Menu główne

Sony PS-X 70

Zaczęty przez gratefullde, Czerwiec 11, 2016, 12:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

krzysiek

Cytat: gratefullde w Czerwiec 11, 2016, 14:32Zagwostke mam z masą efektywną tego ramienia. Są dwie wersje, które mówią: 15-19 g oraz 25 g.

Tak, też szukałem informacji nt. masy efektywnej tych ramion i na forach można spotkać wersje od 15 po 25 g, jak piszesz. Nie znalazłem nigdzie oficjalnej wersji.
Sobie kupiłem PS-X65, właśnie w celu powieszenia 103-ki, no i z ciekawości, jak to się porównuje z Regą.
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

gratefullde

Cytat: blackholesun w Czerwiec 11, 2016, 15:24
Cytat: gratefullde w Czerwiec 11, 2016, 14:32Zagwostke mam z masą efektywną tego ramienia. Są dwie wersje, które mówią: 15-19 g oraz 25 g.

Tak, też szukałem informacji nt. masy efektywnej tych ramion i na forach można spotkać wersje od 15 po 25 g, jak piszesz. Nie znalazłem nigdzie oficjalnej wersji.
Sobie kupiłem PS-X65, właśnie w celu powieszenia 103-ki, no i z ciekawości, jak to się porównuje z Regą.
I co?  Jakie wrażenia?  Ja ps-x 70 wybierałem spomiędzy 65 oraz 6750 zdaje się. Ale wygrało ramię pua 7.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: gratefullde w Czerwiec 11, 2016, 14:32Zagwostke mam z masą efektywną tego ramienia.
To może jak Sony to przyjedzie założyć jakąś wkładkę i zmierzyć częstość drgań na płycie testowej?
Będzie można policzyć masę ramienia.
Byle wkładka miała znaną podatność.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Cytat: vasa w Czerwiec 11, 2016, 15:34
Cytat: gratefullde w Czerwiec 11, 2016, 14:32Zagwostke mam z masą efektywną tego ramienia.
To może jak Sony to przyjedzie założyć jakąś wkładkę i zmierzyć częstość drgań na płycie testowej?
Będzie można policzyć masę ramienia.
Byle wkładka miała znaną podatność.
No i to jest clou problemu. Nie wiem przy jakiej częstotliwości jest podawana podatność DV 20x2. Napisano tylko 12 :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: gratefullde w Czerwiec 11, 2016, 15:37Nie wiem przy jakiej częstotliwości jest podawana podatność DV 20x2. Napisano tylko 12
Ale Roger wie :D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Cytat: vasa w Czerwiec 11, 2016, 15:47
Cytat: gratefullde w Czerwiec 11, 2016, 15:37Nie wiem przy jakiej częstotliwości jest podawana podatność DV 20x2. Napisano tylko 12
Ale Roger wie :D
Pytanie: czy powie ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

A czemu ma nie powiedzieć?  :o

gratefullde

Cytat: masza w Czerwiec 11, 2016, 15:52
A czemu ma nie powiedzieć?  :o
Tak jakby jestem dla niego anonimowy. Tzn gdzieś tam na audiofilu się widzieliśmy i to wsio.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

12, bez przeliczania, powiedział :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Już wiem,  to jednak 12 czyli bardziej twardo :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Cytat: elem w Czerwiec 11, 2016, 16:00
12, bez przeliczania, powiedział :)
Dzięki Tobie wiem.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

krzysiek

Cytat: gratefullde w Czerwiec 11, 2016, 15:28I co?  Jakie wrażenia?  Ja ps-x 70 wybierałem spomiędzy 65 oraz 6750 zdaje się.

Na razie X65 jest na przeglądzie, więc konkretne testy przeprowadzę, jak wróci. Akurat jak tylko kupiłem x65 pojawił się do wzięcia z angielskiego forum bardzo zadbany 6750, niestety byłem już wypstrykany z kasy. Bardzo mi się podoba 6750...
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

gratefullde

Cytat: blackholesun w Czerwiec 11, 2016, 16:01
Cytat: gratefullde w Czerwiec 11, 2016, 15:28I co?  Jakie wrażenia?  Ja ps-x 70 wybierałem spomiędzy 65 oraz 6750 zdaje się.

Na razie X65 jest na przeglądzie, więc konkretne testy przeprowadzę, jak wróci. Akurat jak tylko kupiłem x65 pojawił się do wzięcia z angielskiego forum bardzo zadbany 6750, niestety byłem już wypstrykany z kasy. Bardzo mi się podoba 6750...
Mnie też 6750 zauroczył. Nie wiem czy za jakiś czas się na niego nie skuszę.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

krzysiek

Tym bardziej żałuję, bo na tamtym 6750 wisiał Benz Ace SL, taki jak mam powieszony na Redze no i forumowicz bardzo sobie chwalił takie zestawienie.
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

gratefullde

Najciekawsze jest to, że kupując sony z ramieniem pua 7 czy 9 to faktycznie werk jest za darmo :-D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

jamówię

Jak ahaja pisze brać,to brać! 8) ;) :)

gratefullde

Cytat: jamówię w Czerwiec 11, 2016, 16:16
Jak ahaja pisze brać,to brać! 8) ;) :)
Już wziąłem kilka dni temu :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

jamówię

Cytat: gratefullde w Czerwiec 11, 2016, 16:17
Cytat: jamówię w Czerwiec 11, 2016, 16:16
Jak ahaja pisze brać,to brać! 8) ;) :)
Już wziąłem kilka dni temu :)


A to rozumiem :)

christo

Cytat: masza w Czerwiec 11, 2016, 14:52
Cytat: gratefullde w Czerwiec 11, 2016, 14:32Zagwostke mam z masą efektywną tego ramienia. Są dwie wersje, które mówią: 15-19 g oraz 25 g. Oczywiście z oryginalnym hesdshellem ht 165.

Z ciekawości wgryzłem sie w temat i to nie jest raczej tak, że są dwie wersje tego ramienia. Wersja jest chyba jedna tylko są wymienne ciężarki.

Jest mowa w danych katalogowych o CW (cartrige weight) small c-w 11-19,5g i large c-w 19-27,5g. Wnioskuję, że po wymianie ciężarka. Dokładnie tak jak w Denonie (w komplecie sa trzy różne ciężarki).

Wygooglałem nawet fotki tego ramienia z większym i mniejszym ciężarkiem na przeciwwadze.

Mały


Duży

Chłopaki, chyba trochę pokręciliście albo ja czytam bez zrozumienia. :)
Tu nie ma mowy o masie efektywnej ramienia a o dopuszczalnej masie wkładek (cartridge weight), która jest uzależniona od masy przeciwwagi (CW - counterweight) i to jest logiczne. Większa (cięższa) przeciwwaga pozwala na założenie cięższej wkładki i odwrotnie. Co do masy efektywnej zaś - tu jest odwrotnie. Większy ciężar przeciwwagi zmniejsza masę efektywną ramienia - przynajmniej tak mówi programik napisany w excell'u do obliczania m.e.
A na margnesie - piękny gramiak! Jakiś wysyp wiosenno-letni. :)
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

gratefullde

Cytat: christo w Czerwiec 11, 2016, 16:38
Cytat: masza w Czerwiec 11, 2016, 14:52
Cytat: gratefullde w Czerwiec 11, 2016, 14:32Zagwostke mam z masą efektywną tego ramienia. Są dwie wersje, które mówią: 15-19 g oraz 25 g. Oczywiście z oryginalnym hesdshellem ht 165.

Z ciekawości wgryzłem sie w temat i to nie jest raczej tak, że są dwie wersje tego ramienia. Wersja jest chyba jedna tylko są wymienne ciężarki.

Jest mowa w danych katalogowych o CW (cartrige weight) small c-w 11-19,5g i large c-w 19-27,5g. Wnioskuję, że po wymianie ciężarka. Dokładnie tak jak w Denonie (w komplecie sa trzy różne ciężarki).

Wygooglałem nawet fotki tego ramienia z większym i mniejszym ciężarkiem na przeciwwadze.

Mały


Duży

Chłopaki, chyba trochę pokręciliście albo ja czytam bez zrozumienia. :)
Tu nie ma mowy o masie efektywnej ramienia a o dopuszczalnej masie wkładek (cartridge weight), która jest uzależniona od masy przeciwwagi (CW - counterweight) i to jest logiczne. Większa (cięższa) przeciwwaga pozwala na założenie cięższej wkładki i odwrotnie. Co do masy efektywnej zaś - tu jest odwrotnie. Większy ciężar przeciwwagi zmniejsza masę efektywną ramienia - przynajmniej tak mówi programik napisany w excell'u do obliczania m.e.
A na margnesie - piękny gramiak! Jakiś wysyp wiosenno-letni. :)
Nie ma tu niezgodności w rozumowaniu i masz oczywiście rację. Chodzi o dopasowanie do DV 20x2.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Cytat: christo w Czerwiec 11, 2016, 16:38Chłopaki, chyba trochę pokręciliście albo ja czytam bez zrozumienia. :)

Stawiam chwilowo na to drugie  ;)
Gdyż albowiem nic nie pisałem o masie efektywnej a sprostowałem Andrzeja, że są rzekomo dwie różne wersje tego ramienia o różnych masach efektywnych.
Według mnie jest jedno takie ramie tylko można na nim wieszać dwa różne ciężarki do wkładek o skrajnie różnych wagach.
Nic nie pisałem o masie efektywnej bo nie natrafiłem na takie dane.

O!  :)

MAC

Teraz dopiero zajarzyłem, że jak byliśmy z kawoszem w Nomosie to grał tam wtedy PS-X60. Bardzo dobre granie.

christo

Cytat: masza w Czerwiec 11, 2016, 16:45Stawiam chwilowo na to drugie  ;)
A bo mi namieszaliście! :P Andrzej pytał o masę efektywną - stąd nieporozumienie. Ale prawdą jest - w gramofonach wszystko co dobre już było.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

ahaja

Gratefullde
Ty daj szansę normalnej wkładce ;-) ... Za kwotę jaką żądają za tą Sony można już topowy przetwornik zanabyć, a starych wkłądek się nie kupuje ... ale to takie moje gderanie 'stetryczałego tetryka'. ;-)

gratefullde

Cytat: ahaja w Czerwiec 12, 2016, 12:04
Gratefullde
Ty daj szansę normalnej wkładce ;-) ... Za kwotę jaką żądają za tą Sony można już topowy przetwornik zanabyć, a starych wkłądek się nie kupuje ... ale to takie moje gderanie 'stetryczałego tetryka'. ;-)



Oczywiście, że dam szansę ;)

Mam jeszcze pytanie. W oryginalnej instrukcji do Sony napisano coś takiego na temat mas:
Cartridge weight range (including shell):
11-19,5 g
19-27,5 g (with extra weight)

I teraz tak, ramie będę miał z oryginalnym koszykiem HT-165 - 11g ; wkładkę założę o wadze 9,2 g. to już mi daje wejście wagowo w przedział 19-27,5 g czyli potrzeba dodatkowego ciężarka (extra weight), którego mieć nie będę (chyba, że ktos ma na sprzedaż - kupię). Czy dobrze rozumuję?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9