Monitor Audio ET 500

Zaczęty przez GregWatson, Listopad 19, 2015, 16:06

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Bardzo fajny ten gramofon. Z odpowiednim ramieniem zagra jak powinien. I myślę, że z ta długością nie ma co przesadzać... Osobiście marzę o czym normalnym, od pewnego czasu ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GregWatson

Czasem człowiek musi się trochę popukać w głowę i odpocząć od patefonu by trochę zmienić sposób patrzenia na całość. Jednak postanowiłem odrestaurować ten gramofon do takiego stanu fabrycznego z odnowioną plintą i wypolerowaną pokrywą. Posadzę tam jedno z ramion Micro Seiki i puszczę to do kogoś kto będzie zadowolony z takiego ładnego mebelka i zarazem miał przyjemność ze słuchania muzyki. Moje plany uległy pewnym zmianom myślę że im plus. Mam innego upatrzonego króliczka.  :) :) :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

il cattivo

Panowie, którzy są lub byli w posiadaniu tego gramofonu, mam do Was pytanie.
Wyczytałem, że producentem napędu ET 500 był Matsushita/Panasonic. Czy w związku z tym stabilizacja obrotów jest kwarcowa, czy to za wczesne lata?
Jak ogólnie oceniacie ten gramofon pod względem napędu i jakości wykonania talerza?

GregWatson

To jest rocznik 80. Jedyna elektronika jaka tam jest to wygląda tak jak na obrazkach. Szczyt techniki to to nie jest. Ostatnia fotka to elektronika od Micro Seiki MR-711 rocznik 73.
Jeśli chodzi o talerz to jest w miarę solidnie zrobiony. Dodatkowym plusem jest to, że plinta zrobiona jest z dwóch warstw drewna o różnej gęstości przedzielona płytą z ołowiu czyli ciężar swój ma. Sama plinta pokryta jest ładnym fornirem. Co ciekawe gramofon ten posiada możliwość montowania różnych ramion co pokazałem wyżej.



Trochę tego i trochę tamtego też.

il cattivo

Rozumiem. Wygląda na to, że gramofon ma dość szczątkową stabilizację obrotów. Pytanie, na ile skuteczną?

GregWatson

No cóż, powracam do swojego projektu związanego z tym gramofonem. Składam go do kupy i zobaczymy co potrafi. Zauważyłem, że ma on dwie możliwości regulacji prędkości. Pierwszy widoczny jest na panelu głównym gramofonu a drugi jakby zupełnie oddzielny od spodu przy regulacji silnika więc. Na ile są zależne i dokładne - zobaczymy.

Obecnie pilnie szukam wtyczki montowanej do kabla zasilającego takiego jak na foto - ona ma wchodzić do gniazda od spodu gramofonu (średnica gniazda ok 25 mm) w związku z tym mam pytanie czy ktoś widział coś podobnego ? Przypuszczam, że być może w England jest do znalezienia ja przeszukałem nasz rodzimy portal i nic takiego nie widziałem niestety.
Chciałbym raczej by zostało to tak jak w oryginale przyznam szczerze. Będę wdzięczny za pomoc. (zasilacz mam tylko bez tej wtyczki). A prowizorki nie chcę strugać.  :)

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Co do reszty to już mam. Ramię oczywiście a jakże Micro Seiki MA-505 (bo mam wersję BOXową), kabelek Van den Hul M.C. D 501 SilverHybrid i zacna wkładeczka AT-440 MLa. Do uruchomienia całości w zasadzie brakuje tylko tej wtyczki.

Później to tylko taka drobnica - pokrywa do polerki i takie tam dyrdymałki wizualne.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

I jeszcze inne ujęcia tej wtyczki:

Trochę tego i trochę tamtego też.

tomasz_pianista

Poszukaj "Aviation Plug 3 Pin", to chyba powinno być to.
Grupa ratowania poziomu.

GregWatson

Dzięki. W każdym razie ten kierunek.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.