Harbeth jaki jest i na czym stoi.

Zaczęty przez jamówię, Styczeń 15, 2015, 20:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

intenser

#100
za to na HUG nie znajdziemy słowa krytyki dot. nowych + względem starszego modelu

tutaj recka o odmiennych wnioskach względem tej umieszczonej wyżej

http://www.hificorner.co.uk/blog/Harbeth-HL5-Plus-Review/

przy tak przeźroczystych głośnikach mały błąd w zestawieniu może spowodować skrajne odczucia i tylko odsłuchy porównawcze we własnym pomieszczeniu są coś warte



jamówię

I to wszystko na Naimie,Linnie i Quadzie 8) :)

Drizzt

Cytat: intenser w Styczeń 30, 2015, 07:29
za to na HUG nie znajdziemy słowa krytyki dot. nowych + względem starszego modelu

Zgadza się, z tym że na HUG widzę wiele wpisów od gości z Singapuru czu Malezji, którzy często traktują Harbs jako wyraz podkreślenia statusu posiadania czy dobrego kolonialnego smaku i z tego co zauważyłem często zamawiają je w ciemno a pierwszy odsłuch następuje we własnym pokoju po rozpakowaniu nówek. A wtedy nie ma siły, musi się podobać ;)


Cytat: intenser w Styczeń 30, 2015, 07:29
przy tak przeźroczystych głośnikach mały błąd w zestawieniu może spowodować skrajne odczucia i tylko odsłuchy porównawcze we własnym pomieszczeniu są coś warte

Też mi się wydaje, że te paczki są bardzo przezroczyste i wrażliwe jeśli chodzi o elektronikę, ustawienie i generalnie wszystko, co może wejść z nimi w interakcję. Ta "światowa" średnica pokazuje po prostu wszystko jak na talerzu. Taka wrażliwość może być nieco upierdliwa dla użytkownika końcowego ale też i potencjalnie dać wiele radości. W każdym razie z tego co pamiętam Masza słuchał ich ze swoimi lampiszonami i jego komentarz był taki, że z lampą wolał stare piątki, a nowe widzi raczej z tranem. My z kolegą flly z kolei słuchaliśmy z tranem i impulsowcem. Na pewno jeszcze wiele pozostaje do odkrycia jeśli chodzi o te paczki ale jest jeszcze jeden prozaiczny szczegół w tym wszystkim: tak drastyczne podniesienie ceny jak zrobił to Alan musi mieć wyraźne pokrycie w dźwięku a tego nie dane mi było póki co usłyszeć choć w potencjał nie wątpię.

Drizzt

#103
Cytat: intenser w Styczeń 30, 2015, 07:29

tutaj recka o odmiennych wnioskach względem tej umieszczonej wyżej

http://www.hificorner.co.uk/blog/Harbeth-HL5-Plus-Review/


Recenzentowi bardzo się te głośniki spodobały i wszystkie pozostałe wnioski wynikają z tego prostego faktu. Najwidoczniej trafił z kombinacją, którą okazały się dość proste modele QUAD-a i Linna oraz podstawowe modele Naima. Zwrócił uwagę na trudności w uzyskaniu prawidłowej sceny.

Natomiast dziwi mnie, że wśród największych zalet SHL5+ w stosunku do starych piątek wymienia reprodukcję basu, gdzie bas starszego modelu określa jako "wooly", a o nowych pisze "world of difference in its production of bass frequencies". Chyba Alan nie wie o tych różnicach na basie, bo sam podsumował to krótko: "bass about the same" w stosunku do starszego modelu :)

Oczywiście wiem, że ze zmianami na średnicy i wysokich tonach może zmienić się percepcja niskich tonów, nawet jeśli w rzeczywistości są one takie same. Jednak nie składa się to raczej na "world of difference". Ja odebrałem niskie tony SHL5+ właśnie jako dość "wooly" ale oczywiście nie da się pisać o basie w oderwaniu od pomieszczenia.

intenser

#104
model SHL5 zawsze wzbudzał największe emocje

od kapitalnego pod każdym względem grania po zgrzytanie zębów - nie potrafiłem ich nigdy rozgryźć do końca

dlatego przesiadkę zrobiłem na znacznie łatwiejsze w ujarzmieniu , bezpieczniejsze , nowocześniejsze w brzmieniu i uniwersalniejsze 30.1

mniej wybredne co do repertuaru , sprzętu towarzyszącego itp i jak dla mnie po prostu lepsze bez żadnej "wady" większego brata


masza

Mi się wydaje, że piątki bardziej są wrażliwe na pomieszczenie niż na amplifikację.
Ja jestem bardzo zadowolony z ich grania u mnie.
Jakieś dwa tygodnie temu zabraliśmy je z szwagrem do niego. Wzmacniacz podobny, pomieszczenie 18m. Po tym co usłyszeliśmy u niego ja bym ich nie kupił...

Także bez posłuchania we własnym pomieszczeniu broń Panie Boże brać je w ciemno.

SVART

Cytat: drizzt w Styczeń 29, 2015, 11:59SVART, a jak odebrałeś bas 30.1?

Bas? Hm, to było ponad rok temu i słabo pamiętam, więc nie chcę tworzyć bajek lub wprowadzać w błąd. Sądząc jednak, że wówczas nie zagrały dobrze ostrego rocka, metalu i popu, to bas nie było obszerny.

intenser

Cytat: masza w Luty 02, 2015, 19:08Mi się wydaje, że piątki bardziej są wrażliwe na pomieszczenie niż na amplifikację.

niestety ,
pamiętam jak mój znajomy zaprosił mnie do siebie z moimi ówczesnymi shl5 , pokój tak na oko 18-20m
posadziliśmy je na taboretach
to był nie tylko najgorszy dźwięk jaki u niego słyszałem ale najgorszy jaki dane mi było słyszeć w ogóle :-[

miniabyr

 To raczej pewne ,że każda kolumna jest wrażliwa na ustawienie.Pamiętam jak szalałem ze swoimi (audio note) po całym pokoju(22 m2). Najlepiej grają ustawione wzdłuż dłuższej ściany grając na krótszą. Jest to ustawienie od czapy, ale  u mnie się  sprawdza fantastycznie.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza

Podłączyłem z ciekawości pod herbatniki moduł korekcji akustyki pozostały po WLMach :)

jamówię

Cytat: masza w Luty 07, 2015, 11:59
Podłączyłem z ciekawości pod herbatniki moduł korekcji akustyki pozostały po WLMach :)

No i?
Emotka pokazuje radość...

masza

No i fajny efekt jest.
Zobaczymy czy się znudzi, czy nie.
Dźwięk jest bardziej napompowany i soczysty. Scena poszła dalej w głąb.

jamówię

drizzt czy shl już dotarły? 8)

Drizzt

Jutro mają dotrzeć. System już czeka i ja też. Dziś zakupiłem Skylany z Premium Fill - raczej pewny strzał a na eksperymenty przyjdzie czas ;) Teraz stoją te Skylany puste, żona już chciała tulipany postawić :D

intenser

#114

w q-bricks zainwestowałeś ? imo warto

Drizzt

Pytałem ale nie mieli. Na pewno będę chciał je wypróbować choć cena delikatnie mówiąc dobija. Z czego to jest? Podobno jakiś sandwich.

jamówię

Cytat: drizzt w Luty 10, 2015, 02:40
Jutro mają dotrzeć. System już czeka i ja też. Dziś zakupiłem Skylany z Premium Fill - raczej pewny strzał a na eksperymenty przyjdzie czas ;) Teraz stoją te Skylany puste, żona już chciała tulipany postawić :D


Stary mega gratulacje:))). Dobrze że zainwestowałeś w permium fill,q-bricks wypożycz,ja też w marcu chyba do nich wrócę. Pierwsze podejście było w momencie zakupu Harbs i Skylan i wtedy to nie było to,ale od inta wiem,że teraz jest nowa generacja i warto. Przed Tobą najpiękniejsza chwila w życiu audiofana,odsłuch i ustawianie nowych klocków. Zapach,wyjmowanie z kartonów-super! Opisz wrażenia od początku,jak dzwięk będzie ewoluował,niech wątek żyje.
Harbeth rulez!!!

intenser

nowe q bricks są metalowym krążkiem "powleczone" cieniutką warstwą silikonu z nabitym "trzpieniem" analogicznym do tych w rogach skylanów

sprawdzają się lepiej niż kosztują a kosztują sporo  :-\

czemu i jak działa - nie mam pojęcia

spróbowałem porównać z monetą 2zł na którą nakleiłem odpowiedniej średnicy "odbojnik" z OBI - ni cholery to nie "grało"

jamówię

Cytat: intenser w Luty 10, 2015, 08:21
nowe q bricks są metalowym krążkiem "powleczone" cieniutką warstwą silikonu z nabitym "trzpieniem" analogicznym do tych w rogach skylanów

sprawdzają się lepiej niż kosztują a kosztują sporo  :-\

czemu i jak działa - nie mam pojęcia

spróbowałem porównać z monetą 2zł na którą nakleiłem odpowiedniej średnicy "odbojnik" z OBI - ni cholery to nie "grało"

Ile oni teraz tam krzyczą? ponad 4 stówki za 8 sztuk?
No ja mam lepiej? potrzebuję tylko 4?

Drizzt

#119
Michał 580 zł za 8 sztuk. Szok :/ A czemu tylko cztery? Pod P3 tyle wystarczy?

Premium Fill mam po 5 kg na stand. Nie wiecie czy to zgodne z zaleceniami? Masza ile filla dałeś u siebie? :)

jamówię

Cytat: drizzt w Luty 10, 2015, 09:52
Michał 580 zł za 8 sztuk. Szok :/ A czemu tylko cztery? Pod P3 tyle wystarczy?

Tak 4,bo w Skylanach do trójek są dwie dziurki w każdym standzie,teraz są tam skylanowskie zaślepki. Ty masz w swoich Skylanach 4 zaślepki na stand i w to miejsce wkładasz q-bricks,razem 8 sztuk:).
Miłosz jak zasypałeś standy?wszystko wsypałeś?

Drizzt

Tak, po 5 kg na stand. Na Waliców mówią, że tyle ma być.

jamówię

Będziesz to gonił Pliniusem?bardzo jestem ciekaw :)

Drizzt

Tak, Pliniusem :) Słuchałem już kiedyś piątek z moim wzmakiem, choć od tego czasu zmieniło się parę rzeczy, w tym źródło (teraz też Plinius, wtedy chyba jeszcze CEC) i kable.

Tu też piszą, że dla SHL5 potrzeba w sumie 10 kg

http://www.audiosystem.com.pl/produkt/1185/skylan-sky-premium-fill

Michał jak wyglądają te zaślepki u Ciebie? Bo u mnie są cztery nagwintowane otwory w górnej płycie standu.

masza

Cytat: drizzt w Luty 10, 2015, 09:52Masza ile filla dałeś u siebie? :)
Tak jak zalecane. 5kg.

Qbricks działają :)