CD-Player dla wariata.

Zaczęty przez rudy-102, Grudzień 01, 2017, 13:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Cytat: malg w Marzec 07, 2018, 19:41
@rudy:
a ty gdzie połaczyłes masę z PCB do zielonej - pamiętasz ? bo zdjęcia nie znalazłem w wątku
O rany. Dokładnie już nie pamiętam, ale inaczej niż Ty. Zrobiłem to tylko jednym kablem. Nie lutowałem do nogi 12-stej, tylko podpiąłem do brzegu płyty głównej. To jest to szerokie pasmo druku.

rudy-102

#851
Zaznaczyłem kropką.

To jest chyba to połączenie, ale żeby być pewny to musiałbym wszystko rozkręcić. Niestety nie mam własnych zdjęć z montażu. Sprawdź miernikiem (ustawienie na piiiip  :) ), gdzie jest połączenie pomiędzy nóżką czipa a nadrukiem.

McGyver

Ta wylewka masy zaznaczona czerwoną plamą jest galwanicznie połączona z nogami 12 kości PCM61. Podpięcie się tam z masą od zielonej PCB z lampami jest poprawne.

rudy-102

Według mnie masz nie poprawnie podłączoną masę. Ona powinna wychodzić z tego miejsca.

malg

musiałem porobić coś w domu, ale już się biorę,
dzieki za podpowiedzi
mam nadzieje ze dziś już cos posłucham,

malg

tak wygląda teraz połączenie kabelka sygnałowego do PCB

rudy-102

Powinno być teraz lepiej.


malg

Gra, hurrrrrrra ;D ;D ;D ;D ;D
zagrałem sobie:
   Vollenwaider - White winds - pierwszy utwór
   Chet Baker & Paul Demond; Together; Complet Studio Recordings - Concierto de Aranjuez
Nie chcę przesądzać co do dźwięku, bo grałem na TESLA-ch, to testów włoże TOSHIB-y
do soboty sprzęt pochaodzi sobie bez głosu a w sobotę testy soniczne ::)

malg

No to został mi jeszcze drugi -  DCD655
w przyszłym tygodniu się wezmę, nie przewiduję niespodzianek ;D
szybko pójdzie

rudy-102

Cytat: malg w Marzec 07, 2018, 23:33Gra
Gratulacje.
Cytat: malg w Marzec 07, 2018, 23:34
No to został mi jeszcze drugi -  DCD655
w przyszłym tygodniu się wezmę, nie przewiduję niespodzianek ;D
szybko pójdzie

Z takim doświadczeniem na pewno. :)

rudy-102


Cytat: rudy-102 w Luty 20, 2018, 20:44
Cytat: malg w Luty 20, 2018, 17:22@Rudy
- ty go nie wylutowałes !!!!
Wydaje mi się że ceramiki odlutowałem go. Może zdjęcie jakieś nie aktualne pokazałem. Teraz nie sprawdzę bo dałem młodemu mój odtwarzacz jako zastępczy.
Dzisiaj wymieniłem laser w egzemplarzu dla syna i w końcu dostałem mojego z powrotem. Otworzyłem i sprawdziłem. I rzeczywiście C312 i C313 przez roztargnienie zostały nie ruszone. Dzisiaj już mi się nie chce, ale jutro je wylutuję.


rudy-102

Też już tak myślałem. Lenistwo górą :) .
Ciekawe na ile się zmieni brzmienie po wycięciu.

rudy-102

Wyciąłem, ale różnicy nie potrafię usłyszeć.

malg

dzisiaj trochę testowałem wariata
zetawiłem trzy CD-ki (od góry)
DENON DCD 655 golas
DENON DCD 625 lampizowany przezemnie pod kontrolą McG + lampy SHIBATA
DENON DCD &%%AR lampizowany przez McG + lampy PHILIPS

malg

Ponieważ we wzmacniaczu lampowym (EL84) mam tylko dwa wejścia podłaczyłem je do MARANTZ-a 2440
Ic -  samoróbki BELDEN 8402 VW-1 z białym nadrukiem. na dwóch WBT na jednym NEUTRIK
do kolumn - niebeski JANTZEN

malg

Przesłuchałem trochę materiału

malg

Wnioski:
625 w porównaniu do 655 golasa - to nie ma co porównywać, więcej przestrzeni, większa dynamika w całym pasmie, dziwięk otwarty, scena, 655 gra jakby spod koca czy zza kotarki  ...... długo by pisać,po prostu między mini jest WILKI KANION - jestem bardzo jestem zadowolony w rezultatu no i w własnej pracy (że się udało)
625 w porównaniu do 755AR - to juz inne porównanie, 755 jednak gra  lepiej - co nie znaczy ze dzieli je przepaść , jeszcze więcej przestrzennie, bas jest bardziej sprężysty,   dynamika wieksza, najważniejsze - lepsze ustawienie sceny, wysokiepodobne, choć trochę wiecej wybrznień siwadczy że jest ich jednak więcej

Pomyśłałem, że jeszcze powinienem zrobić taki test - zamienić lampy w 625 i 755AR.
Ciekawe jak wtedy to wypadnie,
bo trzeba pamiętać ze oba różnią się lampami o czym napisałem, ale i:
  kondensatorami sygnałowymi, w 755AR siedzą Janzeny Z-Cap Silver (jak u Rudego)
  wykonaniem -  Adam wykonał mi full lampizację wlącznie ze zmianą zasilania do masterclock
nie spodziewam się że 625 bedzie lepszy od 755AR, ale ciekawe co przyniesie zmiana lamp

rudy-102


rudy-102

A tak przy okazji. Piękny ten Marantz.

malg

Cytat: rudy-102 w Marzec 10, 2018, 23:45
Cytat: malg w Marzec 10, 2018, 22:51lampy SHIBATA
???
:)
pomyłka:
mysłałem ostatnio o SHIBATA, oglądałem jakieś wkładki i zostałoa w głowie, ::)
oczywiście TOSHIBA ;D

rudy-102


malg

Cytat: rudy-102 w Marzec 10, 2018, 23:47
A tak przy okazji. Piękny ten Marantz.
mnie sie też podoba - do Quadro go nabyłem, tylko nie mogę się zebrać zeby zestawić całosć

rudy-102

Postanowiłem zrobić jeszcze jedną rzecz z moim wariatem. Podczas włączania go oryginalnym przyciskiem on/off słuchać puknięcie w głośnikach. Robi tak od początku i nie wiem, czy jest to wynik modyfikacji (raczej nie), czy miał tak też przedtem. Najprawdopodobniej rozsechł się jakiś kondensator w zasilaniu pcb - cd. Stawiam na tego 4700 uF, ale mimo wszystko wymienię mu wszystkie. Jak zabawa to zabawa :).