Biblia pmcompa

Zaczęty przez pmcomp, Styczeń 01, 2016, 20:17

Poprzedni wątek - Następny wątek

pmcomp

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 20, 2016, 08:33
Hmm. Bo się kręci?
:)


A poza tym zawsze da się być większym ortodoksem. Dlaczego tylko mała studyjna? Ma być 38 cm/sek. bo tylko to daje najwyższą jakość, ma być studyjny na bobinkach, bo tylko to daje najwyższą jakość. Tylko wtedy, rzeczywiście maszyna jakby mała nie jest.

Uporządkujmy:
mała studyjna to 38 cm/s (15ips).
studyjna to 76 cm/s (30ips).

Pozdro

pmcomp

Cytat: Yacek w Styczeń 19, 2016, 23:52
Hmmm.. żelazochromy swego czasu były popularne.... A do domu cztery ścieżki w zupełności wystarczą :-)

Zepewne co poniektórym do szczęścia wystarczą także mp3-ki 64kbps albo radio internetowe o takiej przepływnosci ;).

Pozdro

miniabyr

A gdzie przyjemność w tym wszystkim? Ok parametru są w analogu bardzo istotne.Standard studyjny to standard profesjonalny i tyle. Faktem jest ,że 4 slady znaczaco obniżają parametry nagrywania i odtwarzania .Trzeba mieć świadomość tego  faktu i po sprawie.A dalej to tylko czerpanie przyjemności . Jest też inny aspekt (dla mnie) posiadania magnetofonu szpulowego . Nie smiejcie się tylko. To urzadzenia które teraz mozna kupic za grosze . Teraz ,bo za chwile  będą  dużo droższe.Taka lokata kapitału.Według miniabyra.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

Cytat: miniabyr w Styczeń 20, 2016, 10:37Teraz ,bo za chwile  będą  dużo droższe.Taka lokata kapitału.Według miniabyra
Z dnia na dzień ceny idą w górę . Zaczęło się pompowanie balonu ;)
Cytat: miniabyr w Styczeń 20, 2016, 10:37A gdzie przyjemność w tym wszystkim?
I tu trafiłeś w sedno bo każdy śpulak jest super :) . A jakość grania dobrej klasy czteroślada zawstydzi nawet bardzo dobry odtwarzacz CD .

MAC

Cytat: miniabyr w Styczeń 20, 2016, 10:37To urzadzenia które teraz mozna kupic za grosze
No nie za specjalnie.
Nie licząc Twojej i kawosza okazji z dziadkami to trochę bardziej zaawansowane konstrukcje juz do najtańszych nie należą. Te minimum 5 tysięcy + pakiet startowy trzeba wydać.

miniabyr

Cytat: masza w Styczeń 20, 2016, 11:34
Cytat: miniabyr w Styczeń 20, 2016, 10:37To urzadzenia które teraz mozna kupic za grosze
No nie za specjalnie.
Nie licząc Twojej i kawosza okazji z dziadkami to trochę bardziej zaawansowane konstrukcje juz do najtańszych nie należą. Te minimum 5 tysięcy + pakiet startowy trzeba wydać.

No Maciek rozbawiłeś mnie .Serio. W audiofilii w której kabel kosztuje tysiące złotych ,listwa kilkanaście a cała reszta miliony  wydac 5000 zł to żart. Przecież ten twój magnetofon w czasach kiedy został wyprodukowany  kosztował krocie. Ja za telefunkena zapłace  troche więcej i wcale nie uważam że zapłace drogo.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Ja nie uważam się za audiofila. Nie mam drogich kabli ani listew.
Patrzę na to z zupełnie innej perspektywy.
Wydanie 5-10 tysięcy za kilkudziesięcioletni "złom" uważam za gupią gupote (którą zreszta sam popełniam) i świadome pakowanie sie w kłopoty i dalsze wydatki.
Przecież te wszystkie nasze śpulaki to sa bomby z opóźnionym zapłonem :)

pelot

Zdrowa i rozsądna analiza.  :);) ??? :'(

frywolny trucht

E tam. Kupiłem nóweczkę radio internetowe i po 10 dniach padło. Te stare graty  jak tyle pochodziły, to jeszcze pochodzą.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 20, 2016, 15:51
E tam. Kupiłem nóweczkę radio internetowe i po 10 dniach padło. Te stare graty  jak tyle pochodziły, to jeszcze pochodzą.
No własnie ,urządzenia profesjonalne  mają być pancerne,odpalać w o każdej  porze dnia/nocy i nie marudzić. W moim przypadku  niemieckie wykonanie daje mi podstawę sądzić ,ze ten Telefunken pogra jeszcze drugie 50 lat.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Ja mam pecha. Jak ma się coś spierdaczyć to mi sie spierdaczy.
A jak mi sie nie spierdaczy to znaczy, że czołg nie urządzenie  ;D

pelot

Masza, nie życzę żle broń boże, ale jest coś takiego jeszcze jak prawo serii.Chyba że maszto już za sobą.

MAC

No właśnie od kilku dni coś mi się spierd...ło z masą w analogu  >:(
Wszystkie pomysły chyba wyczerpałem i będę musiał raczej oddać patefona na serwis.

pmcomp

Cytat: masza w Styczeń 20, 2016, 12:01
Ja nie uważam się za audiofila. Nie mam drogich kabli ani listew.
Patrzę na to z zupełnie innej perspektywy.
Wydanie 5-10 tysięcy za kilkudziesięcioletni "złom" uważam za gupią gupote (którą zreszta sam popełniam) i świadome pakowanie sie w kłopoty i dalsze wydatki.
Przecież te wszystkie nasze śpulaki to sa bomby z opóźnionym zapłonem :)
Tzn byłes audiofilem i już nie jesteś ? ;)

Yacek

Cytat: pmcomp w Styczeń 20, 2016, 10:13
Cytat: Yacek w Styczeń 19, 2016, 23:52
Hmmm.. żelazochromy swego czasu były popularne.... A do domu cztery ścieżki w zupełności wystarczą :-)

Zepewne co poniektórym do szczęścia wystarczą także mp3-ki 64kbps albo radio internetowe o takiej przepływnosci ;).

Pozdro


Pewnie tak..... a w 95% zestawow obecnych w domach uzytkownikow tego forum zadnej roznicy  pomiedzy dwu a czterosladem sie nie uslyszy... a porownywanie czterech sciezek szpulowych do kaseciaka.... hm.. no comments
Szpulki duże i małe..... najlepiej z wycieraczkami. Generalnie low-budget, pieniadze wydaje na inne wazne cele :-)

MAC

Cytat: pmcomp w Styczeń 20, 2016, 19:00
Tzn byłes audiofilem i już nie jesteś ? ;)

Dawno temu ale oprzytomniałem bo stwierdziłem, że mnie za bardzo dupa od tego boli  :)

pelot

Znaczy że zostałeś,,wydymany"?

MAC

Mało razy?
Każdy audiofil jest dymany przez branżę i jeszcze się z tego cieszy  ;)

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

Cytat: Yacek w Styczeń 20, 2016, 19:02Pewnie tak..... a w 95% zestawow obecnych w domach uzytkownikow tego forum zadnej roznicy  pomiedzy dwu a czterosladem sie nie uslyszy..

Też tak myślałem do czasu aż nie posłuchałem dwuślada . To nie jest coś na granicy percepcji tylko to po prostu słychać . Mam już w domku revoxa pr99 . Gra to maleństwo naprawdę super . Źródło to ważna część toru audio to jest po prostu fakt . Nie znaczy to że czterościady są be bo nie są .

Yacek

Cytat: kawosz w Styczeń 20, 2016, 20:17
Cytat: Yacek w Styczeń 20, 2016, 19:02Pewnie tak..... a w 95% zestawow obecnych w domach uzytkownikow tego forum zadnej roznicy  pomiedzy dwu a czterosladem sie nie uslyszy..

Też tak myślałem do czasu aż nie posłuchałem dwuślada . To nie jest coś na granicy percepcji tylko to po prostu słychać . Mam już w domku revoxa pr99 . Gra to maleństwo naprawdę super . Źródło to ważna część toru audio to jest po prostu fakt . Nie znaczy to że czterościady są be bo nie są .
Niektorzy slysza kable zasilajace..... ja niestety nie i dobrze mi z tym ;-)

Wysłane z mojego SM-T525 przy użyciu Tapatalka

Szpulki duże i małe..... najlepiej z wycieraczkami. Generalnie low-budget, pieniadze wydaje na inne wazne cele :-)

pmcomp

Cytat: pelot w Styczeń 20, 2016, 19:43
Znaczy że zostałeś,,wydymany"?


Był czas przywyknąć jak mawiał klasyk.

Na straganie z warzywami też jesteśmy dymani jak to piszesz. W sklepie RTV/AGD i w supermarkecie także.

Pozdro

miniabyr

Cytat: pmcomp w Styczeń 21, 2016, 08:42
Cytat: pelot w Styczeń 20, 2016, 19:43
Znaczy że zostałeś,,wydymany"?


Był czas przywyknąć jak mawiał klasyk.

Na straganie z warzywami też jesteśmy dymani jak to piszesz. W sklepie RTV/AGD i w supermarkecie także.

Pozdro
Ja [wulgaryzm] nie wiedziałem że w moim życiu jest tyle sexu .Tylko sex ,sex i sex. I to jak perwersyjnie :w sklepie ,na straganie ,u lekarza  wszędzie! Żyć nie umierać.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Cytat: miniabyr w Styczeń 21, 2016, 08:53Żyć nie umierać.

Tyle, że osobiście wolałbym dymać niz być dymanym :)

kawosz

Cytat: masza w Styczeń 21, 2016, 11:31Tyle, że osobiście wolałbym dymać niz być dymanym
Ja też ;) . Ale w naszym hobby to raczej nie możliwe ;)