Coś tam coś tam, czasami :)

Zaczęty przez daris666, Marzec 01, 2018, 23:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

daris666

Podobno trzeba napisać własnego bloga aby stać się moderatorem, w sumie dość proste. Czasami coś tu napiszę jak coś zespawam do kupy  :)

Obecnie jestem na etapie składania Passa Zen v4. Tym razem w wersji ekstremalnie audiofilskiej. Na wejściu w sygnale i w sprzężeniu rezystory tantalowe AN + 10uf MKC1862 + silver mica. Reszta to millsy mra5 i dale rn55. W filtrze zasilacza 0,47uf foliowe RFT. Dual mono, transformatory 200w na kanał, w filtrze CRC 90000uf na kanał.

Obudowa jeszcze w głowie prawdopodobnie z drewna, chłodzenie wymuszone przy przekroczeniu 70 stopni na radiatorze.

W załączniku .zip pcb do zena w innym wykonaniu.


cdt

Można też w sumie  pisać o dupie Maryni jak ja  ;D . Witam blogera-moderatora  ;D

daris666

Lepiej nie. Wątek pijacki widziałem w innym miejscu  ;D

amati74

Cytat: daris666 w Marzec 02, 2018, 00:01
Lepiej nie. Wątek pijacki widziałem w innym miejscu  ;D
Wątek pijacki nie jest zły tylko oby kaca po nim nie było [emoji3]

tomekkk1

Darek się rozkręca i to na bogato - no nareszcie  :alc:
Pamiętaj, że Moderatorem jest się tylko w Blogach - żebyś mnie nie ganiał po reszcie Forum chcąc mnie walnąć w łepetynę

Grzebaj, grzebaj - Ty też dobre i ciekawe "spawanie" uprawiasz  ;D

plastik1989

Cytat: daris666 w Marzec 01, 2018, 23:39
Podobno trzeba napisać własnego bloga aby stać się moderatorem, w sumie dość proste. Czasami coś tu napiszę jak coś zespawam do kupy  :)

Obecnie jestem na etapie składania Passa Zen v4. Tym razem w wersji ekstremalnie audiofilskiej. Na wejściu w sygnale i w sprzężeniu rezystory tantalowe AN + 10uf MKC1862 + silver mica. Reszta to millsy mra5 i dale rn55. W filtrze zasilacza 0,47uf foliowe RFT. Dual mono, transformatory 200w na kanał, w filtrze CRC 90000uf na kanał.

Obudowa jeszcze w głowie prawdopodobnie z drewna, chłodzenie wymuszone przy przekroczeniu 70 stopni na radiatorze.

W załączniku .zip pcb do zena w innym wykonaniu.


Z moich obserwacji te rezystory dale oprócz tego ze ladnie wygladaja i maja bardzo dobra tolerancje to grają tak samo jak zwykle vishay 5% itp. Z rezystor które nie rujnują kieszeni to bardzo dobre IMO sa czerwone prp, tylko w Polsce sie ich chyba nie da kupic.
.

daris666

#6
Cytat: tomekkk1 w Marzec 02, 2018, 00:37
Darek się rozkręca i to na bogato - no nareszcie  :alc:
Pamiętaj, że Moderatorem jest się tylko w Blogach - żebyś mnie nie ganiał po reszcie Forum chcąc mnie walnąć w łepetynę

Grzebaj, grzebaj - Ty też dobre i ciekawe "spawanie" uprawiasz  ;D

A mam taki plan zostać moderatorem na wszystkich forach audio  :smok: ;D

Cytat: plastik1989 w Marzec 02, 2018, 01:01
Z moich obserwacji te rezystory dale oprócz tego ze ladnie wygladaja i maja bardzo dobra tolerancje to grają tak samo jak zwykle vishay 5% itp. Z rezystor które nie rujnują kieszeni to bardzo dobre IMO sa czerwone prp, tylko w Polsce sie ich chyba nie da kupic.

Dla mnie dale to taki standard, pakuję je wszędzie w mniej ważnych miejscach. Próbowałem popracować na prp ale po pierwsze dostępność - trzeba trochę czekać na przesyłkę np. z www.partsconnexion.com, a drugie to wykonanie.

Miałem je kiedyś w PVC obecnie mam w niektórych miejscach w klonie lammia ll2.1.

a! jeszcze tor analogowy lampowy do DACa mam w prp wykonany.


zalun

To ja mam takie pytanie - co robisz(cie) ze sprzętem, który już masz i zrobiłeś następną wersję? Jest sprzedawana, czy zalega na półce? Myślę, że znalazłoby się trochę ludzi chętnych na zakup, wypożyczenie takie "odpadów".

Lubię sprzęty DIY. Jestem bardzo zadowolony z klona Pass Aleph 5, nieco mniej z przedwzmacniacza 1.7...
Aleph jest właśnie takim etapem w pracy konstruktora, a przedwzmacniacz był wykonany na zamówienie (odkupiłem od kolegi).

Zacząłem się zabierać trochę za własne składanie - tak żeby się nauczyć bardziej niż dla polepszenia dźwięku.

daris666

Cytat: zalun w Marzec 02, 2018, 09:58
To ja mam takie pytanie - co robisz(cie) ze sprzętem, który już masz i zrobiłeś następną wersję? Jest sprzedawana, czy zalega na półce? Myślę, że znalazłoby się trochę ludzi chętnych na zakup, wypożyczenie takie "odpadów".

Lubię sprzęty DIY. Jestem bardzo zadowolony z klona Pass Aleph 5, nieco mniej z przedwzmacniacza 1.7...
Aleph jest właśnie takim etapem w pracy konstruktora, a przedwzmacniacz był wykonany na zamówienie (odkupiłem od kolegi).

Zacząłem się zabierać trochę za własne składanie - tak żeby się nauczyć bardziej niż dla polepszenia dźwięku.


W całej karierze DIY sprzedałem kompletne dwa wzmacniacze (Passa A5, Zena i pre p1.7). Reszta, która mi nie podeszła została rozebrana, zasilacze wykorzystane do czegoś innego. W DIY większość jest wielokrotnego użytku. Lamp się nie sprzedaje co najwyżej zbędne podzespoły.

Warto polować na ogłoszenia ludzi, którzy rezygnują w połowie ze składania :)

zalun

Mi chodzi o te, które podeszły, ale hobby wzywało do zrobienia nowych :D

daris666

Cytat: zalun w Marzec 02, 2018, 16:55
Mi chodzi o te, które podeszły, ale hobby wzywało do zrobienia nowych :D

Płytki zazwyczaj lądują na allegro, wcześniej na AS w DIY. Resztę zostawiam, nie warto się pozbywać. Później się przydaje.

Czegoś szczególnego poszukujesz ?

zalun

Konkretnie to myślałem o przejściu na XLR z gramofonu (bo w sumie dlaczego nie).
Potrzebuję więc przedwzmacniacza z co najmniej dwoma wejściami XLR i na wszelki wypadek 1 RCA. Obecnie mam tego 1.7. W Sonus Oliva miałem dorobiony selektor i 3 RCA. Selektory zostały zrobione z tyłu obudowy (dziwny pomysł), a RCA są zamienione stronami. Obudowę mam tymczasową drewnianą (już ze 3 lata), a musi być metalowa bo mi Nuda warczy w głośnikach.

Także albo go będę przerabiał albo znajdę coś innego.

daris666

Cytat: zalun w Marzec 02, 2018, 17:09
Konkretnie to myślałem o przejściu na XLR z gramofonu (bo w sumie dlaczego nie).
Potrzebuję więc przedwzmacniacza z co najmniej dwoma wejściami XLR i na wszelki wypadek 1 RCA. Obecnie mam tego 1.7. W Sonus Oliva miałem dorobiony selektor i 3 RCA. Selektory zostały zrobione z tyłu obudowy (dziwny pomysł), a RCA są zamienione stronami. Obudowę mam tymczasową drewnianą (już ze 3 lata), a musi być metalowa bo mi Nuda warczy w głośnikach.

Także albo go będę przerabiał albo znajdę coś innego.

Czy w takim symetrycznym gramofonie wkładka jest symetryczna ?

zalun

Cytat: daris666 w Marzec 02, 2018, 17:18
Czy w takim symetrycznym gramofonie wkładka jest symetryczna ?

Tak mi się zdaje :) Jeśli nie jest zwarta wewnątrz to tak się będzie zachowywać.
Do VPI można dokupić wyjście w XLR (nie, żeby samemu nie można było zrobić).

daris666

Cytat: zalun w Marzec 02, 2018, 17:30
Tak mi się zdaje :) Jeśli nie jest zwarta wewnątrz to tak się będzie zachowywać.
Do VPI można dokupić wyjście w XLR (nie, żeby samemu nie można było zrobić).

Ja się na tym nie znam ale na pewno nie pchałbym się w lampowe przedwzmacniacze zbalansowane:)

zalun

Lampa to nie.
Przy okazji - sorka za zabrudzenie wątku.

daris666

Cytat: zalun w Marzec 02, 2018, 17:47
Lampa to nie.
Przy okazji - sorka za zabrudzenie wątku.

Spokojnie. Nie raz tu pobrudzimy. Co do analogu to mam zerowe doświadczenie, kilka miesięcy temu kupiłem gramofon z bezpośrednim napędem, naprawiłem, zrobiłem nową obudowę, kupiłem wkładkę i czeka na lepszy czas i wykonanie lub kupienie jakiegoś prostego pre. A jeszcze trzeba ustawić wkładkę :)

amati74

Cytat: daris666 w Marzec 02, 2018, 18:15
Cytat: zalun w Marzec 02, 2018, 17:47
Lampa to nie.
Przy okazji - sorka za zabrudzenie wątku.

Spokojnie. Nie raz tu pobrudzimy. Co do analogu to mam zerowe doświadczenie, kilka miesięcy temu kupiłem gramofon z bezpośrednim napędem, naprawiłem, zrobiłem nową obudowę, kupiłem wkładkę i czeka na lepszy czas i wykonanie lub kupienie jakiegoś prostego pre. A jeszcze trzeba ustawić wkładkę :)
To co szablon, różowa nitka włuczkowa, dobra lupa, chyba że masz dobry wzrok, coś żeby się ręce nie trzęsły(%) , śrubokręt, taśma malarska i do dzieła, sama wkładka się nie ustawi [emoji3]

McGyver

Cytat: daris666 w Marzec 02, 2018, 18:15kilka miesięcy temu kupiłem gramofon z bezpośrednim napędem, naprawiłem, zrobiłem nową obudowę, kupiłem wkładkę
pokaż

amati74

Właśnie jakieś fotki poprosimy

daris666

#20
Tu nie ma za bardzo co pokazywać. Kupiłem nie znając się a chcąc koniecznie napęd DD.

Kupiłem go uszkodzonego z zamiarem naprawy. Niestety był uszkodzony dość mocno i naprawiany już wcześniej, więc kupiłem drugiego na części. Z drugiego wyciągnąłem sprawną elektronikę. Obudowa dostała nowy fornir i nowe boczki, zamontowałem stopki antywibracyjne oraz nową wkładkę, klapa wypolerowana ( była bardzo porysowana). Najtrudniej było dostać zawiasy bo wszystkie te modele mają plastikowe popękane. Oczywiście standardowo obserwowałem codziennie allegro i po jakimś czasie trafiły się zawiasy od Transonic P55, które wyglądają identycznie a są metalowe. Na takim etapie zostałem. Teraz będę musiał mu wykonać jakieś pre, ustawić igłę i odpalić tego sprzęta :)

Jak na niego patrzę to chce mi się śmiać ile już mnie to kosztowało w stosunku do jego wartości :) Więc zapewne już ze mną zostanie i coś czasami posłucham:)

W planach jest jeszcze nowy przód :)

frywolny trucht

Takie artystyczne zdjęcia porobiłeś, że nic nie widać :)
Ale znalazłem: https://www.vinylengine.com/library/siemens/rw-555.shtml
Całkiem przyzwoity. Rozumiem, że wkładka AT 95E?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

daris666

Cytat: frywolny trucht w Marzec 03, 2018, 11:09
Takie artystyczne zdjęcia porobiłeś, że nic nie widać :)
Ale znalazłem: https://www.vinylengine.com/library/siemens/rw-555.shtml
Całkiem przyzwoity. Rozumiem, że wkładka AT 95E?

Tak, dokładnie to ta wkładka.

frywolny trucht

Zajrzałem do instrukcji, w celu czy nie ma wbudowanego pre gramofonowego i znalazłem niezłe zamieszanie w temacie hałaśliwości napędu. W każdym języku inaczej :) Ale koniec końców wygląda na to, że on ma stosunek S/N nieważony - 50 dB.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

amati74

Cytat: daris666 w Marzec 03, 2018, 10:58
Tu nie ma za bardzo co pokazywać. Kupiłem nie znając się a chcąc koniecznie napęd DD.

Kupiłem go uszkodzonego z zamiarem naprawy. Niestety był uszkodzony dość mocno i naprawiany już wcześniej, więc kupiłem drugiego na części. Z drugiego wyciągnąłem sprawną elektronikę. Obudowa dostała nowy fornir i nowe boczki, zamontowałem stopki antywibracyjne oraz nową wkładkę, klapa wypolerowana ( była bardzo porysowana). Najtrudniej było dostać zawiasy bo wszystkie te modele mają plastikowe popękane. Oczywiście standardowo obserwowałem codziennie allegro i po jakimś czasie trafiły się zawiasy od Transonic P55, które wyglądają identycznie a są metalowe. Na takim etapie zostałem. Teraz będę musiał mu wykonać jakieś pre, ustawić igłę i odpalić tego sprzęta :)

Jak na niego patrzę to chce mi się śmiać ile już mnie to kosztowało w stosunku do jego wartości :) Więc zapewne już ze mną zostanie i coś czasami posłucham:)

W planach jest jeszcze nowy przód :)
A czemu koniecznie napęd DD?