kabel Belden 9497

Zaczęty przez pmcomp, Marzec 29, 2016, 19:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Nic nie wysyłałem  :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Arek melepeta ;)

Trzecia żyła chyba też z tego samego przewodnika
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102

Rzucisz fotką?

A słychać coś? Jakąś różnicę-znaczy się.

gratefullde

Dam focie jutro.

Ja chyba nie bardzo wychwytuję te subtelności. Jednak wydaje mi się, że przekaz stał się bardziej energetyczny, dynamiczny taki wiesz, z większym drivem to gra. W sumie fajnie. Ale to takie pierwsze wrażenia. Coś więcej gdy pogram kilka dni i wrócę do poprzedniej sieciówki, wtedy zazwyczaj wszystko zaczyna być jasne.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102


gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Melepeta

#81
Tam są trzy podwójne kable Beldena 9497, czyli w sumie 6 żył. Tylko połączone niestandardowo.
Pod poniższym linkiem są zdjęcia.
https://1drv.ms/f/s!AqzMuvYtG_wIgeBYLKJwPRphicsCyg
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

rudy-102

To mnie interesuje ukryte jest pod koszulką, ale mogę to sobie teraz wyobrazić - 3x2.

Melepeta

Tak. 3x2. Tylko podłączone L, N, PE w taki trochę zagmatwany sposób. No i te trzy kable zaplecione w warkocz.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

rudy-102

N - 2 x pomarańczowy, L-2 x czarny, PE - mieszanka?
Zresztą to nie ma znaczenia.

ciechomir

Ma ktoś tego Beldena na zbyciu, czy muszę uderzać do skośnych?

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

ciechomir

#87
Cytat: Melepeta w Wrzesień 08, 2016, 18:57
A wiela Ci trzeba?

No z 12 mb byłoby ok.

A co myślicie o kablu z alle:

http://allegro.pl/kabel-przewod-audio-parowany-belden-bl-8471-miedz-i6276404564.html

?

Potrzebuję w miarę dobrych kabelków do podpięcia Tannoyi, bo obecne się okazały ciut za krótkie i musiałem byle czym sztukować.
No  i się rozglądam

rudy-102

Cytat: ciechomir w Wrzesień 08, 2016, 21:37A co myślicie o kablu z alle:
:)
Kup, sprawdź i napisz nam.

ciechomir

Cytat: rudy-102 w Wrzesień 08, 2016, 22:01Kup, sprawdź i napisz nam.


Taki mądry to ja też jestem, myślałem, że ktoś ma/słuchał i potwierdzi lub zaneguje wybór.
Tradycyjnie, trzeba samemu...

A może jeszcze jakieś kabelki doradzicie, żebym nie musiał samemu błądzić. Pleeeaaaassseee....

frywolny trucht

Jakub twierdzi, że to je to samo co 9497. Ja twierdzę, że nie. I co zrobisz?
Kupowałem ostatnio w Japonii 9497, ale wszystkiego 10m , a potrzebuję 5m. Przy czym chciałem zachować 5 na testy ABX, żeby było o czym gadać na gościnnych występach  :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

ciechomir

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 08, 2016, 22:08I co zrobisz?

Jak pisałem wyżej. Podejdę do tematu tradycyjnie. Kupię te i te i się obaczy na własnych uchach.

rudy-102

Cytat: ciechomir w Wrzesień 08, 2016, 22:04
Cytat: rudy-102 w Wrzesień 08, 2016, 22:01Kup, sprawdź i napisz nam.


Taki mądry to ja też jestem, myślałem, że ktoś ma/słuchał i potwierdzi lub zaneguje wybór.
Tradycyjnie, trzeba samemu...

A może jeszcze jakieś kabelki doradzicie, żebym nie musiał samemu błądzić. Pleeeaaaassseee....
Wcale nie jestem mądry. Tego kabla po prostu nie znam. Mój 9497 płynie jeszcze z Japonii. Jak mi nie podpasuje, albo nie wniesie nic nowego to mogę Ci podesłać.

ciechomir

Dzięki. Ale nerwica zadziała szybciej i pewnie też szybko nabędę :D

Najpierw kupnę te z allegro, dam im się osłuchać i na spokojnie poczekam na Japońca.

Tak jak mam sztukowane teraz to nie wytrzymam. Trzymajta mnie!!!

kawosz

Cytat: ciechomir w Wrzesień 08, 2016, 22:22Ale nerwica zadziała szybciej
;D
Za tą cenę można eksperymentować . To nie są złe kable . Nerwica jest mi bliska ;D tak kupiłem swoje ;D

szczemirek

Kable jak sa ch... to nie graja. Kup te z Allegro i farbki 👹

Melepeta

#96
Kupiłem z ciekawości te z Allegro. Pieniądze niewielkie i granie też. Chociaż tego 9497 mam podłączonego podwójnie. A ten z Allegro podłączałem pojedynczo.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

rudy-102

Właśnie przyszła paczuszka z Japonii.
Kabelek ładny. Mój syn jakiś czas temu nosił coś podobnego na nadgarstku. Później podłaczę na testy, a jak mi się nie spodoba to potnę na kawałki i sprzedam na ibeju jako super power pokemon bransoletka ;).

rudy-102

Czy ten kabek potrzebuje jakiś czas na wgranie się, czy też wygrzanie jak niektórzy mówią?

Podłączyłem i gra. Pierwsze wrażenia:
- bas płytszy, może też trochę szybszy
- średnica bez zmian
- góra - tu jest jej jakby mniej

Muszę trochę dłużej posłuchać. W dzień nie mam spokoju.

rudy-102

No dobra.
Po kilku godzinach grania mogę chyba powiedzieć, że ... ... nie podoba mi się :(. Jest ogólnie bardziej blado. Bas wcale nie jest szybszy jak mi się na samym początku wydawało. Jest po prostu zgaszony. Góra całkiem się posypała i jest mętna. Scena się też popsuła - brakuje głębi.
No cóż pewnie w każdym systemie gra trochę inaczej, a może ja mam dzisiaj kiepski dzień na słuchanie?