Menu główne

Malinowe granie

Zaczęty przez christo, Październik 18, 2016, 08:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

moon

podobno iFi lepsze, za jakis czas planuje dolozyc
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

axolotl

No tak, tylko iFi kolejne 200 zl .... cena rosnie.

moon

ja inwestuje w Maline, bo jak z moim 4latkiem siedze w domu, to nie chce mi sie bawic sie z odpalaniem Fonciaka i wachlowac plytami, wiec latwiej mi z tego puscic co tylko zechce, a tez bym chcial, zeby moglo grac lepiej niz gorzej ;) dzieki temu oprocz death metalu i jazzu, zostal fanem AC/DC ;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

absolute magnitude

#303
Cytat: axolotl w Grudzień 11, 2017, 12:54No tak, tylko iFi kolejne 200 zl .... cena rosnie.

Winyl - tam dopiero człowiek może pójść w koszty  ;)


Wracając do MQA - kombinować z roon bridge???
Serwer mam raczej za słaby pod roona.

absolute magnitude

To sobie pogadaliśmy.
Im więcej czytam o MQA na Tidalu tym częściej natrafiam na informacje, że to jednak marketingowy badziew. Taka sama jazda jak aktualny winylowy boom - tłoczenie płyt z materiału CD etc. ;) Bez daca dekodującego MQA nie ma co podchodzić do tematu (roon nie wspiera tego software'owo) i nie wiadomo nic o tym jak ten "studyjny" hi-res powstał naprawdę. Przeszło mi. Uff   8)
Czy się mylę?

Raspberry świetnie się sprawdza.
Dawno tyle Stradellego nie słuchałem!

zalun

Odpaliłem moją malinkę po dłuższym graniu z kompa i zobaczyłem sporo nowych rzeczy w Volumio.
Zamówiłem jakąś tanią obudowę i chciałem podłączyć Hifiberry Digi+Pro kabelkami, żeby można było digi położyć obok maliny. Działa. Teraz tylko wyciąć otworki, zakręcić obudowę i znowu będzie ładnie na półce.

Przy okazji - wczoraj wyszedł upgrade Volumio - włączam sobie i upgrade śmignął bez wyjmowania karty :) tego wcześniej nie było ...

Dyzma

Jakis dobry zasilacz potrzebny. Może ma ktoś na sprzedaż albo coś doradzi ? pozdro

GregWatson

Kim jest w końcu DYZMA?

to: 80tamalfa, comratu, LARYSA, Dyzma - szeroki wybór. A co na to DYZMA czy kto on tam jest?
Trochę tego i trochę tamtego też.

tigus27

Hej
Jest zauważalna różnica w dzwięku po podpięci zasilacza Tomanka, względem zwykłego do maliny ?

Źródło: Rastbeery Pi 3 DigiOne -Coax:M&B CRYSTAL DAC:Audio GD NFB 1 (2015) - Interkonekt: M&B Diamond mini XLR ACSS- Zasilające:DIY-Wzmacniacz:Audio GD Precision 2 - Głośnikwe:M&B STELLA - Kolumny podłogowe: DIY na SEAS 29TAF/W i ER18RNX

lok

Cytat: tigus27 w Kwiecień 21, 2018, 13:16
Hej
Jest zauważalna różnica w dzwięku po podpięci zasilacza Tomanka, względem zwykłego do maliny ?

Tak jest. Ja nie do końca wierzyłem ze może coś to w dźwięku poprawić. Poprawia i warto. Ja z Maliny na daca wychodzę po usb.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

tigus27

Piszą że IFi Power jest lepszy ,może sie ktoś wypowiedzieć co porównywał i jakie są różnice ?
Źródło: Rastbeery Pi 3 DigiOne -Coax:M&B CRYSTAL DAC:Audio GD NFB 1 (2015) - Interkonekt: M&B Diamond mini XLR ACSS- Zasilające:DIY-Wzmacniacz:Audio GD Precision 2 - Głośnikwe:M&B STELLA - Kolumny podłogowe: DIY na SEAS 29TAF/W i ER18RNX

gratefullde

Nigdy nie porównywałem z ifi ale zwykle zasilanie a Tomanek to przepaść. Warto zainwestować w lepsze zasilanie, bez dwóch zdań [emoji6]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

tigus27

Ok , a jakich zmian można się spodziewać?Co u Ciebie poprawił Tomanek ?
Źródło: Rastbeery Pi 3 DigiOne -Coax:M&B CRYSTAL DAC:Audio GD NFB 1 (2015) - Interkonekt: M&B Diamond mini XLR ACSS- Zasilające:DIY-Wzmacniacz:Audio GD Precision 2 - Głośnikwe:M&B STELLA - Kolumny podłogowe: DIY na SEAS 29TAF/W i ER18RNX

gratefullde

Dynamika, rozdzielczość i ogólne wrażenie lepszości [emoji4]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

tigus27

Jest gładko,aksamitnie ,po prostu przyjemniej ;)
Źródło: Rastbeery Pi 3 DigiOne -Coax:M&B CRYSTAL DAC:Audio GD NFB 1 (2015) - Interkonekt: M&B Diamond mini XLR ACSS- Zasilające:DIY-Wzmacniacz:Audio GD Precision 2 - Głośnikwe:M&B STELLA - Kolumny podłogowe: DIY na SEAS 29TAF/W i ER18RNX

daris666

Jak lepiej puścić sygnał do daca :

a. malina- usb amanero-dac
b. malina i2s - dac

Testowaliście te dwie opcje?


daris666


McGyver

Opcja A malina ->USB -> miętoszenie sygnału przez Amanero ->I2S DAC
Opcja B malina ->I2S DAC.
Dlatego.
Ponadto Amanero od samego powstania spoczęło na laurach i stoi w miejscu. A konkurencja (XMOS) mocno się rozwinęła w tym czasie, uważam że obecnie XMOS jest już wyraźnie lepszy od Amanero.

daris666

#319
Cytat: McGyver w Sierpień 22, 2018, 00:32
Opcja A malina ->USB -> miętoszenie sygnału przez Amanero ->I2S DAC
Opcja B malina ->I2S DAC.
Dlatego.

No tak ale w drugiej opcji sygnał miętoszy softwarowo malina i po i2s nie ma korekcji błędów( chyba) więc bufor musi być ok a w pierwszym sprzętowo amanero.

Testowałeś to?

ps. piszę amanero ale mam xmosa.



tester

Niestety Daris ma rację. I2s jest w malinie generowany programowo. więc rozwiąznie z zewnętrznym konwerterem usb/spdif lub dacem z wejściem usb jest znacznie lepsze.

daris666

#322
Cytat: McGyver w Sierpień 22, 2018, 00:52
Cytat: daris666 w Sierpień 22, 2018, 00:36ale w drugiej opcji sygnał miętoszy softwarowo malina
Jesteś pewien?

Właśnie nie jestem pewien.

Odpaliłem malinę z Volumio + pilot, VFD i PVC.


osiek

Gola malina nie wypuszcza i2s (brakuje bodajże MCLK), USB w malinie tez raczej nie ma opinie wybitnego  wiec z gołej maliny to chyba ani to, ani to. Za to jak wyjdzie się z dodatkowej karty (digi+ pro, allo kali itp) to i2s będzie chyba najlepsze.

daris666

Cytat: osiek w Sierpień 22, 2018, 16:18
Gola malina nie wypuszcza i2s (brakuje bodajże MCLK), USB w malinie tez raczej nie ma opinie wybitnego  wiec z gołej maliny to chyba ani to, ani to. Za to jak wyjdzie się z dodatkowej karty (digi+ pro, allo kali itp) to i2s będzie chyba najlepsze.

Testowaliśmy digi + pro i grało lepiej po usb.