"Cztery kąty" ubezpieczone od pożaru? OK, ale jak uchroniłeś siebie i rodzinę?

Zaczęty przez tomekkk1, Czerwiec 11, 2019, 00:31

Poprzedni wątek - Następny wątek

McGyver

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 14, 2019, 18:00ci co lubą surowe, modernistyczne wnętrza mają łatwiej.
A w gratisie mają tak gównianą akustykę pomieszczeń, że żaden sprzęt tam nie zabrzmi sensownie.

frywolny trucht

Ten pan też raczej nie miał za dobrej akustyki. Na zdjęciu widać telewizor poniżej ołtarzyk ze sprzętem i prawą kolumnę.
Tak naprawdę powinniśmy pozbyć się winyli ( polichlorek winylu), oraz zredukować ilość kabli do minimum ( PCV).


Albo może szukać kompromisów? Z jednej strony puste mury, z drugiej zawalona drewnem i materiałami łatwopalnymi chata. Jest miejsce na kompromisy?
A jak nie to jest rozwiązanie. Instalacja tryskaczowa  ::)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Kangie


gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 14, 2019, 19:20Instalacja tryskaczowa

Raczej nie. To musiał by być dość rozbudowany system. Ale a propose ile takich zdarzeń jest statystycznie w świecie audiofila?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Alexander

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 14, 2019, 19:20Instalacja tryskaczowa
Ciekawe jak takowa poradzi sobie z płonącą boazerią wymalowaną lakierem nitro

Alexander

Cytat: gratefullde w Czerwiec 14, 2019, 19:27Ale a propose ile takich zdarzeń jest statystycznie w świecie audiofila?
Ile statystycznie, to nie wiem, lecz jak czasem oglądam audiofilskie samodziały zrobione bez zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa, a nawet zdrowego rozsądku, to obawiam się, że to kuszenie losu połączone z proszeniem się o nieszczęście  :(

frywolny trucht

Wiemy. To Bydgoszcz. Marzec tego roku. Oprócz strat materialnych nikomu nic się nie stało. Na szczęście.

p.s. Zdjęcia pożyczone z Wyborczej.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Cytat: Alexander w Czerwiec 14, 2019, 19:32
Cytat: gratefullde w Czerwiec 14, 2019, 19:27Ale a propose ile takich zdarzeń jest statystycznie w świecie audiofila?
Ile statystycznie, to nie wiem, lecz jak czasem oglądam audiofilskie samodziały zrobione bez zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa, a nawet zdrowego rozsądku, to obawiam się, że to kuszenie losu połączone z proszeniem się o nieszczęście  :(


Tu masz zapewne rację. DIY ma to do siebie, że bywa potencjalnym zabójcą. Ale jeśli chodzi o rzeczy fabryczne to chyba nie są one takim problemem. Poza tym, to że sprzęt się zjarał nie musi być przyczyną on w rzeczy samej. Może instalacja, same gniazda, stare bezpieczniki...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Hubertrs

Cytat: gratefullde w Czerwiec 14, 2019, 19:27
Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 14, 2019, 19:20Instalacja tryskaczowa

Raczej nie. To musiał by być dość rozbudowany system. Ale a propose ile takich zdarzeń jest statystycznie w świecie audiofila?
Wcale nie musi byc taki rozbudowany, chcesz to wylicze ci koszt i rozrysuje gdzie i jak powinny byc rozmieszczone sprinklery, co do efektywnosci to nie ma problemu ze y ugasily plonaca boazerie

gratefullde

Cytat: Hubertrs w Czerwiec 14, 2019, 19:38
Cytat: gratefullde w Czerwiec 14, 2019, 19:27
Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 14, 2019, 19:20Instalacja tryskaczowa

Raczej nie. To musiał by być dość rozbudowany system. Ale a propose ile takich zdarzeń jest statystycznie w świecie audiofila?
Wcale nie musi byc taki rozbudowany, chcesz to wylicze ci koszt i rozrysuje gdzie i jak powinny byc rozmieszczone sprinklery, co do efektywnosci to nie ma problemu ze y ugasily plonaca boazerie
Ależ się nie klopocz, niemniej jak będę zainteresowany to już wiem do kogo się zwrócić. Dzięki [emoji6]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Autoru wątku. Może wyrzucić ten wątek na światło dzienne, do działu lajfstajlowego? Co autoru myśli?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Cytat: gratefullde w Czerwiec 14, 2019, 19:36Ale jeśli chodzi o rzeczy fabryczne to chyba nie są one takim problemem


Mam tu taki głupi film. Nachalna reklama i widać ślady po nagrywaniu na magnetowidzie. Czasy Flinstonów, ale sens jest aktualny. Świeczka ( można zamienić na papierosa).
Straż pożarna uważa, że 70% zgonów to ofiary dymu. Mniej lub bardziej toksycznego. Spalenie następuje gdy człowiek już dawno nie żyje. 4 minuty...

https://www.youtube.com/watch?v=Kht7Y89LPfM
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

tomekkk1

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 14, 2019, 19:43
Autoru wątku. Może wyrzucić ten wątek na światło dzienne, do działu lajfstajlowego? Co autoru myśli?

Nie widzę przeciwwskazań towarzyszu dyrektorze   :np:

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 14, 2019, 18:00Można sobie wyobrazić, że jak masz dużo przestrzeni, kamienne podłogi, gołe tynki, pójdzie iskra to sfajczy się kawałek ołtarzyka RTV. I koniec akcji. Co innego w zagraconym pomieszczeniu pełnym drewna
Nie wiem, czy mój dom można uznać za zagracony, ale nie wyobrażam sobie życia w pomieszczeniach bez drewna.
Ja ogólnie jestem mało nowoczesny.

wiki

A ja na działce mam "szkieletówkę"... Na zewnątrz drewno, w środku drewno....
Nie wyobrażam sobie betonu...
Całe kraje skandynawskie na szkieletówce bazują... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka