Akai. Ciemniej, ale Akai grał trochę za jasno, więc tutaj można mówić o równowadze. Na pewno dźwięk jest bardziej dynamiczny niż w Akajcu, ale "oba dźwięki" są atrakcyjne. Jest po prostu trochę inaczej i trochę lepiej, ale tak, żeby wyrzucać Akai? O nie! Się czaję, żeby go rozebrać, zrobić sesję zdjęciową, oraz założyć wątek pochwalny. Mało jest wersji 1000M, byłaby fajna latarnia w guglu do naszego forum. Podoba mi się w Teac-u, że mechanizmy działają dyskretniej. Wciśnięcie play w Akai powodowało, że cała rodzina stawała na baczność :)

Na pewno nie jest tak, że podnieta minęła, coś niedobrego, kryzys szpuli. Po prostu doba jest za krótka, żeby ogarnąć robotę, rodzinę, szpulę i winyla. Trza żonglować szpulą i winylem, bo dwoma pierwszymi nie można.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

u mnie jest tak że jak mnie najdzie słuchanie winyli to je katuje aż mi przejdzie a reszta klocków się tylko kurzy  :) . Teraz udało  na mi się (prawie ;) )ogarnąć obroty w Fonciaku to go katuje już 5 dzień .

MAC

A ja teraz siedzę i pacze na ołtarz.
I cos bym teraz posłuchał. I uj mnie znowu szczela bo nie mogę się zdecydować z czego  ;D
Bez sensu to jest  :-\

kawosz

Katuje winyle bo miałem impuls . Kupiłem kilka placków za grosze  ;D . Trochę smażą ale czasami to i smażenie ma swój urok .  :)

MAC

Przekonałeś mnie. Dzisiaj winyle  8)

kawosz

Nie chce mi się liczyć ile czasu minęło. W moim prywatnym rankingu dostają statuetkę expresowej firmy  ;D
Dobrze że mi się nie śpieszyło  8)
sprzet-dyskotekowy.pl - Rozpoczęliśmy realizację zamówienia nr 57393 20 kwietnia 11:50

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

pmcomp

Cytat: kawosz w Kwiecień 20, 2016, 21:49
Nie chce mi się liczyć ile czasu minęło. W moim prywatnym rankingu dostają statuetkę expresowej firmy  ;D
Dobrze że mi się nie śpieszyło  8)
sprzet-dyskotekowy.pl - Rozpoczęliśmy realizację zamówienia nr 57393 20 kwietnia 11:50

przeciez oczywiste, ze nie mieli tego na stanie i sprzedawali powietrze :).

Jaro71

Witam ponownie nowy nabytek zamiast Opusa  MS 2425 Teac X7

frywolny trucht

Cztyry ścieżki, nie ma prędkości 38 cm/sek i na max. 18 cm szpule. Tak miało być?
No i jak porównanie z produktem PRL-u?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93