BMN i Fyne

Zaczęty przez Pablo_NL, Luty 10, 2019, 19:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pablo_NL

Zdarzy mi się zmiana dotychczasowego mieszkania na dom jednorodzinny, co za tym idzie powiększy mi się salon z 17m2 na ok. 26m2. Na  tę chwilę mam monitory, które wpasowały się idealnie w kubaturę i akustykę pomieszczenia. Po zmianie salon będzie podobny akustycznie, jednak monitory będą zbyt małe. Myślę o podłogówkach i przychodzą mi na myśl właśnie BMN s3 i Fyne 501, Fyne mogę posłuchać u siebie w salonie, ale BMN muszę specjalnie namierzać w Polsce przy okazji przyjazdu. Czy ktoś z Was słyszał któreś z nich i mógłby podpowiedzieć co do sygnatury dźwięku?
Głośniki będzie napędzać Parasound Halo, muzyka to trochę przestrzał pomiędzy klasyką, jazzem, rokiem progresywnym, trochę elektroniki. Lubię dźwięk liniowy, detaliczny, ale nie zamulony i nie nazbyt analityczny. Na chwilę obecną idealnie grają dla mnie Xavian xn 250 oraz Sonus Faber Venere 2.0. Te kolumny mam u siebie i grają sobie zamiennie, znam na wylot dźwięk który prezentują, ale chciałbym odbić na bok i poznać innych producentów. Kilka dni w tygodniu pracuję z domu, wtedy sączy się muzyczka nawet po 10h i nie chciałbym zmęczenia uszu. A może coś innego?
Budżet to powiedzmy max 7.000 zł na początek. Wiem, BMN są tańsze.

Jakub

Ja bym poczekał z zakupami do czasu aż się przeprowadzisz. Wstawisz swój sprzęt do nowego salonu to będziesz wiedział czego brakuje i czy w ogóle.

Pablo_NL

Xaviany dadzą od biedy radę ale nie Sonusy. To wiem już teraz, poza tym bardzo chętnie wymienię Sonusy