O cierpliwości w DIY

Zaczęty przez LampowY, Maj 28, 2019, 20:10

Poprzedni wątek - Następny wątek

cdt

Cytat: gratefullde w Maj 28, 2019, 22:54Ileż to trwa... Był jakiś rozruch?
Tak miałem go w tymczasowej obudowie .

tomekkk1

Cytat: vasa w Maj 28, 2019, 22:20No to chyba przepisowo ??? :o

Oczywiście - jak się czeka na swoje dziecko ;D

Alexander

Cytat: AudioAddicted w Maj 28, 2019, 22:199 miesięcy czekałem na swoje pre
I zdaje się, że zaraz po porodzie wymagało reanimacji/hospitalizacji?  :o

tomekkk1


Kangie

Cytat: cdt w Maj 28, 2019, 21:54Co Wy tam wiecie o cierpliwości 
Oj, szkolenie i wdrożenie 5S by się przydało ;)

JANUSZ003

5 S i życie staje się piękniejsze ;D

frywolny trucht

Ale chyba nikt nie pobije lemura, który sprzedał użytkownikowi HQ150 kolumny, w których basówce nie zmieściły się w obudowie. Akcja produkcji też koło roku się ciągnęła, jak dobrze pamiętam.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Kangie

Powaga? Może czekał na lepsze algorytmy kompresji odlewanego kosza, żeby potem go wcisnąć? ;)

gratefullde

Darek jest specyficzny... ja z nim nie miałem problemów ale faktycznie niektórzy mieli i to duże...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

cdt

G-36 wyrobił we mnie cierpliwość . Co do pre to drugi raz już bym nie czekał . A na pewno nie zapłacił bym wcześniej 80% wartości . Pocieszające jest tylko to że tych 20% już nie dopłacę . W między czasie w gratisie firma wykonała mi też kilka drobnych usług . Z pre tak się złożyło i to nie do końca jest wina Mirka . Dodam tylko że w gotowej obudowie to by mi wystrugał to pre ekspresowo .

Piterski

Przynajmniej widać, że się pod względem wykonawstwa przyłożył, bo jak widziałem te mody w Coplandzie to się z lekka przeraziłem :o.

Teraz już będziesz miał pre docelowe i zapewne i wzrokowo i dźwiękowo będziesz w pełni zadowolony.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

#36
Wyroby pana Kuleszy. Taki wątek z 2012 roku na audiostereo. Pamiętam, że wchodziłem, czytałem i robiłem w pory ze śmiechu...
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

i zjebę można było zarobić od konstruktora za wątpliwości co do działania sprzętu :) To jest/był najlepszy wątek z AS za mojego tam urzędowania :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Znalazłem te kolumny, przy czym ktoś inny jest/był ich posiadaczem.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Kangie

Można było na frezarkę, ściąć boki, przytępić krawędzie, maznać sprejem i wyglądałoby to PRO ;)

Moriarty

Ależ te kolumny są szpetne :o Współczynnik WAF w okolicach wartości, które grożą już pozwem rozwodowym.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

gratefullde

Słynne głośniki samochodowe [emoji16]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Co wy wiecie o cierpliwości? Rok 2014. Zrobione, ale jednak nie :) Obudowy wykonywał jakiś stolarz na zlecenie HQ150
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Najfajniejsze było to jak HQ bronił Darkula. Syndrom sztokholmski normalnie [emoji16]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

tomekkk1

Cytat: gratefullde w Maj 29, 2019, 12:40
Najfajniejsze było to jak HQ bronił Darkula. Syndrom sztokholmski normalnie [emoji16]

Andrzej, na podstawie tej wypowiedzi ktoś mógłby wyciągnąć wnioski, iż pomimo czasu oczekiwania na swoje pre, jego szumienia i brumienia również broniłem Adama w różnych kwestiach.
I słusznie, bo potrafię rozdzielić pewne tematy, jak i odeprzeć bezzasadne oszczerstwa, które się przetoczyły...


A skoro już o tym wspominam, to nie rozumiem dlaczego Maćka perypetie zostały powiązane z DIY, skoro jego przedwzmacniacz jest w jego przypadku wizytówką Firmy ValvEncore - na urządzeniu widnieje przecież The Protagonist, a nie forumowe Keishō...

gratefullde

Cytat: AudioAddicted w Maj 29, 2019, 13:02
Cytat: gratefullde w Maj 29, 2019, 12:40
Najfajniejsze było to jak HQ bronił Darkula. Syndrom sztokholmski normalnie [emoji16]

Andrzej, na podstawie tej wypowiedzi ktoś mógłby wyciągnąć wnioski, iż pomimo czasu oczekiwania na swoje pre, jego szumienia i brumienia również broniłem Adama w różnych kwestiach.
I słusznie, bo potrafię rozdzielić pewne tematy, jak i odeprzeć bezzasadne oszczerstwa, które się przetoczyły...


A skoro już o tym wspominam, to nie rozumiem dlaczego Maćka perypetie zostały powiązane z DIY, skoro jego przedwzmacniacz jest w jego przypadku wizytówką Firmy ValvEncore - na urządzeniu widnieje przecież The Protagonist, a nie forumowe Keishō...

Nie tak, i nie pod Twoim kątem to pisałem ani nikogo z naszego forum. Niemniej pewien efekt pobłażania jest . Nie da się tego uryć. Ale wynika on z kultury takich ludzi jak my co jest w ewidentnym kontraście do tzw wykonawców zleceń. Już bardziej nie chcę tego komentować, żal mi Maćka i ogólnie nie fajnie się czuję bo niejako też zachwalałem Kondo Keisho a wyszła kupa bo Adaś nawalił...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

cdt

Cytat: Piterski w Maj 29, 2019, 11:22widziałem te mody w Coplandzie to się z lekka przeraziłem .
Mirek nie robił modów w coplandzie .

Old Man Kensey

O rany, z tego, co piszecie, to wynika, że porządne DIY na zlecenie to może być straszna wtopa... a tak wcale być nie musi. Zaprawdę, są poważni i zdolni ludzie, którzy zrobią sprzęt w terminie i zgodnie z ustaleniami. Ja się cieszę moim nowym przetwornikiem, gra zgodnie z planem, serwis i pomoc bez zarzutu... a może to tylko jakieś szczęście wyjątkowe miałem?

Pozdrawiam serdecznie  :np:

System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

tomekkk1

Pewnie że nie musi - są ludzie którzy obok pasji i wiedzy zdają sobie dobitnie sprawę jak mocno opiniotwórczym medium jest internet.
Problem jest wtedy gdy ktoś nie rozumie, iż czyjeś zasługi ledwo się pamięta - a wtopy i niekompetencję zawsze!

gratefullde

Cytat: Old Man Kensey w Maj 29, 2019, 16:03O rany, z tego, co piszecie, to wynika, że porządne DIY na zlecenie to może być straszna wtopa

Nie musi. Przykładem Andrzej Analogowy. Genialny człowiek w zyciu jak i w branży. Dostepny non-stop, słowny, uczciwy, z wiedzą...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9