kabel Belden 9497

Zaczęty przez pmcomp, Marzec 29, 2016, 19:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

malg

Cytat: Melepeta w Czerwiec 19, 2017, 20:38
Mogę Ci pożyczyć mojego.
Pawel obiecał że mi pożyczy, tylko nie wiem, czy się zepnę do weekendu, aby sie z nim spotkać
Dzięki za propozycję.
Hmmm, ... pomyślałem w tym momencie że jakbym miał 2 to mógłbym zasilić jednoczesnie WZM i CD
Dobra, jak możesz to przyśłlj, oczywiście ma mój koszt, (to znaczy zapłać za wysyłkę, a ja Ci odeślę kasę razem z kablem)
adres znasz, czy wysłać ponownie na priv ?









Melepeta

Nie mogę znaleźć. Wyślij adres.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Piterski

Opadł już kurz po waszych testach, a tytułowy Belden trafił i do mnie.
Wpiąłem go w miejsce mojego Bartkowego (2x3m). Mam go w odcinkach 2x6m.
Rożnica jest bardzo duża i wyraźna, nie mam mowy o niuansach czy autosugestii bo nie czytałem opisów przed odsłuchem.
Zrobiłem kilka porównań na płycie Naim z muzyką zbliżoną do klimatów jazowych.
Bas się lekko odchudził i stał się bardziej zwarty, na Bartku jest potężniejszy ale nie ma tej kontroli.
Średnica można by powiedzieć że jest bardziej osuszona, mniej nasycona i gra wyżej ale nie jest przysłaniana basem takim jak w Bartkach i przez to jest bardziej selektywna.
Góra wydaje mi się że jest bardziej szorstka i zapiaszczona niż w Bartkach ale pewien nie jestem.
Generalnie kabel kupiłem dla córki do jej zestawu, a to może się okazać, że zastąpi mi moje Bartkowe.
Gdyby posiadał po lepsze wypełnienie na średnicy przy zachowaniu detaliczności to kto wie czy nie zakończył bym na nim moich poszukiwań.

PS. Muszę teraz spróbować wrócić na basie do moich oryginalnych kondesatorów bo może to da mi więcej kolorytu i delikatnej miękkości.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

malg

Z tego co rozmawialiśmy masz Beldena pojedynczego,
podwójny gra lepiej (jak? poczytaj w wątku, albo sprawdż)
mogę pożyczyć Ci podwójnego 2x6.5m (nie na długo, powiedzmy tydzień, od klubu do klubu)
tak jak mówiliśmy, muszę dostać z powrotem jenzena aby na czymś grać ;D.

Piterski

Chętnie, to posłucham teraz jeszcze Jenzena i przyniosę go na piątek do klubu.

Jak by ten podwójny Belden zagrał dla mnie lepiej niż pojedyńczy to przeplotę ten co mam powinien mi starczyć.
Mam jeszcze dwa kable od Kawosza to będzie z czym porównywać.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

rudy-102

Cytat: Piterski w Wrzesień 12, 2017, 11:59kto wie czy nie zakończył bym na nim moich poszukiwań.
Ja mam cholera jakiś dziwny sprzęt. U mnie ten kabel zupełnie się nie zgrał. :(

Piterski

Cytat: rudy-102 w Wrzesień 12, 2017, 20:59
Cytat: Piterski w Wrzesień 12, 2017, 11:59kto wie czy nie zakończył bym na nim moich poszukiwań.
Ja mam cholera jakiś dziwny sprzęt. U mnie ten kabel zupełnie się nie zgrał. :(

Porównałem Beldena z Jenzenem i nie ma nawet o czym gadać. Motoryka namacalność bez porównania lepsza i nie gasi górnej średnicy.
Właśnie to nie gaszenie dźwięku i zbijanie warstw razem jest tym zduszeniem dźwięku w stosunku do moich Bartków.

Grzegorz przywoź podwójnego Beldena muszę porównać. Jak zagra lepiej to moja córka już Beldena nie dostanie bo zaplotę go na dwa przebiegi dla siebie.

Dawidzie córka już ich może nie dostanie oddam jej moje Bartki.

Podkreślam to nie jest koniec świata ale to bardzo ciekawy przewód coś taki Best Bay jak Denon 3910.
Czyli dobry punk wyjścia do szukania kabli z jeszcze większą niż on kulturę ale z tą motoryką i namacalnością.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

rudy-102

Cytat: Piterski w Wrzesień 12, 2017, 22:30dobry punk wyjścia do szukania kabli z jeszcze większą niż on kulturę ale z tą motoryką i namacalnością.
To mam coś do zaproponowania. Kabel z którym Belden u mnie przegrał, ale to chyba nie w tym wątku.

Piterski

Dawaj koniecznie. Ja wiem już, że z moich kolumn poleci Jenzen.
W jego miejsce dam Neotecha, czysta miedź w teflonie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

tigus27

Hej

Gdzie moge kupić tego Beldena?
Źródło: Rastbeery Pi 3 DigiOne -Coax:M&B CRYSTAL DAC:Audio GD NFB 1 (2015) - Interkonekt: M&B Diamond mini XLR ACSS- Zasilające:DIY-Wzmacniacz:Audio GD Precision 2 - Głośnikwe:M&B STELLA - Kolumny podłogowe: DIY na SEAS 29TAF/W i ER18RNX

malg

U mnie na razie rządzi Belden (podwójny)
Janzen drugi,
był po drodze WE ale krótki 2x2.5 (o ile pomiętam), uplasował się pomiędzy, 6 metrowych nie zdołałem zdobyć, więc muszę z tym żyć


malg


malg


tigus27

Źródło: Rastbeery Pi 3 DigiOne -Coax:M&B CRYSTAL DAC:Audio GD NFB 1 (2015) - Interkonekt: M&B Diamond mini XLR ACSS- Zasilające:DIY-Wzmacniacz:Audio GD Precision 2 - Głośnikwe:M&B STELLA - Kolumny podłogowe: DIY na SEAS 29TAF/W i ER18RNX

malg

tak,
ale na ebayu mas taniej a koszt wysyłki free

tigus27

Źródło: Rastbeery Pi 3 DigiOne -Coax:M&B CRYSTAL DAC:Audio GD NFB 1 (2015) - Interkonekt: M&B Diamond mini XLR ACSS- Zasilające:DIY-Wzmacniacz:Audio GD Precision 2 - Głośnikwe:M&B STELLA - Kolumny podłogowe: DIY na SEAS 29TAF/W i ER18RNX

rudy-102

Cytat: rudy-102 w Wrzesień 12, 2017, 22:36To mam coś do zaproponowania. Kabel z którym Belden u mnie przegrał, ale to chyba nie w tym wątku.
Cytat: Piterski w Wrzesień 12, 2017, 22:41
Dawaj koniecznie. Ja wiem już, że z moich kolumn poleci Jenzen.
W jego miejsce dam Neotecha, czysta miedź w teflonie.
Tutaj. https://audiomaniacy.pl/index.php?topic=2183.msg155093#msg155093

Piterski

Cytat: rudy-102 w Wrzesień 12, 2017, 20:59Ja mam cholera jakiś dziwny sprzęt. U mnie ten kabel zupełnie się nie zgrał. :(
To może też być kwestia repertuaru i twoich kolumn. Jeśli dobrze pamiętam masz Focale, a to raczej kolumny analityczne.
Wczoraj słuchałem płyty Jennifer Warnes "The hunter" i trochę brakowało mi wypełnienia na średnicy. Poprzednio słuchany sampler Naima był tłustszy w brzmieniu.
To nasycenie mają moje kable Bartki. Słuchałem i myślę sobie, a co mi szkodzi je spiąć razem. Tak też zrobiłem i przynajmniej jeśli chodzi o barwę to mi się to spodobało.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

finchers

To może odświeżę temat:)

Jakiś czas grałem na podwójnym Beldenie i nawet mi się podobało bo skończyłem kombinować :np:
Aż wygrzebałem Qed Ruby i podpiąłem do 2-ej pary gniazd i zacząłem porównania...co się okazało bije Beldena szczegółowością przekazu, scena zrobiła się szersza. (jak moja to nawet usłyszała tzn. że jednak sobie nie wymyślam :alc: )
Wszystko to kosztem basu gdzie Qed jest raczej szczupły. I zacząłem się zastanawiać tak naprawdę na którym się milej słucha muzyki czy lepiej wybrzmiewające instrumenty na dłuższą metę będą lepsze z wciągającym choć mniej szczegółowym przekazem Beldena?
W końcu spiąłem podwójnego Beldena z Qed razem... i zaskoczenie!Można co prawda małą elektrownię podłączyć do tego:) ale może sobie już wmawiam ale dzwięk stał się bardziej docieplony niż na samym Qed i zarazem bardziej szczegółowy niż na Beldenie.
To jest to czego szukałem ...ciekawe na jaki czas :o
NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Chord, muza Daphile, Marantz cd 52

malg

Cytat: finchers w Marzec 30, 2018, 09:47
To może odświeżę temat:)

Jakiś czas grałem na podwójnym Beldenie i nawet mi się podobało bo skończyłem kombinować :np:
Aż wygrzebałem Qed Ruby i podpiąłem do 2-ej pary gniazd i zacząłem porównania...co się okazało bije Beldena szczegółowością przekazu, scena zrobiła się szersza. (jak moja to nawet usłyszała tzn. że jednak sobie nie wymyślam :alc: )
Wszystko to kosztem basu gdzie Qed jest raczej szczupły. I zacząłem się zastanawiać tak naprawdę na którym się milej słucha muzyki czy lepiej wybrzmiewające instrumenty na dłuższą metę będą lepsze z wciągającym choć mniej szczegółowym przekazem Beldena?
W końcu spiąłem podwójnego Beldena z Qed razem... i zaskoczenie!Można co prawda małą elektrownię podłączyć do tego:) ale może sobie już wmawiam ale dzwięk stał się bardziej docieplony niż na samym Qed i zarazem bardziej szczegółowy niż na Beldenie.
To jest to czego szukałem ...ciekawe na jaki czas :o
jakiś link do tego Qed-a
cena za metr ?
to samoróbka czy gotowiec ?

finchers

#295
Malag nowe Qed ruby to jakies 40 zl za metr.
Polecil mi je Muda jakis czas temu... Ale jak pisalem wymienilem na Beldena bo slabo na basie bylo i tak lezal do wczoraj jak nie spialem z Beldenem🙂
Teraz sie lapie że nie muszę praktycznie odkręcac galki żeby dźwięk byl ladnie wypelniony, dociążony w calym paśmie. Chyba tu  przekrój "sznurkow" ma na to wpływ?
NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Chord, muza Daphile, Marantz cd 52

Melepeta

Też miałem Rubego przed Beldenem 9497. Potem był Western Electric WE16GA, po nim Duelund DCA16GA. A teraz jest In-Akustik LS 1302.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.


malg

cena pasuje do tego ostatniego 9 X 4,2 to  okolo 40 PLN

rudy-102

Możliwe. Ten jest dosyć powszechny jako konfekcjonowany gotowiec.